Цукрова брага на сухих дріжджах

Зміст

  • Важливість дріжджів для виготовлення браги
  • Брага на базі сухих дріжджів
  • Класична технологія браги на сухих дріжджах
  • Готовність браги до перегону

Навіть початківці самогонники у курсі того, що технологія виробництва напою базується на перегонці (дистиляції) браги – продукту бродіння цукру з дріжджами. З цього випливає, що без дріжджів самогонки не буває. Це мікроорганізми, які в процесі бродіння перетворюють цукор в спирт. Вони відносяться до грибів.

Існує поширена думка, що із сухих дріжджів рецепт хорошого самогону не зробиш. Однак вона помилкова і не раз була спростована практикою і фактами. Щоб отримати гарний самогон із сухих дріжджів, потрібно бути в курсі деяких нюансів, а також у точності дотримуватися технології і пропорцій.

Важливість дріжджів для виготовлення браги

Дріжджі є найважливішим компонентом, без якого вироблення спирту просто неможлива. Це Цукрова брага на сухих дріжджахживі мікроорганізми, робота з якими вимагає великої уваги і дбайливого ставлення. Особливо це стосується температурного режиму. Низькі температури просто гальмують або припиняють процес бродіння, а от надто високі можуть вбити дріжджі (вище 37-40°С). Це дуже важливий нюанс, на який потрібно звертати особливу увагу при виробництві самогонки (коли втілюєш в життя рецепт).

Вважається, що найкращим варіантом для самогоноваріння є спиртової тип дріжджів. Їх використання рідко викликає труднощі навіть у новачків у цій справі. Як правило, виробники вказують на упаковці пропорції дріжджів і цукру. Та й рецепт простий. Однак і у цього типу є свої недоліки – невеликий термін зберігання і низький рівень доступності (складно купити).

Брага на базі сухих дріжджів

Приймаючи рішення, який тип дріжджів краще вибрати для виробництва самогону, не варто звертати увагу на пусті плітки і чутки. Запорука успіху в правильній технології і чіткому дотриманні рецептом. Самогонка на базі сухих дріжджів зовсім не поступається за якістю аналогічного продукту на пресованих.

Для приготування браги підходять як імпортні, так і вітчизняні аналоги. Купити їх не складе праці – є в будь-якому супермаркеті. Слід розуміти, що пропорція буде інша. Сухих дріжджів потрібно в 5-6 разів менше, ніж у сирих. Скільки саме залежить від конкретного виробника.

Особливістю виробництва самогону на їх базі є велика активність піноутворення. Тому в деяких випадках піну доводиться гасити (усувати перемішуванням вкрай не рекомендується – йде ще сильніше). Для цієї мети використовуються подрібнені хлібні сухарі або печиво. Крихти плавають на поверхні браги і зменшують піноутворення. Це природні гасителі піни. Однак є і хімічні (медичні препарати, побутова хімія та ін). Їх використання вкрай не рекомендується. Є хороші Цукрова брага на сухих дріжджахрецепти і без них.

Ще однією особливістю застосування сухих дріжджів є «разбраживание». Це професійний термін. Так самогонники іменують активацію дріжджів перед додаванням в сусло. Активують їх наступним способом. У 0,5 л підігрітої води (не нижче 24°С, не вище 30-34°С) додають дріжджі і цукор (кількість за технологією). Добре перемішують і залишають в теплому місці на 1-2 години. Пропорції можуть незначно відрізнятися.

Брага – це базова сировина для виробництва самогонки. Для її виготовлення використовується цукор. Допускається введення до складу і інших цукровмісних і крохмаловмісних (крохмаль осахаривается за допомогою солодових ферментів) інгредієнтів: ягід, фруктів, злакових, картоплі, патоки та ін.

Класична технологія браги на сухих дріжджах

Даний рецепт передбачає неухильне дотримання наступних пропорцій. Скільки і чого потрібно? На 1 кг цукру потрібно:

  • 20-30 г сухих дріжджів;
  • 5 літрів води.

Виходячи з цього, на традиційний бутель 10 л потрібно:

  • цукру – 2 кг;
  • дріжджів – 40-60 г (за основу взято продукт ТМ Пакмайя).

Останнє значення може змінюватись в залежності від конкретного виробника. Як правило, пропорції вказуються на упаковці. Даний рецепт не складний.

Рецепт передбачає, що спочатку потрібно заповнити пляшку об’ємом 10 літрів теплої водою на 80%, а потім всипати цукор і добре перемішати (до повного розчинення). Кількість і пропорції згідно Цукрова брага на сухих дріжджахтехнології. Потім потрібно додати вже разброженные дріжджі, влити воду, що залишилася і перемішати. Бажано не заповнювати бутель до самого верху – потрібно врахувати піноутворення. Потім поставити в тепле місце.

Кришкою не потрібно герметично закривати, щоб не сталося вибуху. Перші години потрібно поспостерігати, наскільки активно утворюється піна. Якщо бурхливе піноутворення, слід додати товчене печиво або подрібнені сухарі. Після зниження пінної активності можна закрити банку кришкою і поставити гідрозатвор. Можна скористатися гумовою рукавичкою або трубкою, кінець якої опущений у воду для обмеження доступу кисню.

Від температурного режиму безпосередньо залежить час бродіння. На терміни також впливає якість, кількість дріжджів і дотримання технології приготування сусла. Оптимальний температурний діапазон – 20-30°С. При низькій температурі бродіння сповільнюється (якщо сильно знизиться – може зупинитися зовсім). Бажано, щоб температура не падала нижче 20°С. За високої (понад 37-40°С) зупиняється. Більша температура – вбивця дріжджів. Коли брагу регулярно перемішують, процес прискорюється, однак робити це слід обережно, щоб знову не викликати активну піноутворення.

Готовність браги до перегону

Існує кілька методик, які дозволяють визначити, чи готова брага до перегону чи ні. Щоб результат був максимально точним, потрібно враховувати всі критерії оцінки. Цукрова брага на базі сухих дріжджів зброджується протягом 3-14 діб. Це крайні значення. Оптимальний строк 7 діб. Скільки конкретно буде бродити суміш, залежить від якості дріжджів і інгредієнтів. В основному вона готова до перегонці, коли повністю припинився процес бродіння (перестала виділятися СО2).

Також брага повинна мати гіркувато-кислуватий смак з нотками спирту. Якщо смак солодкуватий, то
Цукрова брага на сухих дріжджахдріжджі не виробили весь цукор. Значить суміш потрібно ставити на доброджування з додаванням певної кількості дріжджів. Можливо мало місце порушення температурного режиму. Ще однією з ознак готовності є освітлення суміші. Очищення выбродившего сусла не потрібно, особливо якщо планується перегонка через ректифікаційної колони.

З цукрових браги на сухих дріжджах виходить просто прекрасний самогон. Дотримання технології дозволить досягти відмінних результатів. Для поліпшення смакових якостей в сировині рекомендується додавати ягоди, фрукти та інші інгредієнти. Однак кожен рецепт унікальний, а поле для експериментів досить широко.