Чим відрізняється від віскі бурбон: різниця в приготуванні і смаку

Чим відрізняється від віскі бурбон: різниця в приготуванні і смакуБурбон і віскі часто використовуються як синоніми, проте, фахівці знають — це різні напої. Кожен з них має свої особливості, але і історію походження. Щоб відрізнити алкогольний напій бурбон від схожого — віскі — необхідно вивчити всі тонкощі і правила виготовлення міцного алкоголю.

Що таке бурбон

Насамперед звернемо увагу на склад. Основним інгредієнтом першого є кукурудза. Кількість її повинна становити як мінімум 50% використовуваних інгредієнтів.

Бурбон має яскравий бурштиновий колір. Міцність напою часто складає 43%, однак, правила приготування допускають діапазон від 40 до 51%.

Також рекомендуємо прочитати:

А тепер розглянемо, чому питання «чим відрізняється від віскі бурбон» не має чіткої відповіді. Справа в тому, що бурбон — це віскі родом з Америки. Відрізняється він технологією виготовлення, але залишається одним із підвидів великої групи.

Відмінності у виробництві

Чим відрізняється від віскі бурбон: різниця в приготуванні і смакуПри виготовленні американського напою використовується особлива технологія. Кожен з етапів виробництва має свої правила.

Виготовлення починається з обробки сировини. Кукурудзяне зерно проходить процес подрібнення, після чого його обварюють. Отриманий матеріал заправляють солодом. Найчастіше використовується ячмінний.

Далі відбувається бродіння, для якого використовують спеціально заквашені дріжджі. Після того, як сировину отбродило, його дистилюють.

Відмінності у виробництві віскі полягає в тому, що при виготовленні другого зерно попередньо солодят. Для цього замочені злаки пророщують, після чого висушують і очищають від лушпиння.

Для настоювання бурбона прийнято використовувати тільки нові бочки з дуба. Попередньо ємності обпікаються всередині. Майстри, що виготовляють бочки, застосовують давні традиції, не використовуючи ні клею, ні цвяхів.

Скотч ж, навпаки, вистоюється вже «перевірених» ємностях. Для його настоювання використовують бочки з-під хересу, кальвадос або коньяку. Також підходять бочки, в яких настоювалась мадера.

Суттєва різниця між цими напоями присутній і у віці. Американський алкогольний напій вистоюють протягом не менше двох років, а часто і всі чотири.

Читайте також: Марки ірландського віскі і їх особливості і бренди

Віскі витримується довше. В залежності від сорту напою, застосовується наступна схема:

 • Шотландський віскі — наймолодший. Його «вік» становить 3 роки;
 • Ірландські сорти напою трохи старше. Такий алкоголь прийнято витримувати 5 років;
 • Найбільш шановний віскі — канадський. Його витримка — 6 років.

Приготування бурбона в дубових бочках насичує напій золотистим кольором. Віскі традиційно має більш світлі тони.

Смак напоїв різний. Бурбон готується з кукурудзи, тому має солодкуваті нотки. Віскі ж більш гіркий. Також є відмінності в залежності від сорти віскі. Наприклад, шотландський пахне димом, а ірландський має більш міцної гірчинкою.

Звання справжнього

Питання про те, який бурбон є справжнім, викликає безліч суперечок вже багато років. Деякі знавці стверджують, що будь-яка випивка, яка виготовляється за відповідною технологією, має право носити звання справжнього.

Інші ж вважають, що важливий не тільки склад і технологія, але і територіальна ознака. Згідно цієї теорії, бурбоном можна іменувати тільки виготовлені в певному регіоні Америки напої. Перевагу віддано однойменного штату Бурбон в окрузі Кентуккі.

У суперечках часто фігурую два найпопулярніших представника міцних напоїв: Jack daniel’s і Jim Beam. Розглянемо їх ближче.

Джек Деніелс

Чим відрізняється від віскі бурбон: різниця в приготуванні і смакуВипивка з таким ім’ям проводиться у штаті Тенессі, що вже піддає сумніву теорію про територіальну «приналежності». Проте варто відзначити, що за складом Джек відмінно вписується в рецептуру категорії «бурбон».

Американський віскі Джек Деніелс виготовляється з кукурудзи, що становить 80% всього складу. Решта 20% займають ячмінь і жито. Бочки для витримки використовуються нові, що також кидає монетку в скарбничку версії про бурбоне.

Виробник змінив лише технологію розливу, при якому відбувається фільтрація напою через деревне вугілля.

Враховуючи всі нюанси виробництва, можна з упевненістю сказати, що Джек Деніелс — бурбон.

Читайте також: Віскі Singleton (Сінглтон Даффтаун)

Jim Beam

Чим відрізняється від віскі бурбон: різниця в приготуванні і смакуДжим Бім, ще один популярний продукт, що виготовляється в штаті Кентуккі. Виробник вказує, що Джим — це напій бурбон.

Технологія виробництва доводить це. Бім зберігається в нових бочках, а тривалість зберігання становить не більш двох років. Отже, напій теж має право носити назву «бурбон».

Джим Бім — марка з багаторічним ім’ям. Всесвітня слава дозволила виробнику не зупинятися на традиційних сортах, а випустити «експериментальні» сорти, які також здобули надзвичайну популярність:

 • Яблучний;
 • Медовий;
 • Напій, який пройшов подвійну витримку.

Відмінності бурбона і віскі

Спочатку питання про те, є чи віскі бурбон невірний. Однак, його можна перефразувати таким чином: «чим відрізняється бурбон від звичайного віскі?».

 • Технологія бродіння скотчу передбачає використання спеціальних дріжджів. Бурбон ж блукає за допомогою закваски, яку отримують з уже готового напою.
 • Щоб віскі мало характерний колір, в нього додають карамель. У випадку з бурбоном такі маніпуляції заборонені. Додавати що-небудь в справжній напій не можна за законом.
 • Бурбон вважається американським напоєм. Віскі ж «належить» Британії і з нею ж і асоціюється.
 • Правила вживання

  Різниця в двох популярних видах алкоголю очевидна. Однак, щоб зуміти відчути її при вживанні, пити справжню випивку потрібно правильно. Будь-який алкоголь з багаторічними традиціями вимагає до себе поваги. І виявляється така повага до культури вживання.

  Правила пиття:

 • Якісну випивку не прийнято розливати по келихах з «фабричної» тари. Напій попередньо поміщають у прозору посудину з найтоншого скла. У такій ємності можна не тільки оцінити гру світла і відтінок напою, але і визначити його вік
 • Бурбон прийнято пити з скляних стаканів з товстим дном. Більш старі традиції передбачають вживання напою з спеціальних олов’яних чаш з двома ручками.
 • Для пиття можна використовувати келихи типу тумблер або рокс.
 • Перед тим, як зробити ковток, американський віскі зігрівають у долоні, щоб «розбудити» смаковий букет.
 • Пити бурбон потрібно повільно. Тільки неспішні глотки дозволяють оцінити смак і аромат витриманого алкоголю.
 • Якщо додати склянку кубики льоду, аромат напою ділиться на складові частини, що є безсумнівним плюсом при вкушении дійсно вишуканих сортів.
 • Для приготування коктейлів прийнято використовувати тільки молодий недорогий бурбон. Змішувати випивку треба з неалкогольными складовими, наприклад, соком.
 • Читайте також: Приготування віскі в домашніх умовах. Види віскі

  Цікаві факти

  Істинним шанувальникам справжньої випивки буде цікаво дізнатися деякі факти, пов’язані зі знаменитими напоями:

  • Чим відрізняється від віскі бурбон: різниця в приготуванні і смакуНазва «віскі» носять більше 5 000 різновидів алкоголю. Примітно, що цей напій є істинно англійським, оскільки 90% світового віскі виробляється в Шотландії.
  • Шотландський сорт віскі найпопулярніший. У світі купується 30 пляшок цього напою щомиті.
  • При витримуванні алкоголю в бочках у майстрів існує термін «частка ангелів». Так іменується відсоток випивки, який випаровується через мікроскопічні пори в деревині бочок. Компанія «Jim Beam» створила технологію, яка дозволяє вилучити з дерева впитавшийся за роки витримки алкоголь. Така випивка отримала не менш яскраву назву — «частка диявола».
  • Витримувати віскі бурбон протягом двох років — не проста традиція. Це правило охороняється законом Америки. Віскі, яке простояло в бочці менше цього терміну, вважається підробкою, а продаж такого пійла карається законом.
  • «Вік» американської різновиди скотча — не єдине, що охороняється Фемідою. Ще одна обов’язкова умова цього напою — кількість кукурудзяного спирту. За законом його не може бути менше 51% або, простіше кажучи, половина складу.
  • На сьогоднішній день існують не тільки класичний і яблучний віскі. Проводиться також кленовий сорт знаменитого напою.

  Чи є відмінність бурбона від віскі? Так, безсумнівно. Воно полягають в рецептурі приготування, так і в смаку напоїв. Незважаючи на те що бурбон вважається підвидом віскі, такого далекого родича» з іншого континенту по праву можна вважати самостійним напоєм. А суперечки про їх схожості можуть стати відмінним приводом для дегустації і того, і іншого.