Чим очистити самогон?

Зміст

 • Як очистити самогон від неприємного запаху або смаку
 • Очищення вугіллям
 • Чистимо самогонку марганцівкою
 • Біла глина – бентоніт
 • Виморожування самогону
 • Содова очищення
 • Інші способи чищення самогону

Самогоноваріння з народної забави давно переросло в серйозне і грамотне виробництво. Історія всіх популярних видів міцних алкогольних напоїв бере початок від самогону. Удосконалюються обладнання та технології приготування, але основний принцип отримання етилового спирту з рослинної сировини залишається незмінним вже багато століть. Це перегонка выбродившей браги шляхом випарювання спиртових летких фракцій в дистиляційних апаратах. Але мало тільки виготовити, треба домогтися гарного смаку та гарного відтінку. Основоположним чинником для поліпшення смакових якостей є чистка самогону.

Як очистити самогон від неприємного запаху або смаку

Якщо фортеця домашнього самогону за душі всім дегустаторам, то його смак і запах відштовхують багатьох шанувальників міцних напоїв. Деякі з винокури маскують неприємні відчуття Чим очистити самогон?настоюванням на ягодах і фруктах, але це неправильний підхід до справи. Набагато важливіше видалити з самогону речовини, які заважають повністю насолоджуватися приготованим продуктом. Способи очищення самогону припускають виведення з нього шкідливих домішок. Найбільш відомими ворогами напою є метанол, ацетальдегід і сивушні масла. Перший вважається найнебезпечнішим компонентом, але не зустрічається в дистилляте, отриманому з цукрових браги. Інші зазначені складові мають як шкідливі, так і корисні властивості. Все залежить від концентрації речовини в напої, саме ці домішки надають самогону своєрідність смаку і запаху.

Чистка самогону проводиться чисельними методами з застосуванням самих різних матеріалів:

 • активованим вугіллям,
 • марганцівкою,
 • білою глиною (бентоніт),
 • холодом,
 • содою та іншими інгредієнтами.

Рецепти різних народів налічують кілька десятків варіантів усунення шкідливих домішок. Розглянемо основні способи очищення самогону детально, а інші коротко.

Очищення вугіллям

Це самий простий і безпечний засіб для видалення непотрібних компонентів. Раніше народні умільці щосили використовували деревне вугілля та золу, щоб очистити самогон. Зараз частіше застосовується біологічно активний вугілля (БАУ), що продається в аптеках, або спеціальні вугільні фільтри. З Чим очистити самогон?допомогою останніх пристроїв чистимо самогон перегоном під тиском. Обладнання, з якого збирається вугільна колона, залежить від обсягів переробки.

В домашніх умовах використовуються підручні побутові прилади, а в промислових масштабах – сучасна харчова апаратура. Пасивний спосіб очищення вугіллям передбачає засипати 200 г подрібненого БАК на 3 літри напою, перемішати і тримати 7-10 днів, періодично струшуючи. Після того, як сталася очищення, самогон через фільтруючі елементи переливається в чисті ємності.

Чистимо самогонку марганцівкою

Найвідоміший і дешевий метод очищення домашнього дистиляту. За допомогою перманганату калію, в народі званий марганцівкою, здійснюється побутова антибактеріальна очистка. Самогон не потрапляє під це стійке популярне переконання. Марганцівка вступає в хімічну реакцію з речовинами домашнього напою, в результаті з’являються не менш небезпечні солі і луги, ніж містилися раніше. Науково доведено, що при взаємодії солі калію і етилового спирту утворюється оцтова кислота, яка чинить негативний вплив на людину.

Біла глина – бентоніт

Спеціалізований засіб на основі природних складових для абсорбування шкідливих домішок, бентоніт, використовується для очищення перебродившей браги перед стадією перегонки. Глиняна основа прекрасно пов’язує небезпечні речовини і переводить їх в осадове стан. Зникає специфічний бражный запах, розчин світлішає, і після того, як пройшла попередня очистка, самогон після перегонки готовий до вживання.

Рецепт вказує, що бентоніт потрібно застосовувати у вигляді порошку, який розводиться 3-4 ложки на 10 літрів самогону. За пару діб відбувається осідання пов’язаних домішок, після чого брагу відфільтровують і переганяють. Бентоніт можна придбати на тематичних інтернет-сайтах. Знаменитим місцем вишукування білої глини є Краснодарський край. Народні майстри примудряються очистити самогон котячим наповнювачем, де за описом на упаковці міститься бентоніт.

Виморожування самогону

Чим очистити самогон?Рецепти виробництва міцних напоїв північних культур здавна рекомендують чистити самогон холодом. У зимовий час року продукт після приготування виставлявся на морозне повітря. Через кілька годин на поверхні рідини з’являлася крижана кірка, яку регулярно прибирали. У результаті такої очистки напій ставав прозорим і більш міцним. Вода, переходячи в крижане стан пов’язувала шкідливі компоненти, і відбувалася очищення, самогон зменшувався в обсязі, але його якість компенсувало втрати.

Содова очищення

З курсу хімії відомо, що розчин соди є лугом і вступає в реакцію з кислотами та солями. Коли застосовується содова очищення, самогон втрачає оцтову кислоту, що є самим небезпечним хімічним з’єднанням для людини. Кладеться 10 г харчової соди на 10 літрів дистиляту, ємність збовтується, витримують 10-15 хвилин і відправляється на фільтрацію. Таким чином чистимо самогонку від шкідливих кислих складових, прибираємо неприємний запах і освітлюємо напій.

Інші способи чищення самогону

Численні народні рецепти рясніють різними способами домашньої очищення домашнього алкоголю. Тут знайшли застосування практично всі домашні продукти, і не застосовується складне устаткування. Використовується білок від курячого яйця, рослинне масло, коров’яче молоко, хліб, мед і багато іншого. Всі, хто вживає ці методи, кажуть, що ми чистимо самогон натуральним способом. Але в результаті виходить продукт, схожий на українську горілку з фільму «Весілля в Малинівці» — мутний і білявий. І прибрати ці ефекти вдається тільки повторною перегонкою. Коли проводиться подібна очищення, самогон розводиться до фортеці 20-25%, тому що міцний напій пов’язує шкідливі домішки у важкі хімічні сполуки. Якщо в домашніх умовах відбувається виготовлення й очищення, Чим очистити самогон?самогон гарантовано виходить якісним і смачним.

Хорошою репутацією користуються рецепти, де застосовується комбінована чистка самогону. Спочатку бентоніт для зв’язування важких фракцій, потім сода для усунення оцтової кислоти, а в кінці проходить вугільна очищення. Самогон після таких процедур самий кришталевий і нешкідливий.

Поліпшення смакових якостей відбувається, коли чистка самогону супроводжується хорошою фільтрацією. Якщо використовувався бентоніт, пов’язані домішки випадають досить великий осад, і серйозне обладнання для фільтрування не потрібно. Вугільна колона – серйозна технологічна установка, в якій чистка самогону супроводжується паралельною фільтрацією. В інших випадках для приготування хорошого напою потрібно очистити самогон від випали в осад шкідливих компонентів. Фільтрація здійснюється через вату, спеціальний папір, щільну тканину або декілька шарів марлі. Чистка самогону може робитися після кожної перегонки.

В даний час практично всі описані способи очищення домашнього самогону доступні. Вам залишається лише вибрати найкращий для власної винокурні.