Зміст

  • Як поставити сусло (брагу) для джина
  • Подвійна вигонка і очищення
  • Джин власного приготування. Різновиди

Ялівцева горілка (а саме так іноді називають джин) рідко вживається нерозбавленою. Найчастіше її п’ють в суміші з тоніком, льодом і лимоном. В домашніх умовах його можна зробити з ідеально очищеного від запаху сивушних масел самогону подвійної перегонки.

Як поставити сусло (брагу) для джина

Справжній джин виготовляють тільки із зернового спирту. Хоча сьогодні його виробляють в багатьох країнах світу, виділяють два види цього напою: голландська і англійська. Колись сусло для голландського Jenever (прабатька джина) ставилося тільки на ячмені. Пізніше в нього стали додавати ячмінний солод і жито.

Щоб отримати в домашніх умовах Jenever, слід ставити брагу (сусло) на ячмені з додаванням до нього ягід ялівцю: на 1 літр води додається не менше 1 кг ягоди, стовченої в ступі. Такий напій повинен бути не занадто міцним: не більше 37%. Солодкувато-пряний ялівець додається до самогон і перед перегонкою.

Для отримання характерного золотистого відтінку голландський джин обов’язково витримують у дубових бочках. Самогон можна настояти і на трісці, або придбати так звані «дубові чіпси», які для надання їм характерного аромату проходять попередній випал. Дубові тріски можна попередньо вимочити у вині, настояти на воді або просто кинути в спирт. У напою буде дуже приємний смак, якщо попередньо вистояти тріску на меді.

Англійський джин більш сухий і міцний і нагадує віскі. Тому, щоб отримати напій, схожий з лондонським, в домашніх умовах, ялівець додають не в брагу, а у вже готовий спирт. Його фортеця повинні бути вище: від 40 до 47%.

Після першого вигону 1 кг свіжих ягід (їх можна замінити сушеними, зменшивши їх кількість до 0,5 кг) заливають 1 літром горілки і настояти 2-3 місяці. Отриманий настій переганяється вдруге.

Подвійна вигонка і очищення

Для отримання справжнього джина самогон обов’язково виганяють двічі. Перед повторною вигонки він очищається з допомогою марганцівки, соди, молока, яєчних білків або деревного вугілля. У самогону обов’язково видаляються «голови» (перші 50 г дистиляту) і «хвости» (самогон нижче 45%).

Зв’язок з сивушними маслами у міцного напою занадто висока. Щоб її розірвати, перед повторним вигоном самогон обов’язково розбавляють кип’яченою або дистильованою водою до 30%. До того при вигоні занадто міцного спирту є висока імовірність самозаймання.

Отриманий після вторинної перегонки спирт повинен мати міцність не менше 80-90%. Перед вживанням його розбавляють дистильованою водою.

Джин власного приготування. Різновиди

Цікаво, що перша ялівцева настоянка зовсім не була спиртним напоєм, а призначалася для лікування безсоння і страхів. Англійські солдати, вперше познайомилися з нею під час 30-літньої війни саме в Голландії, прозвали її «еліксиром сміливості».

Щоб зробити його в домашніх умовах самогон, крім ялівцю можна додати в невеликих кількостях і інші ароматичні трави і приправи. Однак смак ялівцю повинен бути переважаючим. Справжні цінителі для дозрівання ялівцю і отримання ароматної ягоди витримують її в сухому приміщенні в невеликих тканинних мішках.

Любителі складних смаків можуть поекспериментувати: адже до складу знаменитих марок може входити до 120 ароматичних компонентів: найчастіше додають коріандр, мигдаль, корінь фіалки і дудник (ангелику). В деякі сорти входить також аніс, терен, цедра лимона, лакриця, кориця, коріандр, мускат і пр. Але смак напою залежить не від кількості доданих інгредієнтів, а від гармонійного їх поєднання.

Рецепт № 1. Щоб джин отримав легкий присмак гвоздики і лимона, на 5 літрів самогону додається 250 г ялівцю, 40-50 г лимонної цедри і всього пару бутонів сушеної гвоздики.

Рецепт № 2. На 4 літри фортецею 45-50% додають по 30 г фенхеля і коріандру, трохи менше (10-15 г) бадьяна, пару штук кардамону і 200-250 г ялівцю. Такий напій настоюється від 5-7 днів.

Рецепт № 3. Старий Гульден. На 1 літр самогону додається по 1/4 чайної ложки імбиру, кориці і насіння кунжуту, по 1/2 чайних ложки коріандру, мускатного горіха і дягелю, 1 квітка бадьяна і 40-50 г ялівцю.

Рецепт № 4. Брагу (сусло) для англійської Джина Плімут ставлять тільки на пшениці. Смак такого напою більш м’який, ніж самогон, отриманий з жита.

Рецепт № 5. Старий, мабуть, єдиний солодкий джин, вироблений в Англії. Для його отримання в самогон додають невелику кількість цукрової пудри.

Рецепт № 6. Джин ідеально поєднується з тоніком. Стандартної пропорцією для змішування є 1 частина джину і 2 частини тоніка. В отриманий напій додається лід і часточка лимона.

Рецепт № 7. В коктейлі на основі джина крім тоніка, можуть додаватися содова, лимонний, апельсиновий або журавлинний сік і інші компоненти. Щоб зробити коктейль Мартіні, джин і вермут необхідно змішати в рівних пропорціях. Існує і спрощений («дамський») варіант мартіні. Його готують за таким рецептом: високий келих на 1/3 наповнюється колотим льодом, потім у нього додають 2 частини тоніка і 1 частина джину.