Дубова бочка для самогону

Зміст

 • Пропарювання бочки
 • Усунення дефектів
 • Вимочування бочки
 • Як зберігати порожню дубову бочку?
 • Що треба знати про виснаження бочки?
 • Як витримувати самогон в дубовій бочці?
 • Як зробити віскі з самогону в домашніх умовах?

Чудові смакові властивості набувають алкогольні напої, витримані в дубових бочках. Ці вироби можуть буквально дихати. Повітря проникає до напою без перешкод, а пари алкоголю не виходять Дубова бочка для самогонуз ємності. Кисень вступає в реакцію, відбувається посилене окислення вмісту і насичення приємним запахом. Дубильні олії на внутрішній поверхні надають новий колір самогону та сприяють поліпшенню смакових характеристик. У цій статті наводиться опис того, як підготувати і забезпечити правильне зберігання самогону, поміщеного в бочонок. Дається рецепт створення віскі.

Пропарювання бочки

Процес обробки внутрішньої поверхні пором здійснюється з міркувань гігієни для видалення бактерій з деревини та посилення її аромату. На дно бочки викладаються розігріті камені, а потім на них наливається вода на третину об’єму. Бочку герметизують для збереження пара і тримають так протягом процесу пароутворення. Після зниження інтенсивності пароутворення, бочка розкривається, поливається гарячою водою і хлещется запашним віником. Решту теплу воду виливають з бочки. Після просушування бочка готова до заливання алкоголю.

Усунення дефектів

В нових бочках можуть бути дуже великі зазори. Протікання утворюється в результаті неправильної підготовки дубового барильця. Якщо ємності для Дубова бочка для самогонуміцного алкогольного напою стали протікати після переливання, не слід чекати, поки зазори зменшаться природним чином. Потрібно перелити цінний продукт в іншу бочку, щоб не втратити його. Дефективний місце слід просушити. Для цього чудово підходить звичайний побутовий фен. Прилад під час обробки слід тримати на відстані 30-40 см, щоб температурний вплив не було занадто гарячим і дубові бочки для самогону не псувалися.

Вимочування бочки

Необхідно вимочити ємність перед початком використання. Щоб дотримати рецепт правильно, потрібно налити окріп у бочонок на 30% об’єму, а потім щільно закрити його і утримувати високу температуру всередині протягом півгодини. Потім необхідно розгойдати бочонок для того, щоб обмити бочонок зсередини. Після цього потрібно акуратно наповнити резервуар теплою водою і міняти її раз на добу протягом двох тижнів.

Як зберігати порожню дубову бочку?

Щоб підготувати ємність до зберігання, потрібно правильно виконати Дубова бочка для самогонудекілька елементарних дій. Дубові бочки, звільнені від спиртних напоїв, слід негайно залити спиртом коньячним. Такі резервуари слід залишати наповненими, щоб запобігти виснаження. Спирти висмоктують з бочок безліч речовин. Це сприяє їх виснаження. Не рекомендується тримати бочки порожніми більше доби. Їх необхідно використовувати.

Що треба знати про виснаження бочки?

Рецепт створення хорошого самогону в бочках з дуба залежить від того, скільки разів пристосування використовувалося до цього. Після другої, третьої і наступних заливок молодого спирту, у зв’язку з зменшенням компонентів деревини, швидкість їх екстракції поступово сповільнюється. Це відбувається до моменту повного виснаження деревини. Після цього резервуар може служити тільки в якості посудини, а не у вигляді джерела корисних компонентів для спиртного.

Як витримувати самогон в дубовій бочці?

При витримці спирту в бочках потрібно дотримувати всі умови. Від цього Дубова бочка для самогонузалежить процес розвитку смакових властивостей. Спирт, отриманий методом перегонки, різкий смак і майже не має кольору. При довготривалій витримці відбувається зміна компонентів алкогольного напою, з’являється золотаве забарвлення, пом’якшується смак і виникає приємний аромат. Смакові властивості поліпшуються з часом, якщо продовжувати наполягати напій. Спирт стає м’якішим, гармонійно розвивається тонкий приємний смаковий букет з ванільним відтінком, властивий добре витриманим напоїв. Потрібно залишати трохи порожнечі всередині. Це буде сприяти розвитку окислювальних процесів.

Як зробити віскі з самогону в домашніх умовах?

Які інгредієнти потрібні для створення віскі? Скільки їх потрібно? Дубова бочка для самогонуДля прикладу наведено простий рецепт.

Необхідні інгредієнти:

 • 3 л самогону 45%
 • 3 ст. л. дубової кори
 • 50 г деревного вугілля
 • 6-8 ягід кураги

Кора дуба продається в аптеках. Вугілля створюється елементарним методом спалювання березових, дубових полін або фруктових дерев. Вибирайте деревину без вмісту смол.

Рецепт приготування:

 • Фортеця самогону повинна бути доведена до 45 %.
 • Деревне вугілля розтирається в порошок.
 • Дубова кора, курага і вугілля додається в банку. Півтора літра алкоголю заливається в банку і все ретельно перемішується. Після цього банку заповнюється. Ємність необхідно заповнити самогоном до країв.
 • Хороша витримка буде досягнута, якщо поставити заготовку в холодне приміщення без світла на два тижні, попередньо щільно закривши її.
 • Щоб позбутися від залишків деревини, отриманий віскі фільтрується.

Умови зберігання готового алкоголю

Щоб рецепт міцного алкоголю виконувався ідеально, потрібно дотримання оптимального температурного діапазону зберігання – від 14С° до 20С°. Відповідна температура 16С°. При порушенні зазначеної температури збільшується втрата алкоголю через випаровування, а при Дубова бочка для самогонузменшенні зупиняється процес витримки. Зберігатися ємності повинні в темних підвалах без попадання світла при повній відсутності вібрації і будь-яких зайвих запахів. Рівень вологості повинен бути не менше 75%-85%.

Дотримання вищевказаних норм є обов’язковою умовою. Зберігати самогон в дубовій бочці необхідно тільки так. Щоб підняти рівень вологості, досить розмістити в приміщенні таз або відро з водою. Можна накривати резервуар чим-небудь і ставити під нього невелику ємність з рідиною. Нескладний рецепт і технологія підготовки дубових бочок зрозуміла навіть новачкам.