Домашнє вино: як робити

Зміст

 • Етапи приготування вина
 • Рецепт червоного домашнього вина
 • Рецепт білого вина
 • Як приготувати напівсолодке вино
 • Рецепт приготування напівсолодкого червоного вина в домашніх умовах
 • Особливості освітлення домашнього вина

Близько восьми тисяч років тому людство спробувало на смак заграв, компот із виноградного соку та з тих самих пір люди не перестають вживати вино. Популярність цього напою настільки велика, що йому немає рівних серед інших алкогольних напоїв з корисності, неповторному аромату і терпкого смаку. Саме з вином пов’язано безліч біблійних оповідей, міфів Стародавнього Риму і Древньої Греції. З моменту появи напою існує величезна безліч способів його приготування. Довгий час люди шукали той самий рецепт, який би дозволив отримати напій з неповторним смаком і ароматом.

Ця стаття про те, як правильно зробити біле, напівсолодке червоне і домашні вина, яких дій варто уникати, щоб не зіпсувати напій, як зробити його прозорим.

Етапи приготування вина

Домашнє вино робиться з різних фруктів і ягід. Технологія приготування домашніх вин Домашнє вино: як робитипрактично не змінюється з моменту появи напою, вона лише вдосконалюється і злегка коригується, купуючи щось нове.

Весь процес складається з чотирьох основних етапів:

 • Збір і підготовка фруктів і ягід для напою.
  Для цього підійдуть сезонні фрукти і ягоди. Важливо застосовувати для напою тільки самі спілі продукти, з ознаками переспелости, але без присутності гнилі і хвороби. Необхідно виключити фрукти з гнилизною, так як при попаданні їх у сік з’явиться характерний запах вогкості і несвіжості продукту. Сировина (крім винограду) необхідно добре вимити, якщо є плодоніжки і насіння, то видалити їх. Добре, якщо на фруктах і ягодах є білий наліт – це ознака винних дріжджів, завдяки яким вино придбає приємний смак і аромат, буде добре грати.
 • Подрібнення сировини.
  Після того, як фрукти і ягоди зібрані, їх необхідно подрібнити так, щоб міститься в них сік і м’якоть були максимально вичавлені. Для цього продукт можна придушити, порізати, потовкти, вичавити.
 • Бродіння.
  Це самий тривалий і важливий процес в приготуванні будь-яких домашніх вин. Під час цього етапу сусло (видавлений м’якоть) і отриманий сік розкладають у великі тари (бочки, каструлі, великих обсягів банки), додають цукор або спеціально підготовлену винну закваску, накривають кришками або легкими тканинами і залишають в теплому місці на кілька днів, зазвичай процес триває 2-10 днів. Важливо перемішувати, збовтувати і струшувати масу по 2-3 рази в добу. Головне правило в приготуванні домашніх вин – стежити за температурою. Вона не повинна бути вище 35 градусів і не нижче 22 градусів. Недотримання температурного режиму, як правило, призводить до уповільнення бродіння або скисання сусла, рідина починає «укситься», тобто набуває характерний запах оцту і стає непридатним для вживання. По закінченні потрібного часу, який визначається по тому, як швидко мезга стане білуватого кольору і спливе на поверхню, зброджені ягоди (фрукти) віджимають, рідину проціджують. Віджате сусло можна Домашнє вино: як робити(за бажанням винороба) знову залити водою і поставити бродити, а можна просто викинути. Отриману рідину розлити по великим чистим і сухим бутлях або банкам, туди ж додається цукровий сироп, горлечко пляшки (банки) закривається гумовою рукавичкою. Тару ставлять в тепле темне місце на час від десяти діб до трьох з половиною місяців для того, щоб вино остаточно перебродило.
 • Освітлення .
  Після закінчення бродіння вино потрібно освітлити, тобто усунути каламутність і осад напою. Щоб визначити, перебродила рідина чи ні, необхідно подивитися, піднімаються чи догори бульбашки повітря чи немає. Якщо бульбашок повітря немає, а рукавичка не надута, а вільно звисає, то вино готове до освітлення. Для освітлення напою тару з рідиною виносять у прохолодне і темне місце на місяць – півтора, після чого готове вино, не збовтуючи, зливають, проціджують і розливають по чистим і сухим ємкостей.
 • Рецепт червоного домашнього вина

  Домашнє червоне вино робиться з фруктів і ягід насиченого червоного кольору (червоної і чорної смородини, малини, вишні, агрусу, кизилу, полуниці і, звичайно ж, винограду).

  В якості прикладу розглянемо варіант приготування домашнього червоного вина з винограду сорту Молдова.

  Інгредієнти:

  • Виноград -10 кг
  • Вода – 5 л
  • Цукор -2-3 кг

  Виноград в довільній кількості відокремити від гілочок, листочків і стеблинок і перебрати, видаливши зіпсовані, висушені і хворі ягоди. Потім ягоди потрібно придушити, це можна робити ногами, якщо Домашнє вино: як робитиягід багато, або руками (якщо обсяг сировини невеликий). Сік і м’якоть ягід розкласти по ємностях, зайнявши дві третини тари і залити водою, температура якої повинна бути близько 23 градусів. Важливо залишити в ємності місце для бродіння маси, сантиметрів 15 буде цілком достатньо. Вміст добре перемішати, прикрити пористої тканиною і залишити на 3-5 днів, не забуваючи помішувати. Після цього побілілі мезгу віджати рідину процідити, розлити по вимитим і висушеним ємкостей.

  Наступним етапом стане додавання цукрового сиропу. Кількість цукру залежить від того, яке вино з солодощі ви бажаєте отримати. Якщо метою стає робити кислувате вино, то цілком достатньо буде 200 гр на 1л води. Якщо хочеться отримати солодке вино, то для приготування цукрового сиропу знадобиться 1 кг цукру на 1 л води. Для того щоб зробити цукровий сироп, цукор і воду змішують у каструлі, добре перемішують до розчинення піску і ставлять на повільний вогонь, постійно помішуючи і знімаючи піну, що утворилася, доводять воду до кипіння, варять 30 хв. Потім сироп охолоджують до кімнатної температури і розливають по банках з виноградним соком. Одного літра цукрового сиропу вистачає на 10 л вина. Вино і сироп добре перемішати, закрити гумовою рукавичкою і залишити бродити до тих пір, поки вона не валиться, переставши надиматися від вуглекислого газу. Після цього вино процідити, залити в чисті пляшки і спустити в підвал до повного його освітлення (приблизно на місяць).

  Рецепт білого вина

  Для того щоб зробити біле вино, необхідно використовувати фрукти і ягоди світлих кольорів (груші, яблука, айву, жовту черешню, білий виноград).

  Для прикладу візьмемо рецепт приготування білого домашнього вина з яблук.

  Інгредієнти:

  • Яблука – 10 кг
  • Вода – 5 л
  • Цукор – 3 кг

  Яблука перебрати, вимити, очистити від плодоніжки і насіння, розрізати на середні шматочки і пропустити Домашнє вино: як робитичерез прес, м’ясорубку або соковижималку. Масу розкласти по ємностях, додавши до неї по 2-3 яблука разом з шкіркою, перед додаванням зробити в них глибокі надрізи. Залишити в теплому місці на 2-3 дні. Після того, як сусло настоїться, робимо цукровий сироп, для цього потрібно взяти склянку цукру і 1 л води, все змішати і поставити на середній вогонь, довести до кипіння, прокип’ятити близько півгодини. Сироп розлити по ємностей і залишити ще на 10 днів, надівши на шийку ємності гумову рукавичку і періодично помішуючи. Після того, як маса отбродит, напій процідити і прибрати на 2 місяці в прохолодне місце для його освітлення.

  Як приготувати напівсолодке вино

  Напівсолодке домашнє вино відрізняється від інших домашніх соковмісних алкогольних напоїв тим, що має здатність накопичувати в собі від 23 % цукру, а градус алкоголю не повинен перевищувати 12. Крім цього напівсолодкі алкогольні напої мають особливий аромат і ніжний і легкий смак. Головна відмітна особливість напівсолодкого домашнього вина в тому, що воно, перебуваючи в теплі, продовжує бродити. У той час як інші напої, що мають міцність вище 16 градусів, бродити не можу з причини руйнування винних дріжджів.

  Роблять домашнє напівсолодке вино шляхом відбору такий винограду, цукристість в гронах якого максимальна, для цих цілей добре підійде винограду мускатних сортів, Ізабелла, Ркацителі. Збір винограду повинен проводитися тільки в суху і жарку погоду. При приготуванні напівсолодкого напою замість цукрового сиропу роблять уварене сусло з додаванням в нього цукру, кількість якого залежить від того, наскільки винороб бажає підвищити цукристість винограду. У всьому іншому принципи приготування з іншими домашніми винами збігається.

  Рецепт приготування напівсолодкого червоного вина в домашніх умовах

  Домашнє вино: як робитиІнгредієнти:

  • Виноград (робимо вино з популярного сорту Ізабелла) – 5 кг
  • Цукор – 3 кг
  • Вода (кипяченная) – 10 л

  Виноград перебрати, відокремити від гілочок, листя і плодоніжок, зіпсовані ягоди видалити. Немиті ягоди скласти у велику ємність і придушити їх руками або ногами. В сусло додати цукор і все дуже ретельно перемішати, накрити дихаючої тканиною і залишити в теплому місці на 3 дні, щодня помішуючи. Після того, як на мезге утворилася біляста шапка, сік злити, додати охолоджену кип’ячену воду і ще трохи цукру (200 грам), все перемішати до розчинення цукрового піску.

  Готову рідину розлити по чистим сухим бутлях, залишивши від горлечка трохи місця для бродіння. На шийку одягти медичні рукавички з отворами, зробленими голкою. Залишити на 2-3 тижні, після чого вино процідити, розлити в чисті сухі пляшки і прибрати на 3 місяці в прохолодний льох для його освітлення.

  Особливості освітлення домашнього вина

  Після того, як маса двічі перебродило, в ньому продовжують залишатися винні дріжджі, часточки фруктів і ягід, цукру. Вони надають рідини мутнуватий колір. Для того щоб не було каламутності, потрібно домогтися того, щоб все це випало в осад. Щоб зробити вино прозорим, застосовують численні методи.

  Освітлення – четвертий і останній етап в приготуванні домашніх вин, він не обов’язковий, але бажаний для поліпшення зовнішнього виду напою і його облагородження.

  Перший і самий популярний спосіб – витримка вин протягом 3 місяців у холодному приміщенні, після чого необхідно злити рідину, залишивши осад на дні тари. Якщо це не допомогло, то вдаються до Домашнє вино: як робитинаступних способів. Наприклад, застосовують желатин, який підійде для освітлення білого домашнього вина. Для того щоб зробити желатиновий освітлювач 15 гр желатину замочити на добу в холодній воді, яку потрібно міняти через кожні 8 годин. Коли желатин розбухне, розчинити його в теплій воді і вилити в воно (ця кількість розрахована на 100 л вина).

  Добре допомагає в освітленні червоного домашнього вина яєчний білок. Для приготування яєчного освітлювача робимо розчин з 3 білків і невеликої кількості води і збивають міксером в густу піну, змішують з літром напою і вливають в загальну масу напою (ця кількість розрахована на 100 л домашнього вина).

  Коров’яче молоко – хороший натуральний продукт для очищення домашніх вин. Для приготування молочного освітлювача робиться розчин з розрахунку 1 ч. л. на 1 л вина, все перемішується і залишається на 3 дні, після чого напій необхідно процідити.

  Рада! Щоб не зіпсувати продукт, перевірте ефективність способу на малій кількості вина.

  https://www.youtube.com/watch?v=7gVf-1dyobw