Дубові бочки для вина, віскі і самогону: підготовка до використання

Дубові бочки для вина, віскі і самогону: підготовка до використанняБудь-благородний напій, щоб стати таким, що потребує витримки, і для такої мети використовуються спеціальні дубові бочки. У цих бочках тримаються такі напої, як самогон, вино, віскі або коньяк, тут же відбувається і чарівне перевтілення. В чому головні особливості дубової бочки?

В першу чергу, це натуральний дихаючий матеріал, який сприяє настаиванию напоїв і збагачує їх киснем. Дуже гарні ємності з такого натурального дерева для дистилятів з фруктів і зернових культур. Саме так професіонали своєї справи отримують вишуканий алкоголь, переливається різними ароматами.

Тим, хто збирається витримувати елітні напої в тільки що купленої дубовій бочці, необхідно пам’ятати про ряд строгих правил її використання, в іншому випадку, алкоголь може бути зіпсований. Як підібрати бочку з дуба? У чому полягають правила підготовки бочки для віскі, коньяку та іншого? Про це буде сказано нижче.

Як вибрати дубову бочку

Дубові бочки для вина, віскі і самогону: підготовка до використанняБочки з дуба для настоювання алкогольних напоїв у домашніх умовах повинні бути обсягами від 2 л до 10 л. Найчастіше купуються саме великі бочки на 10 л, так як в них можна заготовити оптимальна кількість напою. Але фахівці радять брати невеликі ємності, тому що саме в них в силу змісту більшої кількості рідини відбувається контакт зі стінками барильця, а значить і відбувається більш інтенсивне насичення дубильними речовинами. Так що дубова бочка 5 літрів — це найоптимальніший вибір. А ось що стосується дубових бочок для самогону, то вони повинні бути на 10 літрів.

Читайте також: Як приготувати в домашніх умовах цукровий колер

До речі, варто попередити всіх, хто захоче витримувати елітні напої в бочках: рідина з таких ємностей має природне властивість поступово випаровуватися. Тому наполягаючи вино, горілку, коньяк або самогон у 10-літровій бочці 10 років, можна в результаті не отримати нічого. Але тут є один вихід — це придбати ємність, оброблений воском, яка буде не тільки скорочувати випаровування алкоголю, але і в цілому служити довше і якісніше. Такі барила також продаються в 2, 5 і 10-літровому об’ємі.

Дволітрові і п’ятилітрові бочки можна використовувати без додаткового обладнання, а якщо йдеться про ємність 10 л, то тут необхідний спеціальний краник. Саме краник необхідно ретельно розглянути перш, ніж купувати товар, так це слабке місце будь-бочки, здатне дати текти. Найкращий варіант — це барило з краником, виготовлених із нержавіючої сталі.

Тепер про самому матеріалі, який використовується для виготовлення подібних ємностей: це повинна бути якісна деревина, а саме колотий дуб. До того ж він повинен бути ретельно висушених, для цього його тримають на свіжому повітрі протягом 3-х років, не менше. Також варто звертати і на вік дерева, з якого була зроблена ємність, і на випал всередині її.

Підготовка дубової бочки до використання

Після покупки барильця необхідного обсягу слід підготувати його для подальшого використання. Застосовувати ємність за призначенням без додаткової обробки не можна. Дуб, з якого зроблений барило, повинен як слід просочити алкоголь і наситити його тонинами в оптимальній кількості, і якщо не провести попередню підготовку і обробку, то процес настоювання може піти неправильно, в результаті алкоголь вийде занадто терпким, пити його буде не можна.

Читайте також: Простий рецепт глінтвейну: варимо будинку

Отже, поетапна обробка дерев’яної бочки:

  • Дубові бочки для вина, віскі і самогону: підготовка до використаннянаповнити ємність джерельної або просто фільтрованою водою кімнатної температури на 90% від усього обсягу;
  • закрити бочонок і залишити на 4 години (це робиться для виявлення протікань, незначні патьоки допустимі, так як вони зникнути по мірі того, як буде розбухати деревина);
  • злити воду і залити нову (джерельна або фільтрована, кімнатної температури, в колишньому обсязі), потім закрити тару і залишити на 3 дні.

За три дні деревина розбухає до необхідної межі, всі дрібні протікання усуваються, а сама дерев’яна ємність набуває свій впізнаваний темно-коричневий колір. Для страховки можна ще раз наповнити її водою, закупорити і залишити на добу, щоб дати дубу остаточно «підійти».

Але це ще не всі процедури. Після того, як барило буде оброблений холодною водою, можна буде переходити до окропу. Тут процес обробки буде виглядати дещо іншим способом:

  • спочатку в бочку для вина (коньяку, віскі і т. д.) заливається невелику кількість окропу, який займе приблизно 10% від усього обсягу;
  • різкими рухами гаряча рідина розподіляється по всій внутрішній поверхні, омиваючи собою стінки;
  • тепер окріп можна долити до краю , закупорити ємність і залишити на добу

Всі ці водні процедури робляться протягом одного місяця.Таким нехитрим способом проводиться підготовка дубової бочки для самогону, адже саме цей алкогольний напій можна заливати в неї в першу чергу. Також можна застосувати і вино. Алкоголь міститься всередині ємності не більше трьох місяців, потім зливається, після чого виходить повноцінний проспиртованный дубовий бочонок.

Дубова бочка для коньяку: як підготувати ємність

Дубові бочки для вина, віскі і самогону: підготовка до використанняВарто розуміти, що для кожного алкогольного напою повинна бути бочка з особливим методом обробки. Що стосується коньяку (те ж відбувається і з дубової бочки для віскі), то тут варто забути про наповнення її водою, що називається, «під зав’язку». Спочатку її необхідно пропарювати тощо малою кількістю окропу, злегка збовтуючи або перекочуючи ємність. Співвідношення води і загального обсягу має становити 1-2 л на кожен 10 л самої тари. Таке пропарювання повинно проводитися не менше 3-4 разів.

Читайте також: Безалкогольний глінтвейн на основі фруктового соку, рецепти

Потім коньячну ємність потрібно вимочити. Як це робиться? В барило наливається холодна вода і змінюється кожні добу до тих пір, поки не перестане забарвлюватися. Потім влити спиртовий розчин 20% і залишити на 5 тижнів.

Варто відразу виключити ідею про застосування технічного спирту та іншого неякісного сировини, адже дерев’яні бочки для вина, коньяку, самого та іншого повинні бути очищеними, а не навпаки.

Зберігання ємності з дуба

Як і у випадку з обробкою, бочка для вина, коньяку чи іншого алкогольного напою має ще й правильно зберігатися. Ця Процедура також робиться поетапно:

  • готовий алкогольний напій зливається, а сама тара добре промивається водою, причому робиться кілька разів (мінімум 4 підходи);
  • потім готується содовий, заливається в ємність, після чого її збовтують і зливають розчин;
  • завершальним кроком бочонок слід просушити й обернути в тканину, після чого прибрати його до наступного використання на зберігання в добре провітрюване місце.

Бочку з дуба можна використовувати сім разів. Кожен раз елітний напій буде дозрівати довше попереднього, так як насичення алкоголю дубильними речовинами з кожним разом буде відбуватися повільніше.