Цукровий колер: особливості рецепта карамельного кольору і коньяку

Цукровий колер: особливості рецепта карамельного кольору і коньякуЦукровий колер потрібен для виготовлення будь-яких кондитерських виробів. Він являє собою харчовий барвник від блідо-жовтих відтінків до темно-коричневого зі смаком карамелі. Найчастіше колер називають паленим цукром. Карамельний цукор виготовлявся ще з давніх часів у таких продукціях, як тісто, солодощі, алкоголь і так далі. Але для чого він потрібен?

Барвник цукрового колеру

Виходячи з слова барвник, можна здогадатися, що основним завданням цукрового колеру є фарбування продукту. Є й інші призначення в барвника, але вони поділяються на 4 класи, кожен з яких має свої функції:

 • Добавка Е150а (I) — звичайна карамель, що виготовляється з вуглеводів після їх термічної обробки, в яких немає зайвих реагентів;
 • додавання Е150b (II) — барвник, отриманої з лужно-сульфітної технології;
 • додаток Е150с (III) — вийшла барвник створюють аміачної технології;
 • надбавка Е150d (IV) — схожий барвник на другий пункт, але в цьому випадку вже зроблений при аміачно-сульфітної технології.
 • Першу добавку барвника «А» найчастіше називають карамелизацией, в якій є кислоти, солі та луги після спеціальної обробки. Як і в будь-якому іншому барвнику, так і в Е150а (I) присутні кілька важливих компонентів. Наприклад, крохмаль, фруктоза, сахароза, декстроза і патока. Всі вони є підсолоджувачами, які викладені в продуктових магазинах. Барвник можна замінити у вигляді кислоти, а такі компоненти, як калій, кальцій, амоній і натрій, присутні тут як лугу. Заряд барвника, в якому присутні ті чи інші компоненти, може бути як позитивним, так і негативним.

  Також рекомендуємо прочитати: Читайте також: Різновиди алкоголю Мартель: VSOP, Сogdan Bleu, XO, VS

  Щоб результат був задовільним, потрібно правильно співставляти класифікацію барвника з реагентами, звертаючи увагу на характеристики продукту. Завдяки високій температурі і щільності, ніякі мікроорганізми не зможуть розвиватися в продукті, що ще раз доводить високу якість. Тим не менше з-за будь-якого барвника можливі алергічні реакції. Це відбувається тому, що кожен цукровий колер виготовляється з тих чи інших компонентів.

  Наприклад, глюкоза виходить з пшениці, лактоза з молока, а солодовий сироп з ячменю. Тому при вживанні продуктів з різними добавками у вигляді барвників варто звертати увагу на склад. Але бувають випадки, коли деякі реагенти у складі можуть бути не зазначені. Так відбувається у випадку з сульфидным методом, коли сульфіти містяться в продукті, але про них немає ні єдиного слова на упаковці. Це пояснюється тим, що показник слідів сульфіту або самого компонента в продукті зводиться до мінімуму і тому алергічні реакції виявляються дуже рідко.

  Як карамелизовать цукор

  Цукровий колер: особливості рецепта карамельного кольору і коньякуЩоб зробити карамельний цукор для коньяку, знадобиться від двох до п’яти років, адже коньяк виготовляється з спирту. Але так говорити можна не про всіх коньяках, а лише про тих, які купажують. Якщо говорити про рецепті коньяку, то в цьому випадку під руками має бути спеціальний сироп, вода і цукровий колер, про який і йде мова. Останній компонент потрібен для того, щоб забарвлення коньяку був більш насиченим.

  Читайте також: Приготування лимончелло в домашніх умовах: робимо самі

  Застосовують карамельний цукор дуже багато виробників коньяків, що ще раз підтверджує безпеку компонентів і їх якості.

  Коньяки, які карамельний колер не додаються, можна швидко відрізнити від інших. По-перше, головною відмінністю є відтінок коньяку. Найчастіше він буває блідо-жовтим або, навпаки, світлим і насиченим. Але коньяки такого виробництва відлякують покупців, тому помітити коньяки без карамельного цукру на прилавках можна дуже рідко.

  Як зробити карамельний сироп

  Щоб приготувати карамель для коника, необхідний великий досвід в цій сфері і хороше знання рецептів декількох етапів:

  • Приготування карамельного цукру;
  • спиртование;
  • витримка в дубових бочках.

  В коньяк барвник додають в найменшій кількості для насиченого відтінку. Але на смак добавку можна не помітити, оскільки карамельного кольору в коньяку дуже мало. Крім коньяку, колер додають і інші продукти для більш привабливого вигляду. До речі, добавка Е 150 зовсім невредна для організму, тому не варто переживати, купуючи продукт з барвником цього класу.

  Карамельна горілка

  Цукровий колер: особливості рецепта карамельного кольору і коньякуЩоб зробити карамель для самогону, необхідно більше звертати увагу не на відтінок напою, а на їх смакові якості. Для цього карамель повинна бути більш світлого кольору. Багато хто каже, що самогон — це домашній коньяк, тому карамель для самогону теж потрібна. Для приготування карамельного сиропу в домашніх умовах самогон існує два способи, це вологий і сухий. Рецепт для першого: необхідна вода і цукор, при сумісності яких пізніше виходить карамель. У другому випадку цукор потрібно розчиняти у розпеченій ємності до стану паленого цукру. Найчастіше знавці у цій сфері використовують другий метод.

  Читайте також: На чому настояти самогон для смаку і запаху, рецепти

  Що стосується кількості інгредієнтів, то для вологого методу такий рецепт: знадобиться 100 р. цукру, 100 мл самогону і половину склянки води. Все це необхідно змішати у великій каструлі і гріти на вогні близько 15 хвилин до тих пір, поки не випарується вода, а рідина стане коричневого кольору. Для сухого методу можна використовувати розігріту на вогні сковороду з високими бортиками і поступово сипати туди цукор, не припиняючи перемішувати.

  Карамелізація цукру

  Цукровий колер: особливості рецепта карамельного кольору і коньякуПісля того, як замість цукру з’явиться пінка коричневого кольору, потрібно зменшити вогонь і залишити підігріватися до кавового кольору. Після того, як рідина готова, знадобиться ще одна ємність, але вже металева, для того, щоб поставити приготоване в морозилку. Для кращого результату не варто додавати в самогон занадто багато карамелі, це тільки зіпсує смак і колір. Буде достатньо близько трьох крапель на літр самогону.

  Ось так дуже швидко завдяки вашим рецептом можна зробити чудовий сироп.