Червоні вина “К’янті”: “Chianti Руффіно”, “Chianti Класіко” і “Chianti Резерву”

Червоні вина Кянті: Chianti Руффіно, Chianti Класіко і Chianti РезервуЩоб доторкнутися до історії Італії, досить пригубити вино «К’янті» — «рідку пам’ятка» і гордість країни. Італійського виноробства налічується більше трьох тисяч років, а «К’янті» — концентрація досвіду і таланту італійських виноробів.

Характеристика вин Тоскани

«К’янті» — червоне вино, що відноситься до сухих сортів. Різновид на сьогоднішній день контролюється за походженням. А це означає, що виготовляти напій можуть тільки винороби, чиї виноградники знаходяться на території Тоскани — регіону країни. Також контролюється технологія виробництва.

Сухі вина «К’янті» відрізняються терпкістю в смаку і певною кислинкою. Колір — насичений рубіновий. Міцність напою знаходиться в межах 11-13%.

Також рекомендуємо прочитати:

Розливають сухе вино «К’янті» в спеціальні «пузаті пляшки. На початку століття, коли вино вважалося випивкою бідних, напій наливали в тару з крихкого матеріалу. Пляшки для вина мали той же недолік, що і шампанські того часу — вони були надто тонкими і неміцними. А щоб скло не розбилося по дорозі, пляшку обмотували солом’яною «кошиком». Деякі виробники зберегли традицію і досі використовують стилізовану під старовину упаковку.

На етикетці кожної пляшки «К’янті» незмінно присутня емблема виноробні — чорний півень. Таке позначення свідчить, що виноробня складається в складі Консорціуму К’янті — асоціації, створеної для торгівлі даними вином. Однак, відсутність птахи не говорить про підробку.

Свідченням того, що вино даний стане абревіатура на пляшці «К’янті» DOCG, яка розшифровується як «Denominazione di Origine Controllata e Garantita». Це означає, що напій виготовили при дотриманні строгої технології, встановленої законодавством Італії.

Історія

Червоні вина Кянті: Chianti Руффіно, Chianti Класіко і Chianti РезервуВ історії вина «К’янті» лежить драма, яка стала основоположним чинником для створення самого популярного в Італії напою. На початку 19 століття міністр Тоскани Ріказолі був присутній з дружиною на балу. Помітивши, що кохана не перший танець кружляє з незнайомцем, політик спалахнув від люті і вивів дружину з залу. Йдучи з заходу, міністр крикнув кучеру, що назавжди виїжджає з Брольо. І дотримав слова.

Читайте також: Кисло-солодке

Опинившись подалі від галасливих зборищ, пара зайнялася сільським господарством. Міністр освоїв садівництво, а разом з ним і виноробство, створивши неповторний букет відомого сьогодні «К’янті».

З тих пір рецептура напою не зазнала змін. Купуючи випивку, контрольоване за походженням, Ви купуєте те ж червоне сухе вино, що було створено на початку 19 століття майстрами Італії, а саме — Тоскани.

Технологія

«К’янті» з маркуванням » docg » виготовляється з винограду сорту Санджовезе, який виступає основним інгредієнтом сусла. Крім цього сорту, додають кілька автохтонних видів: Мальвазія Б’янка, Треббьяно, Мальвазія Нера і деякі інші в залежності від підвиду.

Вино витримується на протязі кількох років в дубових бочках. Кожні півроку винороби переливають продукт, щоб видалити осад. Для прискорення процесу приготування, в сусло додають молоде вино з білого винограду.

Історія емблеми

Червоні вина Кянті: Chianti Руффіно, Chianti Класіко і Chianti РезервуІсторія чорного півня на етикетках «К’янті» цікава. Згідно з переказами, жителі Флоренції і Сієни ворогували, і в спробах поділити територію домовилися: після ранкового крику півня з обох міст висуватимуться вершники. Де наїзники зустрінуться, там і буде кордон між регіонами. Але флорентійці схитрували, не погодувавши свого півня, чому пташка заспівала на 20 хвилин раніше сієнського півня. У підсумку флорентійський скакун вийшов раніше суперника, чим і здобув перемогу і більший шматок земель для свого регіону.

Читайте також: Консервант діоксид сірки у вині — шкідливо?

Винороби вирішили увічнити угоду між регіонами і помістили чорного півня на упаковки з вином.

Різновиди

Згідно територіальною ознакою, батьківщина вина «К’янті» — Тоскана, регіон Італії. Будь-яке вино, виробляється з вирощеного там винограду, має право носити таку назву. На ділі ж це не один і не два сорти, а ціле безліч різновидів. Щоб не заплутатися в класифікації, було створено опис основних сортів, придатних під класифікацію docg :

 • Червоні вина Кянті: Chianti Руффіно, Chianti Класіко і Chianti Резерву« Chianti». Італійське вино «К’янті» бюджетної категорії. На 70% складається з винограду сорту Санджовезе. Молода випивка, доступна абсолютно всім. Не є ексклюзивом, ні рідкістю.
 • «Chianti Superiore» — більш вишуканий сорт «К’янті». Італія поважає цей сорт. До такого напою пред’являють більше вимог. Витримка продукту повинна становити не менше 9 місяців. Починають відраховувати вік вина з 1 січня, часу збору врожаю. Тому цей продукт можна купити в зимову пору. Червоне сухе к’янті « Superiore» є недорогим якісним сортом, який італійці з задоволенням ставлять на святкові столи.
 • «Chianti Classico». «К’янті Класіко» готують на батьківщині напою — в регіоні між Флоренцією і Сієною. Але і ця територія дарує виноробства категорично різні смаки одного і того ж винограду. На 70 гектарах площі ростуть як ягоди з тонким ароматом, так і більш насичені сорти винограду. Напій «К’янті Класіко» — яскравий представник червоних сухих «К’янті». Для «К’янті Класіко» існує непорушне правило: готувати його можна тільки з червоних сортів винограду. Використовувати білі сорти заборонено.
 • «Chianti Classico Riserva». «К’янті Класіко Резерву» відноситься до напоїв преміальної категорії. Витримується така випивка не менше 27 місяців, а фортеця її становить 12,5%. Ексклюзивний сорт прийнято вживати в честь важливих подій. Цінується і цінується гурманами.
 • «Експериментальні К’янті». Сюди входять напої, що виготовляються на особисте рецептурою кожного конкретного винороба. Особливість категорії вважається те, що кожен виробник додає до свого рецептом певну «родзинку»: одні використовують тільки старі лози, інші вибирають гілки з сонячної сторони виноградника. Смак і букет таких вин повністю залежить від рецептури виробника.
 • «Руфіна». Категорія, названа на честь субрегіону Італії, де виробляються вина. Хороше якісне вино з Санджовезе. Фахівці відзначають, що «К’янті Руфіна мають найбільш автентичний смак. Структура у цього напою прямолінійна, а смак багатогранний. «К’янті Руффіно» найкраще підходить для тривалої витримки.
 • «К’янті Коллі Сенези». Володіє деякою «грубістю» притаманною винограду регіону Коллі Сенези — обділеного сонцем і багатою грунтом. Щоб зберегти неповторність букета, винороби вважають за краще не використовувати для витримки цього вина дубові бочки. Фруктові нотки краще зберігаються у скляній тарі. У цієї категорії є власний статус docg, проте, виробники не вказують це на етикетці, воліючи лаконічне і зрозуміле назву.
 • Читайте також: Вина та виноробства Південної Америки

  Культура пиття

  Вина з багатою історією і традиційною якістю docg необхідно пити по всім прийнятим правилам:

  • Червоні вина Кянті: Chianti Руффіно, Chianti Класіко і Chianti РезервуТак, радиться вживати вино, попередньо охолодивши його до температури 17 градусів за Цельсієм.
  • Келих для напою повинен мати тюльпаноподібну форму і оптимальний обсяг — 500-600 мл
  • Наповнюється фужер рівно на третину свого обсягу, як і у випадку з шампанським.
  • Кращою закускою до червоного (на відміну від білого, асті або шампанського) провину будуть традиційні італійські страви з м’яса, птиці, а також сири.
  • Дорогі вина прийнято подавати з найпростішими закусками, наприклад, шматком білого хліба.