Міжнародна група вчених виявила, що вміст ацетальдегіду в байцзю може перевищувати безпечний для здоров’я рівень. Результати роботи опубліковані в журналі Alcoholism: Clinical and Experimental Research.

Байцзю (??) — традиційний китайський алкогольний напій із вмістом етилового спирту 40-60 відсотків. Сировиною для нього служать, як правило, злакові культури, характерні для сільського господарства, тому крім легальних у КНР, як і раніше, діють з винокурні, у яких здійснюється цей напій. При цьому точний склад і безпеку такої продукції, в тому числі продукції, що експортується, невідомі, а її частка на ринку оцінюється в 25 відсотків.

У новій роботі вчені із США і Китаю вивчили 61 зразок байзцю, придбаного в центральній частині країни. З допомогою ареометра вони оцінили вміст у продукції етилового спирту, визначили концентрацію летких речовин (етанолу, метанолу, етилацетату, ацетальдегіду) методом газової хроматографії та важких металів — кадмію, миш’яку і свинцю. Потім показники зіставлялися зі стандартами проекту Єврокомісії AMPHORA.

Результати показали, що міцність напоїв становила 35,7–61,4 градуси, у більшості зразків (58 з 61) вміст етилового спирту перевищувала 40 відсотків. Рівень метанолу, етилацетату, миш’яку, свинцю та кадмію у всіх зразках відповідав допустимим значенням; концентрація вищих жирних спиртів перевищила норму в одному зразку. Разом з тим у 40 напоях з 61 рівень ацетальдегіду виявився вище граничних значень.

На думку вчених, поєднання такої концентрації ацетальдегіду з високим рівнем етанолу може мати довгостроковий кумулятивний ефект. У групі ризику знаходяться, перш за все самі жителі Китаю, метаболізм ацетальдегіду в організмі яких порушений. Автори підкреслюють необхідність подальших досліджень безпеки нелегального байцзю і вказують на недостатньо ефективні правила регулювання алкогольного ринку в республіці.

Ацетальдегід представляє собою органічне поєднання класу альдегідів, попередник етанолу і оцтової кислоти. Минулі дослідження показали, що ацетальдегід становить значну частину тютюнового диму і є канцерогеном першої групи поряд з миш’яком, азбестом і ВІЛ. Він також токсичний при попаданні на шкіру і може забруднювати навколишнє середовище при горінні (у тому числі спалюванні автомобільного палива).

 

Джерело: https://naked-science.ru/article/sci/domashnyaya-kitayskaya-vodka-okazalas