Дайкірі: історія виникнення, основні рецепти приготування цього алкогольного напою, склад дайкірі

Дайкірі: історія виникнення, основні рецепти приготування цього алкогольного напою, склад дайкіріДайкірі по праву є одним з найбільш відомих і улюблених алкогольних коктейлів, прихильниками якого були такі відомі люди, як письменник Ернест Хемінгуей, американський президент Джон Кеннеді.

Склад коктейлю включає в себе білий ром, тростинний цукор і сік лайма (лимона). Такий напій добре втамовує спрагу, допомагає зняти накопичився стрес і втому трудового дня. Щоб розслабитися за келихом дайкірі, немає необхідності йти в бар, адже такий коктейль запросто можна зробити своїми руками в домашній обстановці.

Якщо вживати цей алкогольний напій в міру, то його дія на людський організм виключно позитивне. Сік лайма містить велику кількість вітаміну С, що виступає чудовим засобом профілактики простудних захворювань та підвищення загального імунітету і опірності організму. А випитий келих такого алкогольного коктейлю перед сном допоможе зняти напругу і сприяють міцному сну.

Коктейль daiquiri: улюблений напій Хемінгуея

Історія коктейлю дайкірі трохи заплутана. Існує кілька версій походження цього напою. Згідно з першою, рецепт дайкірі був винайдений англійськими моряками в середині 18 століття. Тоді ще такий напій іменувався грогом і виступав якимось ліками, яке перешкоджало появи небезпечної морської хвороби – цинги, оскільки до складу цього коктейлю входили спирт і вітамін С.

Читайте також: Рецепти приготування коктейлю Викрутка в домашніх умовах

За другою версією цей напій «народився» в південно-східній області Куби, в маленькій портової село Дайкірі. Тоді Дженнінгс Кокс, який працює тут гірським інженером, вирішив змішати разом цукор, ром і лимонний сік, а отриманий напій назвав в честь цієї місцевості.

Третя версія каже, що появі коктейлю дайкірі ми зобов’язані кубинському бармену, який пригощав своїх клієнтів білим ромом, куди для смаку додавав лайма і цукор.

Рецепт коктейлю дайкірі

Класичний рецепт дайкірі включає в себе:

 • Білий ром – 5 частин;
 • Сироп тростинного цукру – 2 частини;
 • Сік лайма – 2 частини;
 • Лід колотий – 100 гр.

Як приготувати дайкірі класичний?

Дайкірі: історія виникнення, основні рецепти приготування цього алкогольного напою, склад дайкіріНеобхідно взяти шейкер, налити в нього сік лимона, ром, цукровий сироп, насипати колотий лід. Весь вміст необхідно ретельно збити. При готуванні коктейлі в домашніх умовах може не виявитися під рукою шейкера, але його з легкістю можна замінити пляшкою або банкою, у яких щільно закривається кришка, щоб при збиванні коктейль не протік.

Читайте також: Коктейль Б-52: рецепт, склад, інгрідієнти

Потім слід охолодити коктейльний келих, для цього варто покласти в нього лід. Вміст шейкера варто процідити через дрібне сито і перелити в охолоджений келих. Коктейль можна прикрасити шматочком лайма.

Варто відзначити, що класичний дайкірі п’ють без трубочки! Головна умова при його приготуванні – це хороший, якісний ром і суворе дотримання кількості цукрового сиропу. Замість сиропу можна використовувати і цукор, а якщо точніше, то як раз цукор повинен входити в класичну рецептуру цього напою, але саме з сиропом коктейль швидше готується і в кінцевому рахунку має досить однорідну текстуру.

Цікаво і те, що такий коктейль гармонійно поєднує в собі протилежні смаки: солодкий, кислоту і гіркота.

Рецепт полуничного дайкірі

Рецепт приготування полуничного варіанти цього напою з’явився пізніше за всіх, проте, мало чим відрізняється від рецептури його класичного побратима, оскільки всі пропорції і інгредієнти залишаються такими ж, але замість льоду додається заморожена полуниця, іноді його замінюють полуничним сиропом, але тоді колотий лід повинен бути доданий у напій в обов’язковому порядку.

 • Білий ром – 5 частин;
 • Сироп тростинного цукру – 2 частини;
 • Сік лайма – 2 частини;
 • Заморожена полуниця – 100 гр.

Читайте також: Коктейль Маргарита: готуємо в домашніх умовах

Всі продукти відправляються в блендер і ретельно збиваються. Напій перелити в охолоджений келих, який можна прикрасити або полуничкою, або шматочком лайма. Цей коктейль виходить більш солодким, тому вважається жіночою.

Крім того, замість полуниці можна використовувати шматочки банана і колотий лід, тоді вже вийде коктейль банановий дайкірі.

Дайкірі Хемінгуей

Дайкірі: історія виникнення, основні рецепти приготування цього алкогольного напою, склад дайкіріРецепт цього напою був придуманий спеціально для англійського письменника. Він більш міцний, оскільки включає подвійну порцію рому і виключає цукор, але містить у складі сік грейпфрута і лікер мараскино.

 • Білий ром – 6 частин;
 • Мараскино – 1,5 частини;
 • Сік грейпфрута – 4 частини;
 • Кубики льоду – за смаком;
 • Лайм – 0,5 шт.

У шейкер занурити кубики льоду, ром, лікер мараскино, сік грейпфрута. З лайма необхідно вичавити сік і змішати з іншими інгредієнтами. Шейкер потрібно ретельно збити, а його вміст перелити в келих.

Якщо коктейль Хемінгуея не включати сік грейпфрута, то отриманий напій буде називатися дайкірі Фраппе. Готувати такий дайкірі можна і з кавовим сиропом (їм замінюють мараскино) і він буде носити назву дайкірі Мулата.