Другі вина Медок Франція

Другі вина існували завжди, але в надзвичайно родючих 80-х вони набули значного поширення. Їх стали робити кожен рік, іноді й цього видалося замало, і в деяких шато з’являлися треті вина. Однак тверезі 90-ті їх популярність впала. Вони все ще існують, щоправда якість їх різко погіршився. Вони починають здаватися тим, чим ніколи не були — другим сортом, посередністю.

Що таке «другі вина»? Це досить проста, можна сказати, блискуча ідея. У нас є шато, що входить в число кращих, і ви хочете, щоб ваше вино відповідало високим цінам, які ви за нього запитуєте. Тому кожен рік ви виключаєте велику кількість вина з вашого Grand Vin. Може бути, воно недостатньо добре, може, ділянку, де ріс виноград, ще занадто молодий, а може, сорт підходить не ідеально. Але цього вина у вас повно. Існує безліч людей, які були б щасливі бачити ваше вино у себе на столі, але не можуть собі цього дозволити. Тому ви окремо змішуєте вина, які визнали непридатними для вашого основного шедевра. Таке вино буде легше, але все ж йому будуть притаманні відтінки, характерні для вашого шато, а якщо хто-небудь у чомусь сумнівається, він може знайти ваше ім’я в нижній частині етикетки.

Читайте також: Хванчкара: улюблене грузинське вино Сталіна

В урожайні 80-е на схилах Бордо визріла маса відмінного винограду. І якість друге вин вийшло високим. Але 90-ті не були настільки щедрі,— а що буває, сіли ви разливаете по пляшках покидьки і без того скудною врожаю? Дуже легке, худе вино — ось що. І саме це ми зараз і спостерігаємо. Коли почнеться новий виток хороших урожаїв, тоді такі вина знову можна буде купувати, а поки…

Тим не менше вся список кращих і найбільш надійних друге вин Медока:

  • Pavilion Rouge (Margaux)
  • Les Forts de Latour (Latour)
  • Reserve de la Comtesse (Pichon-Longueville-Lalande)
  • Les Tourelles de Longueville (Pichon-Longueville)
  • Clos du Marquis (Leoville-Ias-Cases)
  • Le Sarget de Gruaud-Larose (Gruaud-Larose)
  • Haut-Bages-Avlrous (Lynch-Bages)
  • Dame de Montrose (Montrose)

Читайте також: Система «Шато» – виноробні двори Бордо

Також рекомендуємо прочитати: