Зміст

 • Чому необхідно занурити самогон у вугільний фільтр?
 • Як поміняти смак самогону
 • Фортеця самогонки
 • Пристрої для контролю фортеці самогону

Питання, чому гірчить самогон, досить актуальне. Чи пробували ви самогон, який гірчить? Досить неприємні відчуття, від яких треба позбавлятися, якщо хочете здивувати своїм напоєм гостей. Навіть після дуже хорошою перегонки в отриманій спиртової суміші залишаються різні речовини і навіть залишки сивушних масел, які псують не тільки смак самогону, але і його запах. Такі сивушні масла погано позначаються на вашому здоров’ї. Самим простим і перевіреним способом очистити самогон від сивухи є застосування активованого вугілля деревного походження.

Чому необхідно занурити самогон у вугільний фільтр?

Активоване вугілля є відмінним абсорбентом за рахунок своєї пористості і великій питомій поверхні в розрахунку на одиницю маси. Дуже важливо для очищення вибрати правильний вугілля, так як пори абсорбують молекули. Варіантів очищення існує два:

 • За допомогою вугільного фільтра
 • Занурюючи вугілля в самогон
 • Для першого варіанта необхідно підготувати фільтр. Потрібно відрізати дно від пластикової пляшки, в самій пробці зробити кілька отворів, шийку вийшла саморобної лійки закрити ватою. Вату при бажанні можна загорнути в шар марлі. Викладаємо шар вугілля на вату, кількість його повинна складати 55 г на літр самогону і пропускаємо самогон через цей фільтр, його можна прогнати через нього кілька разів. Щоб добитися ідеального результату краще кожен раз міняти вугілля на новий.

  Перед використанням вугілля слід промити, це робиться для того, щоб позбутися від вугільного пилу, так як якщо вона потрапить в самогон, він стає мутним, і доведеться очищати ще більш важким способом. Якщо ви цілком довіряєте своїй звичайній фильтровке –глечик для води, то сміливо використовуйте його і не заморачивайтесь на виробництво нової. Самогон слід пропускати через фільтр не менше 5 разів, повторюйте процедуру до тих пір, поки не досягнете бажаного результату.

  Існує ще більш професійний спосіб видалити гіркоту і очистити самогон від сивухи, але для виробництва такого пристрою потрібно купівля різних комплектуючих, зокрема, помпи для акваріумів, тому простіше скористатися варіантом, наведеним вище.

  У варіанті, коли вугілля поміщають прямо в самогон, вугілля попередньо подрібнюють на дрібні частинки і поміщають в спеціальний посудину. Граммовки ті ж, що і були в першому випадку: 50 г вугілля на літр самогону, і заливаємо вугілля спиртовою рідиною. Залишаємо цю суміш настоюватися приблизно два тижні, періодично збовтуючи. Після того як розчин настоявся, його не можна пити ще тиждень, протягом якої слід відфільтрувати самогон через подвійний шар марлі. При бажанні можна загорнути в марлю прожарений пісок.

  Не забувайте, що абсорбція вугілля, має обмежений термін у дві години, потім пори відкриваються і все впитанное повертається назад. У зв’язку, з чим не потрібно довго чекати, краще повторювати процедуру кілька разів, з інтервалом у дві години. Щоб використовувати цей вугілля повторно, його обробляють розчином соляної кислоти, промивають, сушать, а потім прожарюють на вогні, помістивши в закриту ємність і тільки після цього його можна застосовувати повторно.

  Як поміняти смак самогону

  Домашній самогон тим і хороший, що його смак можна створити самостійно, спираючись тільки на особисті смакові уподобання, класти будь-які фрукти, ягоди приправи, щоб створити неперевершений відтінок смаку і порадувати своїх гостей. Щоб він був насиченим і міняв присмак напою, самогон варто наполягати близько двох тижнів, додавши всі бажані добавки і сиропи.

  Якщо ви хочете додати гіркуваті нотки в свій самогон, то використовуйте для цього цедру апельсина або лимона. Прянощі напою додасть шафран, кориця, розмарин або аніс. А якщо ви любите дійсно насичений гіркий смак, то для цього використовуйте екстракт ванілі або лавровий лист. Для пекучості самогону, можна додати перчик запашний, а для яскраво вираженою пекучості підійде імбир, гвоздика або чорний перець. Пом’якшити пекучість і розбавити напій невеликий пряністю можна за допомогою мускатного горіха.

  Щоб виправити або скорегувати смак достатньо одного інгредієнта, але можна додавати і кілька на свій розсуд. Для того щоб процедура пройшла успішно, важливо дотримуватися грамовки, для кожного сировини вони різні. Якщо ви зробите неправильний підбір граммовок на добавки, то ризикуєте змінити смак напою до повного невпізнання і не факт, що такий варіант вам сподобається. Всі варіанти доз додавання настоянок, сиропів, фруктів, ягід і приправ, можна знайти в інтернеті. Ну а якщо у вас немає часу чекати два тижні поки самогон настоїться, і напій вам потрібен негайно, то варто збільшити кількість добавки приблизно на 35%.

  Фортеця самогонки

  Важливим критерієм якості такого напою, як самогон, є його фортеця, або простіше кажучи «градус». Градус означає обсяг
  спирту, що міститься в приготованому вами напої. Визначити градус на смак досить складно, так як в самогоні використовуються різні смакові добавки. Розрахунок та визначення фортеці можна виконати за допомогою різних приладів, таких як ареометр або спиртометр. Оптимальним показником має бути 40°. Ці прилади допомагають швидко і зручно виміряти щільність рідини. Спирт відрізняється різницею своїй щільності, так як вона відрізняється від показників води. Щоб отримати достовірні показники, слід опускати спиртометр глибше в напій, глибина залежить безпосередньо від щільності рідини.

  Вимірювати щільність краще всього при показниках температури в напої близько 20°С, якщо температура буде більше або менше, можлива велика похибка, так як свідчення щільності безпосередньо залежать від температури. Щоб отримати якісний міцний самогон, слід дотримуватися температурний режим в межі 86-94°с. Якщо температура основного компонента буде вище, то почне відбуватися випаровування води і непотрібних сивушних масел, у зв’язку з чим фортеця самогону почне зменшуватися, як і якість відповідно. Тому якщо ви хочете зробити фортеця напою максимально високою, слід довести його до температури 87°С, після чого не давати йому нагрітися більше.

  Хороший за якістю самогон має градус від 40 і вище, це залежить від правильної дистиляції, яку потрібно проводити в температурному режимі близько 95-96°С. Перевірити якість можна по тому, як самогон горить. В результаті у перших шести літрів напою у вас вийде максимально міцний алкоголь приблизно 55-65°. Він кристально чистий, прозорий і відрізняється повною відсутністю запаху, властивого даного напою. При перевірці, як горить отримана суміш, полум’я повинно бути безбарвним, а при згорянні повинно залишитися трохи води. Якщо ви плануєте робити перегонку кілька разів і доводьте процес до 99°С, то врахуйте що градус при другій перегонці, буде значно, нижче приблизно двадцять градусів, так як ви отримуєте продукт повторного перегону.

  Якщо ви приготували дійсно гарний самогон, то такий напій не вимагає ніякої чистки, при правильному приготуванні всі сивушні масла пішли і горить такий самогон відмінно. Враховуйте, що фортеця даного напою виходить 65-75° і пити його в такому вигляді буде досить складно. Щоб довести його до приємної консистенції, його пом’якшують і виробляють переробку кілька разів, після чого доводять до фортеці приблизно в 40°, розбавляючи чистою питною водою або різними трав’яними настоянками. Можна додавати вино хорошої якості, але вибір вина залежить від матеріалів його виготовлення, воно повинно бути схожим з вашим самогоном.

  Пристрої для контролю фортеці самогону

  Вимірювати фортеця самогону самостійно досить складно, визначити градус на смак практично неможливо. Для цих цілей використовуються спеціальні прилади, для безперервного контролю міцності напою. Вони дають можливість автоматизувати контроль за міцністю напою, який виходить із самогонного апарата. Завдяки такому апарату процес вимірювання міцності стане набагато простіше, більше не потрібно використовувати різні мірні циліндри під час перегону, не потрібно наповнювати їх отриманим самогоном, щоб потім вимірювати фортеця спиртомером. Все стає набагато зручніше і простіше.

  У побуті даний апарат називають «Папуга». Працює він шляхом наповнення спеціального металевого циліндра знизу вгору. Вгорі є спеціальна трубка для зливу, яка найчастіше виготовляється з нержавіючої сталі, через цю трубку самогон потрапляє в потрібну ємність. Щоб контроль фортеці здійснювався правильно, усередину трубки опускають спиртометр. Такий пристрій можна поєднувати з будь-якими іншими перегоночнимі приладами.

  Крім даного устаткування існує ще безліч приладів безперервного вимірювання міцності самогону, це спиртометр, ареометр і т. д. Всі ці прилади здатні вимірювати відсоток самогону в показниках, 40-70-100%.