Чи можна поправитися від горілки: скільки калорій в 100 г, калорійний спирт і калорійність горілки

Чи можна поправитися від горілки: скільки калорій в 100 г, калорійний спирт і калорійність горілкиГорілка відноситься до групи алкогольних напоїв. На вигляд — це безбарвна рідина, яка складається з води та етилового спирту. Для поліпшення смаку, іноді в її склад додають фруктові або пекучі добавки (спеції). Міцність горілки може бути різною, але зазвичай найоптимальніший варіант приймається фортецю від 40% до 56%. Перша в світі горілка з’явилася в 11 столітті в Персії. Її отримав перський лікар Ар-Разі. Під час дослідів він просто виділив етанол. Цей продукт почали використовувати в медицині. Вживання в їжу цього напою було неможливо, так як Коран забороняв алкоголь.

Багатьом цікаво скільки містить калорій алкоголь, скільки вуглеводів, кількість цукру. Яка взагалі харчова цінність алкоголю і чому худнуть, відмовляються від вживання алкоголю?

Калорійність горілки

Трохи історії

Чи можна поправитися від горілки: скільки калорій в 100 г, калорійний спирт і калорійність горілкиРосія познайомилася з горілкою в кінці 14 століття. Це сталося випадково в 1386 році. Посли з Генуї піднесли її у дарунок князеві Дмитру Донському. З тих пір напій і став найпопулярнішим напоєм в Росії. Однак, з часом цей напій став популярним і в інших країнах світу. Зазвичай, до цього напою в світі неоднозначне ставлення.

Також рекомендуємо прочитати:

Якщо в Росії цей напій став самостійним, тобто, його вживають в тому вигляді, як він виготовлений, то в більшості країн світу він є основою для приготування інших видів напоїв. Адже дійсно, вона має нейтральний смак, а, отже, її можна застосувати не тільки для виготовлення інших видів напоїв, але і в різних областях кулінарного мистецтва.

Читайте також: Потрібна температура в морозилці для замерзання горілки і спирту

Крім неї, до міцних напоїв також належать харчовий спирт і самогон. Всі ці напої відносяться до харчових продуктів. Так як такі продукти вживає багато людей, то виникає необхідність знати деякі основні характеристики даних продуктів. Горілка, спирт, самогон — їх властивості і калорійність.

Кількість калорій в горілці

Так як горілка відноситься до харчових продуктів, то до її виготовлення пред’являються серйозні вимоги. Технологічний процес виготовлення напою складається з наступних операцій:

  • Чи можна поправитися від горілки: скільки калорій в 100 г, калорійний спирт і калорійність горілкипідготовка і очищення води. Вода не повинна містити солі, тому вибирається з мінімальною концентрацією солей. Якщо все ж, не вдається знайти таку воду в природі, то тоді вода ретельно очищається від солей в спеціальному технологічному обладнанні;
  • процес очищення спирту. Отриманий спирт також слід ретельно очистити від шкідливих домішок і масел;
  • сортування. Спирт і очищена вода сортується в певних дозах, і завантажуються в технологічне обладнання для подальшої підготовки. При необхідності, на цьому етапі в цей склад додаються додаткові компоненти (лимонну кислоту або перець);
  • повторна очищення отриманої суміші;
  • фільтрація. На цьому етапі виготовлення горілки, отриману суміш проганяють через вугільні фільтри і очищають від шкідливих домішок;
  • процес асиміляції. Це не що інше, як відстоювання горілки. Отриманий продукт повинен протягом не менше 2-х діб вистоятися;
  • розфасовка напою по пляшках.

Вона володіє високими дезінфікуючими властивостями. Нею можна обробляти різні рани і не тільки в побутових умовах. Далі, горілка може застосовуватися у вигляді жарознижуючих та протизапальних речовин. Іноді горілку вживають для зниження відчуття болю. Є ще одна важлива властивість горілки, вона знижує високий рівень холестерину в крові. Враховуючи всі ці властивості, зовсім не означає, що її потрібно вживати безконтрольно. Медицина рекомендує вживати не більше 30 грам горілки на добу.

Читайте також: Температура кипіння спирту при правильному самогоноварении

Калорійність горілки. Під калорійністю розуміється енергетична складова організму. Це кількість енергії, яка утворюється в організмі людини, при вживанні 100 г. горілки. Вважається, що калорійність горілки в 100 мл становить 235 калорій.

Калорійність спирту

Чи можна поправитися від горілки: скільки калорій в 100 г, калорійний спирт і калорійність горілкиРізновидів спиртів багато. Кожен з них може застосовуватися для виготовлення спиртних напоїв. Але найбільш широке застосування для виготовлення горілки отримав харчовий спирт. Це етиловий ректифікований спирт, одержуваний з харчових продуктів, таких як зернові культури, картопля, фруктові плоди та інші. Цей спирт являє собою легку прозору рідину. Міцність етилового спирту становить 96,6%. У нього дуже неприємний специфічний запах і пекучий смак.Харчовий спирт застосовується як для виготовлення міцних напоїв, так і в медицині.

Калорійність етилового спирту (96,6%) становить близько 710 ккал на 100 р. У продукті повністю відсутні жири і білки, а вуглеводи складають всього 3,8 грам.

Скільки калорій в самогоні

Чи можна поправитися від горілки: скільки калорій в 100 г, калорійний спирт і калорійність горілкиСамогон також відноситься до міцних спиртних напоїв, але його виробництво використовується в побутових умовах. Його виготовляють шляхом перегонки браги з дріжджів і цукру або інших рослинних продуктів. До самогону можна віднести кілька алкогольних напоїв, які виготовляються у різних країнах світу. Наприклад: коньяк і чача, які отримують шляхом переробки винограду; кальвадос, сливовиця, тутовка, одержувані з фруктів, ром і багато інших. Технологія самогоноваріння досить складна, і якщо її неправильно витримувати, то можна завдати істотної шкоди здоров’ю.

Однак самогон має ряд корисних властивостей, особливо якщо його застосовувати в малих дозах. Особливо самогон успішно застосовується в лікувальних цілях. Він допомагає при простудних захворюваннях на ранніх стадіях. Випиваючи по 30-50 г самогону з червоним перцем щодня, можна запобігти розвитку простудних захворювань в початковий період. Його можна використовувати у вигляді компресів. Можна застосовувати як дезінфікуюча рідина. Його застосовують для приготування різних лікарських настоянок.

Читайте також: Спиртові дріжджі: переваги, рецепт цукрових браги

Калорійність самогону становить 235 ккал на 100 грам напою.

Горілка і фігура людини

Багато, хто вживає міцні напої, часто задають собі питання, чи можна погладшати від горілки і взагалі калорійний алкоголь і скільки в ній калорій? На перший погляд погладшати від алкоголю неможливо, тому, що міцні алкогольні напої не містять жирів. Однак якщо згадати ази хімії, то можна виявити, що алкогольні продукти в організмі можуть розпадатися на окремі складові, які все ж перетворюються в жир.

Є ще кілька передумов збільшення у вазі при вживанні алкоголю:

  • Чи можна поправитися від горілки: скільки калорій в 100 г, калорійний спирт і калорійність горілкивисока калорійність;
  • порушення обмінних процесів. Алкоголь, який надходить у кров, порушує клітинний обмін, що може привести до ожиріння;
  • алкоголь зневоднює організм. Зневоднення сприяє набору ваги. Це пов’язано з тим, що клітини виснажуються, а організм вважає, що йому потрібна їжа. Отже, щоб вгамувати голод людина починає посилено харчуватися, що і може призвести до ожиріння.

Таким чином, безконтрольне вживання алкогольних напоїв може призвести до ожиріння. Харчова цінність горілки. Харчова цінність міцного алкоголю мінімальна. У складі даних продуктів переважають швидкі вуглеводи. Такі складові як білки і жири зовсім відсутні. Таким чином, вважати горілку цінним харчовим продуктом це велика помилка.