Домашня пивоварня: яку вибрати

Зміст

 • Критерії вибору пивоварні
 • Пивоварня своїми руками
 • Пивний бізнес

Домашня пивоварня являє собою компактний апарат, за допомогою якого Ви без праці зможете забезпечити собі близько 10 літрів свіжого натурального пива в домашніх умовах. При цьому Ви можете закладати в пивоварню готову суху суміш, а можете самостійно підбирати окремі інгредієнти. Експериментуючи, Ви отримуєте можливість приготувати вдома дивовижний напій, який буде відрізнятися за смаком від всіх сортів пива, що стоять на полицях в магазині. За допомогою домашньої пивоварні Ви можете створити вдома свій власний, унікальний сорт пива і навіть запатентувати його.

Критерії вибору пивоварні

Експериментаторство — робота зовсім нескладна. Просто комбінуйте різні види сухих сумішей Домашня пивоварня: яку вибратиі створюйте неповторний смак і аромат Вашого авторського пива.

Запатентований близько 15 років тому канадськими вченими пристрій геть зруйнував всі міфи про те, що приготування пива в домашніх умовах неможливо.

Навпаки, враховуючи те, що технологія виробництва нескладна, Ви можете абсолютно спокійно пити самостійно зварене пиво, і знати які саме інгредієнти в ньому присутні. Можете варити пиво міцніше, або, навпаки готувати слабоалкогольний напій.

Для новачка, який вирішив придбати домашню міні-пивоварню, визначитися з тим, яку модель вибрати для дому, досить складно. На ринку представлено досить велику їх кількість, відмінне між собою розмірами, матеріалами виготовлення, консистенцією закладаються в неї продуктів, комплектацією і, звичайно ж ціною.

Від габаритів пристрою слід орієнтуватися в першу чергу, з огляду на те, що Ви плануєте використовувати його в домашніх умовах. Важливу роль при виборі моделі має і технологія виробництва. У деяких моделях домашніх пивоварень передбачається початкова бродіння продукту будинку при кімнатній температурі і наступний, завершальний етап приготування пива, який повинен проходити в холодильнику. Тобто власники таких агрегатів повинні розраховувати на те, що вдома, в їх холодильнику протягом кількох днів буде перебувати пивоварня, займає досить багато місця.

Якщо у Вас немає можливості тримати пивоварню вдома в холодильнику, зверніть свою увагу на моделі, які мають такі технології виготовлення, при виконанні яких пиво доброджує вже в пляшках. Тобто після проходження першого етапу пивоваріння Ви разливаете напій у пляшки і вже їх спокійно складируете на полиці холодильника.

Далі перед споживачем постає вибір, яку модель придбати – розбірну або монолітну? Розбірна Домашня пивоварня: яку вибратипивоварня безсумнівно більш компактна і в період, коли Ви її не використовуєте легко розбирається і ховається в кухонну шафу, проте тут існують свої підводні камені. З часом при таких умовах порушується герметичність міні-пивоварні. Вона може почати підтікати або ж у ній буде
порушений процес бродіння пива, що, відповідно, негативно позначиться на якості напою. Робимо висновки – краще купувати монолітну, не розбірну домашню пивоварню.

По консистенції закладки, безсумнівно краще вибирати пивоварню з можливістю застосування рідкого сусла. Така технологія тим краще, що унеможливлює утворення грудочок, на відміну від пивоваріння будинку на сухому суслі.

Від комплектації домашньої пивоварні безпосередньо залежить її ціна, але ніяк не якість. Всі лійки, ложки, розчини і воронки Ви можете придбати окремо від пристрою, з часом, підібрати їх по своєму смаку і потребам, не відштовхуючись від заводської комплектації.

Абсолютно індивідуальні потреби і в дизайні міні-пивоварні. Деяким любителям пива відмінно підійде будинку звичайний пластиковий барильце, головне, щоб пиво було смачне. Пивоварам естетам набагато більше припаде до душі оригінальне дизайнерське рішення міні-пивоварні, що дозволяє крім основного призначення – варіння пива, використовувати її і як ексклюзивну деталь інтер’єру.

Однозначно стверджувати, які пивоварні краще вдома, а які гірше не можна. Багато хто віддає перевагу більш дорогим моделям, які дозволяють використовувати при приготуванні власного пива натуральні інгредієнти, а не вживати готові сухі суміші для пивоваріння.

Пивоварня своїми руками

Особливо сміливі експериментатори займаються виготовленням міні-пивоварні своїми руками в домашніх умовах. Це дуже відповідальний, і в той же час цікавий процес. Розглянемо його поетапно.

 • В першу чергу для того, щоб технологія пивоваріння дотримувалася в точності, нам необхідно Домашня пивоварня: яку вибратизробити резервуар для бродіння пива. Купуємо каструлю ємністю близько 20 літрів. Краще всього вибирати ємність з нержавіючої сталі з досить товстими стінками.
 • В магазині будматеріалів набуваємо комплектуючі: латунний згін, 2 контргайки, 2 силіконові прокладки, 2 прокладки з фторопласту. Кульовий кран з внутрішнім різьбленням, по діаметру відповідний латунному зганяння. Штуцер кутовий для шланга, 3 мідних трійника (діаметр 1,5 см), 4 кутових мідних трубки такого ж діаметру, 2 метра невідпаленого мідної трубки.
 • Каструлю кладемо на бок – нам необхідно зробити в ній отвір. Свердлимо його максимально близько до дна.
 • До отвору прикладаємо прокладки, спочатку використовуємо силіконові, потім фторопластові.
 • Припаюємо разом американку, трійник і маленький шматок мідної труби. Зверніть увагу на те, що припій не повинен містити свинцю, щоб в майбутньому не псувати смак пива.
 • Прикручуємо конструкцію заготовки, що знаходиться в каструлі.
 • У мідних трубках, розташованих на дні каструлі, з допомогою звичайної ножівки пропиливаем отвори, в які вставляємо мідну трубку. Ці маніпуляції потрібні, щоб зробити змійовик. Бажано, щоб діаметр трубки не був менше 1 див. Згинаємо трубку, надаючи їй форму спіральної пружини. Діаметр пружини дорівнює діаметру каструлі. Закріплюємо її дротяними поперечниками. Кінці нашого змійовика виходять зверху каструлі.
 • Ось і все, пристрій готовий. Залишилося ще докупити ареометр, тару для остаточного бродіння пива – вона продається в магазинах і відразу оснащена гідрозатворів, датчиком температури і спускным краном. Якщо Ви не плануєте купувати готові суміші для пивоваріння, Вам доведеться придбати якісну млин для солоду. Останній необхідної Вам деталлю буде зовнішній термометр для контролю температури. Ось і все, можна приступати до варінні домашнього пива.

  Пивний бізнес

  Якщо Ви плануєте використовувати домашню міні-пивоварню для заробітку, Вам не обійтися без Домашня пивоварня: яку вибратиоформлення певної документації. Для того, щоб варити пиво в міні-пивоварні ліцензія не потрібна. Однак, Вам буде необхідно оформити сертифікати на сировину та готовий напій, також гігієнічний сертифікат і документацію на обладнання, яке використовується.

  На підставі гігієнічного сертифіката оформляється сертифікат відповідності, видають його в Центрі стандартизації метрології.

  Якщо ж Ви вирішите перетворити варіння пива в бізнес, Вам не обійтися без ліцензії на виготовлення і продаж алкогольних напоїв у домашніх умовах. Також необхідно буде отримати схвалення санітарно-епідеміологічної та пожежної служби.

  Для будь-яких цілей Ви не купували домашню міні-пивоварню, бажаємо Вам довгі роки насолоджуватися неперевершеними смаковими якостями пива, власної варіння.