Зміст

 • Коньячна настоянка на чаї та спеціях
 • Настоянка на корі дуба
 • Як і з чим пити

Згідно з прийнятим визначенням, коньяк, є міцним алкогольним напоєм, що виготовляється за спеціальною технологією і тільки їх особливих сортів винограду. Має вишукані смакові відтінки, духмяний букет, рідина, выстоянная в дубовій бочці і характерним теплим бурштиновим кольором, протягом багатьох десятиліть займає чільне місце на столах наших громадян під різними марками і етикетками. Але говорити що це справжній коньяк – занадто голосно. У своїй більшості це або бренді, з подібною технологією виробництва з рецептом, що передбачає використання виноградного спирту, отстаиваемого в дубових бочках або звичайний фальсифікат.

Зробити коньяк, точніше, бренді в домашніх умовах нескладно, але такий рецепт потребує тривалого часу, який знадобиться на відстоювання продукту в бочках і витрат на придбання дубових бочок і обладнання місця їх зберігання. Природно, проводити подібні кулінарні експерименти є сенс тільки в тому випадку, коли вирощуєш виноград сам. В іншому випадку, ця затія обійдеться занадто дорого. Але зате коньяк, якщо бути точним, коньячний напій, можна зробити самому, з використанням народних рецептів. Такий домашній коньяк з самогону за своєю якістю не гірше магазинних фальсифікатів і, у всякому разі, не тільки дешевше, але і безпечніше.

Пропоновані рецепти дозволяють зробити, як жартують, коньяк марки КВН – «коньячок, вигнаний вночі». Такі настоянки, готуються в звичайних умовах досить швидко, складові частини не вимагають фінансових витрат і є абсолютно натуральним продуктом.

Коньячна настоянка на чаї та спеціях

Для приготування настоянки знадобляться:

 • самогон – 1 л
 • цукор – 20 г
 • чорний чай – 15 г
 • звіробій – 15 г
 • перець запашний мелений – 2 г
 • кориця – 1 г
 • ванілін – 2 г
 • лавровий лист – 1 шт.

  Процес приготування

  Рецепт такої настойки вкрай простий: складові частини майбутнього напою засипаються в банку, закривають кришкою і залишають на три дні в темному місці. По закінченні цієї процедури, продукт фільтрується, і настоянка заливається по заготовленим для неї пляшках. Рекомендовано зберігати такий продукт в умовах підвального приміщення без доступу світла.

  Настоянка на корі дуба

  Складові частини рецепта:

 • самогон – 1 л
 • дубова кора – 10 г
 • кедрові горіхи – 20 г

  Процес приготування

  Дубова кора і горіхи, поміщені в скляну ємність, заливаються самогоном, закривають кришкою і поміщаються на три місяці в темне місце для настоювання. По закінченні визначеного терміну, настоянку необхідно відфільтрувати і розлити по пляшках.

  Як і з чим пити

  Дійсно, подібні настоянки не є 100% коньяком за смаком і запахом, але вони будуть близькі до нього за своїми характеристиками і вимагають до себе в процесі вживання належної уваги. Певного жорсткого правила вживання коньяку немає, але все ж, існують деякі норми та рекомендації, що дають можливість не просто проковтнути напій залпом, а відчути його смакові достоїнства, отримати масу задоволення від процесу його споживання.

  Згідно з традиціями, прийнятим у Франції, батьківщині сонячного напою, його слід пити під час відпочинку, з об’ємного келиха з короткою ніжкою, поєднуючи з сигарою, шоколадом і кавою.

  За версією, прийнятою в Сполучених Штатах, коньяк є відмінним аперитивом і повинен подаватися перед прийомом їжі в поєднанні з тоніком.

  У російській традиції так само як і на теренах простору колишнього Радянського Союзу, прийнятої з часів імператора Миколи I, коньяк закусывается часточкою лимона – хоча в середовищі гурманів прийнято вважати, що такий спосіб перебиває смак коньяку, повністю його нівелює. Це дійсно так. Але для любителів закушувати напій цитрусовими фруктами, є інший варіант – застосовувати для цієї мети апельсини.

  Цінителі коньяку в своїй думці про перелік продуктів, які максимально підходять для вживання коньячних виробів в цілому і самого напою зокрема, рекомендують в якості закуски використовувати різні види, не має яскраво вираженого запаху сиру. Для того щоб оцінити напій підходять різні солодощі: кавові муси, різноманітні суфле або млинчики, мають солодку начинку, торти і цукерки. Наскільки добре коньяк гармонізує з шоколадом і еклерами, підтверджує рецепт торта «Шапка Мономаха», в якому коньяк просочує все кондитерський виріб. На думку знавців, дуже хорошою закускою для напою є фрукти, особливо персики. Відмінно підкреслять гідність коньяку і знаходяться на столі морепродукти, телятина, ікра – як чорна, так і червона, а також паштети. Але головне місце в цьому переліку, згідно традиції країни – батьківщині напою, як і раніше займають кава і шоколад.