Домашнє самогоноваріння: рецепти самогону, вибір обладнання для самогоноваріння

Домашнє самогоноваріння: рецепти самогону, вибір обладнання для самогоноварінняВсі ми звикли до того, що самогон робиться в домашніх умовах за допомогою дистилятора.

Однак, хто тільки вирішив спробувати свої сили в цій справі, повинен ознайомитися з рекомендаціями технологій самогоноваріння, і вже потім братися за сам процес приготування.

До речі, 19 березня відзначається день самогонника. Так що, все самогонники Росії можуть вважати цей день своїм святом.

Як новачкові освоїти навички самогоноваріння? Як може вийти якісний алкогольний напій, приготований в домашніх умовах? Щоб вигнати гарний самогон, необхідно дотримувати температурні норми на всіх етапах виробництва.

Також рекомендуємо прочитати:

Отже, варто більш детально ознайомитися з усіма правилами й основами самогоноваріння.

Вибір сировини та обладнання

Домашнє самогоноваріння: рецепти самогону, вибір обладнання для самогоноварінняГоворячи про вибір основної сировини, в якості пріоритету, як правило, виступає його доступність або економія грошових коштів. Найчастіше за основу приготування самогону береться цукор. Цукор вважається цінним і корисним продуктом. Буває, що цукор замінюється іншими продуктами:

 • Крохмалем;
 • Різними зерновими культурами;
 • Буряком;
 • Картоплею.

А яке обладнання найкраще вибрати для приготування самогону? Самогоноваріння для новачків має на увазі і вибір обладнання. Розглянемо два види:

 • Дистилятори вважаються класичними апаратами для варіння самогону. Їх конструкція була розроблена кілька століть тому. Основний їх функціонал полягає в нагріванні спирту до кипіння і подальшого процесу конденсації його парів в охолоджувальному змійовику.
 • Ректификаторы – це нові апарати для приготування самогону, які з’явилися досить нещодавно. Їх основа полягає у спеціальних установках, з допомогою яких виходить чистий спирт. Після перегонки браги виходить дуже міцний спирт. Такого ефекту не досягти, якщо використовувати дистилятор.

Вибираючи обладнання, варто визначитися з бажаним кінцевим результатом. Якщо ви бажаєте отримати чистий спирт, то краще використовувати ректіфікатор, якщо класичний напій з природними смаковими якостями – дистилятор.

Після того, як буде вивчена теорія самогоноваріння, яку можна більш детально вивчити у спеціальних книгах або на сайті «Тонна самогону» (тут зібрані рецепти, поради, новини), можна приступати до основного процесу. Тому варто більш детально ознайомитися з рецептами самогоноваріння.

Самогон із цукру

Домашнє самогоноваріння: рецепти самогону, вибір обладнання для самогоноварінняПочинати краще всього з самого простого способу приготування самогону. Для цього знадобляться тільки дріжджі, вода і цукор. На 5 літрів напою буде потрібно наступне кількість продуктів:

 • Цукор – 6 кг ;
 • Вода 18 л ;
 • Сухі дріжджі – 120 г (або 600 г пресованих);
 • Кислота лимонна – 25 р .

Читайте також: Самогонний апарат з міді аламбік

Покрокова інструкція приготування браги:

 • Розраховуючи кількість інгредієнтів, слід виходити з необхідної кількості напою. Як правило, при домашньому приготуванні вихід становить 1,2 л на 1 кг цукрового піску. Кількість інгредієнтів рекомендується збільшити на 10% з урахуванням зменшення кінцевого виходу з-за впливу температурних факторів, основної сировини, а також втрат під час перегонки. На 1 кг цукру потрібно 3 л води, 20 г сухих дріжджів, 100 г пресованих.
 • Вода повинна відповідати всім гігієнічним нормам. Краще всього перед використанням відстояти воду, а потім злити, залишивши осад на дні ємності. Варто відзначити, що дистильована або кип’ячена вода втрачає всі свої запаси кисню, який так необхідний для правильного бродіння. Тому таку воду не варто використовувати.
 • Цукор повинен додаватися до води, температура якої знаходиться в межах 28-30 градусів при інтенсивному перемішуванні. При додаванні цукор не повинен займати більше ? від всього об’єму, в іншому випадку піна почне переливатися через край.
 • Дріжджі можна додавати прямо в ємність, але найкраще їх попередньо змішати з невеликою кількістю води з цукром і внесенням його в сусло.

Рецепти браги

Домашнє самогоноваріння: рецепти самогону, вибір обладнання для самогоноварінняВ якості сировини для браги можна використовувати різні складові: томатна паста, цукерки, халва, гарбуз.

 • Брага з томатної пасти готується за наступним рецептом: змішати 3 л води, 1 кг цукру, 100 г сухих дріжджів і 300 г томатної пасти. Бродіння відбувається протягом 2 тижнів у теплому приміщенні.
 • Цукерки для приготування самогону спочатку необхідно розчинити. В 20 л підігрітої води розчиняються 5 кг цукерок і залишають настоятися. Через 4-5 днів можна проводити перегонку з виходом продукту об’ємом 5 л .
 • Якщо робити бражку з винограду, то для цього, як правило, використовуються вичавки. На 1 відро вичавок береться 5 кг цукру, 30 л води і 100 г дріжджів. Все необхідно ретельно перемішати, а після бродіння протягом тижня перегнати два рази. Вихід напою при цьому складе 7 л .
 • Рецепт з халвою передбачає використання цього продукту в кількості 10 кг , 15 – 20 л води. Після п’ятиденного бродіння вихід напою складе 10 л . Рекомендується також додати м’яти близько 20 м , щоб надати самогону приємний запах.

Читайте також: Калькулятор самогонника в онлайн-режимі. Формули розрахунку

Процес бродіння

Посуд з бражкою повинна перебувати під гідрозатворів і стояти в приміщенні з температурою повітря в межах 26-31 градуса. Тривалість періоду бродіння становить 4-5 днів. Періодично вміст ємності треба обов’язково збовтувати, не знімаючи гідрозатвор. Дана дія бажано виконувати кожні 12-15 годин на протягом 1 хвилини. Так ліквідуються надлишки вуглекислого газу.

Ознаки готовності браги полягають у наступному:

 • Смак стає гірким, так як цукор перетворюється на спирт повністю;
 • Булькання гідрозатвори припиняється після вироблення вуглекислого газу;
 • Верхні шари браги і осад на дні освітлюються;
 • З’являється спиртовий запах;
 • Якщо до бразі піднести запалений сірник, то вона не згасне.

Освітлення і дегазація

Цей етап є необхідним для приготування якісного самогону. Брагу треба відокремити від осаду, переливаючи її в іншу ємність через трубку з подальшим нагріванням до 50 градусів, щоб знищити дріжджові залишки і виділення вуглекислого газу. На 20 л готової браги береться 2-3 столові ложки меленого бентоніту. Вона розмішується у теплій воді (250 мл) до отримання консистенції жирної сметани. Отримана маса додається в ємність, збовтується кілька хвилин, а потім відстоюється 30 годин.

Первинна перегонка

На даному етапі мається на увазі відділення спирту від інших речовин. Процес проробляється на слабкому вогні з вибором першої порції (приблизно 300 мл) по заданим порціях. При цьому, варто враховувати, що «первак» здатний завдати при вживанні значної шкоди здоров’ю, тому його краще використовувати в харчових цілях.

Середня частина є корисною фракцією – тієї самої частини, заради якої і готується самогон із цукру. Даний процес повинен тривати до тих пір, поки фортеця не досягне 40 градусів. Рівень фортеці можна визначити за допомогою спірометра або запалюванням дистиляту, набраного в ложку. Поки рідина горить, відбір не варто припиняти.

Заключна фракція складається з безлічі непотрібних сивушних масел, тому вона не збирається.

Очищення

Даний етап є обов’язковим. Щоб готовий самогон не містив у собі шкідливих компонентів, необхідно проводити обов’язкове очищення до етапу другої перегонки. Існує кілька методик з очищення напою. Найекологічнішим з них є метод з використанням активованого вугілля, який здатний видалити домішки і запахи з самогону. Проте, варто звернути увагу на те, що аптечний активоване вугілля для очищення не підійде. Необхідно брати готовий після спалювання вугілля берези, але без вмісту в ньому яких-небудь добавок.

Читайте також: Все про спиртах альфа, люкс, екстра і алкогольних напоях

Вугілля необхідно гарненько подрібнити і додати з розрахунку 50 г на 1 л самогону. Після цього суміш повинна настоятися в закритій ємності тиждень. При цьому, кожен день вміст необхідно збовтувати. Після закінчення цього часу, вміст ємності зливається до осаду або фільтрується через ватний фільтр.

Повторна перегонка

Повторна перегонка самогону здійснюється при мінімальному нагріві, як і перша. При цьому, необхідно відбирати порції перших 50 мл на 1 кг взятого цукрового піску. Процес триває до того моменту, поки фортеця не стане нижче 40 градусів.

Рецепт самогону з крохмаловмісних продуктів

Домашнє самогоноваріння: рецепти самогону, вибір обладнання для самогоноварінняТехнологія приготування такого самогону вважається більш складною у порівнянні з попереднім варіантом. Проте, результат вартий витраченого часу і сил.

Основні етапи приготування:

 • 5 кг пшеничного борошна необхідно розмішати у воді до отримання густого тесту. Вміст залишають настоятися півгодини. Залити чистою водою ячмінь, пшеницю та просо ( 600 г ) для пророщування та одержання солоду;
 • Отримане тісто необхідно помістити в синтетичний мішечок. Після цього його треба промивати в ємності з водою, поки крохмаль повністю не вымоется. Відстоювати суміш протягом доби;
 • Коли зерна проростуть, їх треба подрібнити. Вийде маса напіврідкої консистенції з дуже приємним ароматом. З посуду з отриманим крохмалем після промивання тесту необхідно злити верхню частину, а осад частинами покласти в 10 л киплячої води. Вийде густа рідина. Пророщені зерна треба також додати порціями після закипання маси. Залишити охолонути вміст до температури 25 градусів;
 • На закінчення, необхідно додати 500 г пекарських дріжджів для процесу бродіння. Далі можна приступати до перегонці.

Для приготування фруктового або ягідного самогону необхідно зробити наступне:

 • Плоди мити не треба в цілях збереження диких дріжджів на поверхні. Подрібнити і помістити в ємність на дві доби;
 • Далі можна додати цукор. Наприклад, для 10 л розім’ятих злив береться 1,5 кг цукру. Варто звернути увагу, що кількість цукру залежить від обраних фруктів або ягід;
 • Коли бродіння закінчиться, можна починати перегонку.