Всім нам з дитинства відомо, що сир – дуже корисний і цінний кисломолочний продукт. Адже містяться в ньому вітаміни і амінокислоти корисні в будь-якому віці. Крім того, сир багатий кальцієм, необхідним для зміцнення зубів, а також фосфором – для формування кісткової тканини. Сир легко засвоюється організмом, тому є цінним продуктом для дітей і людей похилого віку.

Зараз у магазинах можна знайти сир різних торгових марок, різної жирності і консистенції. Однак самим смачним і корисним вважається домашній сир. Його можна купити на ринку, або приготувати самостійно. Якщо на вашій кухні є мультиварка, то приготувати сир будинку вам буде зовсім не складно.

Єдиний нюанс: в мультиварці повинен бути режим «Мультиповар», тобто можливість самостійно визначити час та температуру приготування.

  • Час приготування: 30 mins
  • Готування: 10 hrs
  • 30 mins

    10 hrs

    10 hrs 30 mins

Інгредієнти

домашнє коров’яче молоко 1,5 літра

дитячий кефір (будь-якої торгової марки), бажано з великим вмістом корисних бактерій 200 мл

відріз марлі, складений удвічі

Покрокові інструкції

Для початку коров’яче молоко потрібно закип’ятити і остудити. Якщо ви використовуєте своє домашнє молоко і повністю впевнені в його якості, то його можна не кип’ятити і дати скиснути самостійно. В цьому випадку якість сиру виходить краще.

Кип’ячене остигле, але не охолоджене молоко наливаємо у чашу мультиварки. Додаємо дитячий кефір і добре перемішуємо.

Закриваємо кришку і виставляємо режим «Мультиповар» з температурою 50 градусів на 5-6 годин. Бажано це робити на ніч.

Вранці у вас повинен вийти кисляк з досить щільним згустком. Якщо молоко не докисло, дайте йому постояти ще пару годин з тією ж температурою.

Тепер перетворюємо наш кисляк безпосередньо в сир. Для цього встановлюємо режим Мультиповар з температурою 80 градусів на час 20-23 хвилини. Така оптимальна температура для приготування сиру – при більшій він може «перетравитися» і вийде дуже сухою.

Після звукового сигналу дістаємо чашу мультиварки і відкидаємо на марлю сирний згусток. Марлевий мішок підвішуємо і даємо нашому сиру стекти приблизно 3-4 години.

Приготований таким чином сирок виходить дуже смачний і розсипчастий! Його можна вживати самостійно, а можна зробити смачні сирники або ліниві вареники, або вжити з ананасами. Зберігати домашній сир потрібно в холодильнику не більше трьох діб.