Домашнє вино: як виготовити

Зміст

 • Підготовка тари і плодів
 • Виготовлення сусла, процес бродіння напою
 • Отримання остаточного продукту
 • Очищення, дозрівання і зберігання

Відомо, що знайти в даний час якісне вино на прилавках магазинів дуже складно, а якщо і вдалося це зробити, то ціна цього напою може виявитися не по кишені. Для любителів натурального алкоголю є вихід – виготовлення його в домашніх умовах.

Цей напій бере коріння в стародавньому Римі і перекладається як «Дає силу». Багатий вітамінами групи В, С і P. Крім того, фолієва кислота, укупі з пантотенової, збагачують його енергетичними і бактерицидними властивостями.

Від того, скільки в напої міститься алкоголю і цукру, і який рецепт виготовлення, виділяється Домашнє вино: як виготовитинаступна класифікація напою:

 • Десертне солодке (15-16°, вміст цукру 30%)
 • Міцне десертне (18-20°, вміст цукру 15%)
 • Десертне напівсолодке (9-16°, вміст цукру 5-10%)
 • Столове (10-15°, без вмісту цукру)

Залежно від смакових уподобань споживача, є можливість, підібравши рецепт, приготувати його з безлічі видів ягід, з різною міцністю, кислотністю і вмістом цукру. Для того, щоб вино було по – справжньому смачним, збагаченим різними властивостями, потрібно дотримувати нескладні правила, яких вимагає виноробство.

Поетапне виготовлення якісного вина

Підготовка тари і плодів

Для того, щоб домашнє вино не було зіпсовано сторонніми присмаками, варто відповідально поставитися до підбору й підготовки тари. Ні в якому разі не можна брати емальований та алюмінієвий тару. Для витримки вина в домашніх умовах рекомендується використовувати скляну чи дерев’яну тару (великі бутлі або бочки), попередньо потрібно підготувати її, добре промити гарячою водою, обробити сухою ганчіркою. В ідеалі тара може бути окурена сірої, це виключить вплив на вино залишками продуктів, які перебували в ємності раніше. Якщо вибрана дерев’яна бочка, то її перед обробкою слід замочити у воді на 2-3 доби.

Підготовка плодів для вина – справа копітка, і тут потрібно дотримуватися певних правил. Якщо за основу вибирається виноград, ягоди не рекомендується мити. Це пов’язано з тим, що на шкірці винограду містяться природні дріжджі. Плоди варто ретельно перебрати, виключити потрапляння зіпсованих ягід і сторонньої рослинності (стеблинок, листя, «хвостиків»). Цей рецепт обробки відноситься і до будь-яких інших ягід. Негідний плід повністю зіпсує як процес бродіння, так і остаточний Домашнє вино: як виготовитирезультат. Підгнивша ягода виділяє особливий грибок, який в процесі настоювання покаже себе плесневелым присмаком. Варто не забувати і про такі тонкощі, як обробка зібраних плодів для напою протягом доби, так як пізніше у них починається процес кислотного бродіння, до всього, брати можна лише стиглі ягоди, оскільки недоспелые і переспілі є непридатними для приготування вина в домашніх умовах.

Виготовлення сусла, процес бродіння напою

Після того, як плоди готові до подальшого процесу приготування вина, приступають до підготовки сусла (соку, віджатого з ягід). Рецепт досить консервативний. В дерев’яній тарі виноград або інша обрана ягода ретельно віджимається. Робити це слід руками, а якщо обсяг великий, то дерев’яним товкачем. Використовувати для тисняви ложки або інші металеві толкуши вкрай не рекомендується. Отриманий сік не повинен стикатися з металевими поверхнями, так як це окислит сусло, тим самим зіпсує його. При отриманні соку для домашнього вина важливо не пошкодити кісточки плодів, інакше вони додадуть напою небажану гіркоту. Після віджимання ягід, тара має бути заповнена соком і мезгою на ѕ свого об’єму.

Отримана маса накривається марлею або тканиною і залишають у такому вигляді в середньому на 5 днів. Щоб виноробство на даному етапі не було зіпсовано небажаним прокисанием ягід, масу слід перемішувати кожен день, так як через добу вже починається процес бродіння соку. Ємність при цьому повинна знаходитися в теплому місці, де температура буде 18-24°С. Зберігання в умовах попадання прямого сонячного світла при цьому небажано. Активне бродіння помітно на 4-5 день. При цьому виділяється кислуватий запах, чути шипіння, а мезга набуває більш світлий колір.

Отримання остаточного продукту

Домашнє вино: як виготовитиПодальша технологія, яку передбачає домашнє виноробство, досить складна. Дотримати всі правила, яким би не був рецепт, дуже важливо. Тільки так можна отримати хороші вина. Після того, як сусло почне бродити, слід вичавити ягоди руками або за допомогою преса. Вичавлений сік перемішується з що залишилися в тарі і, як мінімум двічі, проціджують через марлю. Отриманий сік перелити в чистий скляний посуд, в якій буде готуватися майбутнє вино. Це можуть бути як бутлі, так і банки великого об’єму. Потрібно пам’ятати, що ємність наповнюється соком не більше, ніж на 80% обсягу.

Наступним етапом є встановлення гідрозатвори на ємності. Він служить для того, щоб в майбутнє вино не потрапив кисень, а також для виходу вуглекислого газу. Відсутність гідрозатвори призведе до того, що продукт просто скисне. Існує кілька цілком застосовуваних видів затвора:

 • Затвор з пробки і трубки, що виходить в банку з водою
 • Заводський гідрозатвор (спеціальна кришка)
 • Гумова рукавичка з отвором в одному з пальців

Використовувати можна будь-який з видів, так як вони добре справляються зі

своїм призначенням. Але найкраще, звичайно придбати спеціальний гідрозатвор в магазині. Потім ємність потрібно помістити в приміщення при температурних умовах від 25 до 27°с. Якщо температура буде нижче 12°С, то подальший процес бродіння припиниться. Якщо таке все ж сталося, то існує рецепт відновлення — виготовити закваску з 200 гр родзинок і 100 гр цукру. Ці продукти додаються в теплу воду і настоюють до початку бродіння 3 доби. Слідом ця закваска виливається в ємність з майбутнім вином.

Важливим елементом, який передбачає будь рецепт домашнього приготування вина, є додавання цукру. 10% цукру дає напою близько 5% спирту. Для визначення цукристості необхідно користуватися ареометром, так як без нього в даному випадку не обійтися. Щоб процес бродіння не закінчився передчасно, не можна додавати більше 15% цукру. Протягом 2-х тижнів, кожні 3 дні Домашнє вино: як виготовитивизначається рівень цукру в напої, якщо з’являється кислинка в результаті переробки глюкози, то додається по 50 гр. цукру на літр. Цей рецепт можна періодично повторювати при необхідності.

Очищення, дозрівання і зберігання

Заключним етапом, є зняття осаду і дозрівання. Після того, як бродіння закінчується, а визначається це тим, що протягом 2 днів не з’являються бульбашки, варто приступити до зняття осаду, цього вимагає будь-який рецепт приготування напою. Кращий з домашніх способів – за допомогою шланга. Він повинен бути довжиною 1 м і діаметром 1 см, тара з вином піднімається на півметра над підлогою, в неї опускається шланг так, щоб його кінець височів на 3-4 см над осадом. Вино зливається в іншу ємність, в якій практично готове вино буде дозрівати в прохолодних умовах від 60 до 120 днів. Температура в цьому приміщенні має бути максимум 12 °С. На цьому етапі, при недостатній солодощі вина, можна додавати цукор у злитий літр. До нього додається 150 гр цукру, і знову перемішується із загальним обсягом. Домашнє виноробство передбачає зберігання готового продукту при температурі не більше 8°С в горизонтальному положенні тари.