Дріжджі саф момент для браги

Зміст

  • Одноклітинні винокури
  • Жива вода
  • Температура і час
  • Саф-Левюр плюс Саф-Момент
  • Щоб брага заграла
  • Поради бувалих

Одноклітинні винокури

Якісні дріжджі — запорука гарної браги. При виборі цього важливого компонента багато любителі самогоноваріння зупиняються на сухих дріжджах типу «Саф-Левюр» і «Саф-Момент». Чому – Дріжджі саф момент для брагирозповідається нижче.

Одноклітинні гриби це наріжний камінь при виробництві браги. Саме вони перетворюють сахаросодержащее сусло готовий слабоалкогольний напій або спиртовмісну масу, придатну для подальшого перегону до самогон.

Існує кілька видів дріжджів, придатних для виробництва браги: спиртові, винні, пивні. Однак лідерство утримують хлібопекарські. Серед плюсів такого продукту – його легко знайти (продається в будь-якому магазині крокової доступності); дешевизна і легкість у використанні; тривалий термін зберігання; на виході дає непогані показники вмісту спирту в напої.

Жива вода

В рецептах з виготовлення браги, пропонують максимальну віддачу від сухих дріжджів «Саф-Левюр» і «Саф-Момент», йдеться про те, що потрібно дотримувати кілька простих правил, що стосуються води:

  • Використовувати питну воду середньої м’якості, т. к. в жорсткій бродіння загальмовується.
  • Не кип’ятити воду перед змішуванням інгредієнтів, щоб зберегти в рідині кисень, необхідний для розвитку дріжджів.
  • Не розводити одноклітинні гриби в дистильованій воді, тому що в ній недостатньо мікроелементів для їх повноцінного росту.

В інгредієнтах рецепту приготування ідеальної браги вказується вода без сторонніх домішок. Поставити брагу можна на звичайній воді з-під крана, тільки перед затокою її потрібно пропустити через фільтр або дати відстоятися у відкритій ємності 2-3 дні. Заради кращого росту дріжджів воду бажано піддавати аерації (для цього підійде чистий акваріумний компресор).

Температура і час

Одноклітинні гриби комфортно себе почувають при температурі від 18 до 30°С. При більш низькому показнику на термометрі розмноження одноклітинних грибів загальмовується, а при більш високій Дріжджі саф момент для брагиможливі їх перегрів і навіть загибель.

Якісна брага, зроблена строго за рецептом, може зріти до двох тижнів. За цей час повністю переробляється міститься в суслі цукор. До речі, визначити готовність допомагає смак рідини – треба, щоб вона була гіркувата, з кислинкою.

Саф-Левюр плюс Саф-Момент

Сухі дріжджі «Саф-Левюр» дуже популярні у доморощених винокуров, тому що спочатку призначені не лише для приготування тіста, але і для напоїв. До того ж, вони мають фасування по 100 гр., зручну для точного розрахунку кількості інгредієнтів «бражного» рецепту.

Самогонники відзначають, що на «Саф-Левюр» брага виходить без сильного запаху і не має неприємного присмаку. Спирт на такий бразі виходить хорошої якості. Краще всього ці хлібопекарські дріжджі розкривають свій потенціал в тандемі з «Саф-Момент». Багато рецепти включають в себе цей швидкодіючий продукт в якості піногасника.

Щоб брага заграла

Оптимальне поєднання кількості інгредієнтів браги: 1 частина сухих дріжджів до 5-6 частин цукру. Це означає, що 100-грамового пакетики «Саф-Левюр» достатньо для 5-6 кг цукру. Заради повноцінного росту сухі дріжджі разбраживают до внесення в цукровий сироп. Для цього пакетик «Саф-Левюр» засипають у 500 мл теплої води і не розмішуючи залишають на 5 хвилин. Далі порошок треба акуратно перемішати до повного розчинення. Після цього можна додати суміш в цукровий сироп, температура якого повинна становити близько 20°С.

Якщо в перші години суміш занадто сильно бродить, то на допомогу прийде «Саф-Момент», прибирає надлишки піни. Рецептів приготування браги на сухих дріжджах і цукрі маса. Мабуть, самий Дріжджі саф момент для брагипоширений: 300 гр. сухих дріжджів «Саф-Левюр», 11 гр. сухих дріжджів «Саф-Момент», 15 кг цукру і 60 л теплої води.

Поради бувалих

Для того щоб при бродінні в бразі виділялося менше шкідливих домішок, «підгодуйте» її фруктовим соком, нарізаними плодами або давлеными ягодами.

Брага майже не бродить? Можливо, ви додали мало дріжджів, або їм чогось не вистачає. Додайте в суміш чорний хліб: він містить багато мінеральних поживних речовин, зокрема такі улюблені дріжджами фосфор і азот. Для «підживлення» підійде і томатна паста із розрахунку 100 гр. на 10 л, а також зерна гороху або кукурудзи (1 кг на 10 л).

Поставтеся до дріжджам зі всією душею і отримаєте в результаті чудовий напій!