Етикетка на пляшку самогону

Зміст

 • Скляні ємності для самогону. Вибір, підготовка до використання
 • Етикетка. Необхідний атрибут пакування та зберігання самогону

Буває дуже прикро бачити, коли домашній майстер ретельно приготував брагу, дотримуючи всі тонкощі і нюанси, справив перегін, а після залив результат своєї праці в старі вживані пляшки з неотмытыми наклейками. Ще гірше використання пластикових або залізних каністр, ПЕТ пляшок з-під пива, води, газованої води.

Таке зберігання не тільки демонструє неповагу до трудомісткого процесу виготовлення домашнього самогону, але і небезпечно для
Етикетка на пляшку самогонуздоров’я. Спирт – агресивна рідина, він може вступити в небажані хімічні реакції з тарою і розчинити далеко не нешкідливі речовини.

Правильно підібрана і оформлена тара для самогону забезпечує якісне зберігання готових напоїв і знаходяться в процесі настоювання, витримки, а також містить всю потрібну інформацію про них.

Оптимальними властивостями для домашніх дистилятів має скляний посуд. Бутель для самогону хімічно інертна, не вступає в реакцію з вмістом.
Напій в такій тарі може перебувати тривалий час. Якщо скляні ємності тримати щільно закритими і не піддавати різких перепадів температури і впливу світла, не погіршуються якості спирту, не змінюються властивості трав і коріння, що використовуються для настоянок.

Скляні ємності для самогону. Вибір, підготовка до використання

В арсеналі домашнього майстра надходять різні пляшки самогону:

 • нові;
 • колекційні, старовинні;
 • колишні у вживанні (б/у).

Нові пляшки, куплені безпосередньо у виробників або продавців

Складність придбання серійної тари полягає в тому, що постачальники погоджуються на реалізацію тільки значних обсягів. Використання нових скляних пляшок гарантує:

 • чистоту і безпеку;
 • герметичність укупорки;
 • стильове єдність і впізнаваність всього асортименту напоїв домашнього виробництва.

Особливо ефектно виглядає арсенал домашніх дистилятів в однакових пляшках, коли наклейки на них виконані також у єдиному авторському стилі. Якщо домашній заводик виробляє велику кількість алкогольної продукції, однакова тара створює зручність для компактного зберігання в ящиках, коробках, на стелажах.

Колекційні, антикварні скляні бутлі і пляшки

Виробництво самогону нерідко призводить до виникнення ще одного захоплюючого хобі – колекціонування рідкісних і раритетних пляшок. Якщо існує можливість герметичного закупорювання та ретельного очищення, така посуд додасть домашнім дистилятів вінтажність, благородний відтінок старовини, натяк на багаторічну витримку. Ефектним доповненням будуть спеціально зроблені ящики Етикетка на пляшку самогонуз декоративно постарених тарних дощечок.

Придбати старовинні бутлі для самогону можна в антикварних крамницях, закликати знайомих і родичів понишпорити на своїх горищах і в підвалах, поторгуватися на численних інтернет-майданчиках (форуми, аукціони, дошки оголошень).

Колишні у вживанні скляні пляшки

Це, мабуть, найпоширеніша серед самогонників посуд для зберігання напоїв домашнього виробництва.

Позитивні сторони:

 • доступність;
 • різноманітність форм;
 • можливість підібрати літраж.

Негативні сторони:

 • різнорідність, еклектичність, випадковість у формуванні набору пляшок;
 • великі зусилля, необхідні, щоб відмити скло і видалити старі наклейки;
 • можливе порушення герметичності кришок.

Для гарантованого збереження якості самогону стара посуд повинна бути ретельно відмита. Для очищення внутрішньої поверхні користуються такими прийомами:

 • замочування на добу в гарячій воді з додаванням соди і миючого засобу для посуду;
 • для важких забруднень користуються йоржиком, ланцюжком, грубозернистим піском, дрібним гравієм, крупою та іншими подібними абразивами у поєднанні з водою.

Старі етикетки і сліди клею від них – ще одна проблема вживаних скляних пляшок. Найчастіше наклейки успішно видаляються тривалим отмачиванием. Деякі клеї вимагають застосування металевої мочалки. Трапляються самоклеючі етикетки з невисихаючим клейовим шаром, впоратися з якими допоможе один із способів:

 • Етикетка на пляшку самогонуочищення за допомогою уайт-спіриту або спеціального бензину під маркою «Калоша»;
 • нагрівання. У пляшку наливають окріп, вона прогрівається, і наклейка відходить від скла, не залишаючи липких слідів.

В призначену для пляшку самогону домашній напій потрапляє на зберігання і витримку практично готовим, відокремленим від сировини, на якому проводилося наполягання. На тривалу витримку в бутлі самогону відставляють тільки дубові чіпси.

Етикетка. Необхідний атрибут пакування та зберігання самогону

Той, хто вважає, що етикетка на пляшку самогону прикрашає, служить елементом декору, дизайнерської самореалізацією самогонника, прав лише частково. Не менш значуще її утилітарне, практичне використання для збереження інформації про зроблений напої. Це особливо важливо при тривалих витримках.

Етикетки можна умовно розділити на три групи:

 • тимчасові;
 • постійні;
 • подарункові.

Тимчасові етикетки

Використовуються на ємностях (скляні банки, бутлі), в яких проводиться проміжне зберігання перед наступною перегонкою, наполягання, очищення самогону. Обов’язково містять наступну інформацію:

 • вид дистиляту (самогон, кальвадос, віскі, бурбон, коньяк etc.);
 • склад сировини: у цукрових – цукор, глюкоза,
  у зернових – ячмінь, жито, кукурудза,
  у фруктових – яблука, виноград etc.
 • для настоянок – перелік всіх інгредієнтів;
 • дата розливу;
 • градусність (фортеця);
 • 1, 2 або 3-й перегін;
 • об’єм в літрах.

Для зберігання цієї інформації може використовуватися наклейка, але набагато зручніше етикетка-ярлик. Вона виготовляється з щільного паперу або картону і прикріплюється до ємності з допомогою нитки, резинки, тонкого дроту. Відомості містяться в табличках, завданих принтером або саморобним штампом.

Тимчасові етикетки – не значить некрасиві, недбало заповнені позначками клаптики паперу. Одне з елегантних рішень – надати їм форму старовинних аптечних ярликів.

Постійні етикетки для готового продукту

У якісного домашнього самогону просто зобов’язана бути якісна
атрибутика та упаковка. Перелік інформації майже такий же, як на тимчасове ярлику. Додається інформація про виробника, «фірмове» найменування. Часто це похідні від імені, прізвища майстра самогоноваріння чи місцевості, в якій він мешкає.

Створення дизайну власної Етикетка на пляшку самогонуетикетки – захоплюючий творчий процес. Цінителям суворої брутальності підійдуть для оформлення колекції етикетки в стилі тимчасових ярликів. Вони можуть бути виконані нарочито грубо і лаконічно на відповідній папері від руки.

Для виготовлення власних етикеток годиться будь-який графічний редактор. Роздрукувати готові наклейки можна на домашньому принтері або в друкованому салоні. Для зручності використовується самоклеючий папір.

Високий рівень оформлення визначається не тим, намальовані від руки наклейки або з використанням новітніх програм і друкарської техніки. Головні показники якості етикетки:

 • гармонія пропорцій пляшки, малюнка і шрифту;
 • правильно вибраний розмір етикетки і її форма;
 • відповідність стилістиці напою: наприклад, для настоянки за стародавнім рецептом, будуть доречні стилізовані під старовину шрифти, віньєтки, імітація старого паперу.

Традиційний прийом оформлення домашніх дистилятів – наслідування кращих зразків етикеток відомих брендів (знамениті сорти віскі, горілки, бальзамів). У таких наклейках поєднується впізнаваність класичного стилю з авторськими елементами.

Зовсім необов’язково дотримуватися загальноприйняті правила і слідувати канонам. Невеликий тираж і ручне виготовлення дозволяють робити наклейки в абсолютно неповторній авторській манері, створювати свій оригінальний стиль.

В оформленні скляних пляшок, крім основної етикетки застосовується декоративна наклейка на пробку, контретикетка і кольєретка. Контретикетці розташовують із зворотного боку від основної і використовують для докладної інформації про напій, Етикетка на пляшку самогонуаж до особливостей процесу виготовлення.

Кольєретка (від слова кольє) – додаткова етикетка, оперізуючий підстава горлечка пляшки. На ній присутні емблеми, термін витримки, декор.

Самогонники, далекі від графічного дизайну, хиткі в своїх художніх здібностях можуть піти легким шляхом: на просторах інтернету в безоплатному доступі лежить неймовірну кількість готових етикеток для домашнього самогону. Потрібно тільки завантажити шаблон наклейки, вставити свої дані і роздрукувати на якісному папері. В результаті, у власного напою з’являється унікальна етикетка в будь-якому, близькому майстру стилі: від a la «дембельський альбом» до найтоншої графіки середньовічних гравюр.

Подарункові етикетки

Оскільки домашній самогон входить в перелік бажаних подарунків, виникає потреба і в святковому оформленні пляшок. Їх прийнято вручати на ювілеї, весілля, Новий рік, 8 березня, 23 лютого і інші свята і пам’ятні події. Бутель самогону в подарунковому виконанні дбайливо зберігають.

Характерною рисою подарунковій етикетки є мінімум змістовної технологічної інформації і максимум декору.

Особливих правил і канонів у такому оформленні немає. Яким творчим ремеслом володіє домашній майстер, тими прийомами і користується. Варіантів не злічити: етикетки, пляшки та подарункові футляри роблять із застосуванням шкіри, берести, сургучу, саморобних штампів, біжутерії, мережива, різних технік розпису, декупажу, скрапбукінгу.