Фруктовий самогон

Зміст

 • Брага на основі фруктів і ягід: правильний підхід
 • Фруктова брага: алгоритм приготування
 • Рецепт самогону із сухофруктів і домашньої чачі

Незважаючи на відносну простоту приготування фруктовий самогон Фруктовий самогонволодіє деякими смаковими особливостями, які характерні виключно для конкретних видів плодів або ягід. Враховуючи той факт, що практично всі фрукти і ягоди є відмінним сировиною для браги, не викликає подиву широкий асортимент даного напою. Незалежно від виду або сорту фруктової сировини самогон завжди набуває приємний аромат і чудовий смак, наповнює буквально кожен ковток цього напою неповторними літніми нотками.

Брага на основі фруктів і ягід: правильний підхід

Отже, розкриваючи тему приготування самогону з плодової сировини, важливо відзначити, що в сирій масі кожного його виду є певний зміст цукру. Як правило, найбільше фруктози, глюкози і сахарози знаходиться у вишні (черешні), виноград, груші, яблука і сливи. Саме з цієї причини дані плоди найчастіше беруть за основу в процесі приготування браги. Більш того, природні якості фруктів і ягід часто виключають необхідність застосування глюкози.

В інтернеті можна без праці знайти величезну кількість рекомендацій та порад щодо приготування самогону, однак будь-який рецепт даного алкогольного напою зводиться до одному правилу – вміст цукру повинно досягати 25 %. Таким чином, для забезпечення якісного зброджування, до фруктового або ягодному сусла необхідно додатково додавати даний консервант. Так, Фруктовий самогоннаприклад, якщо зливу в своєму складі містить 10 % цукру, для дотримання правильної технології зброджування до загальної маси сировини необхідно додати ще 15 % сахарози. Використовуючи доступні в інтернеті таблиці сахаросодержания для різних видів фруктів, можна з високою точністю розрахувати пропорції всіх інгредієнтів, які лягають в основу приготування браги і самого напою.

Фруктова брага: алгоритм приготування

У класичному вигляді процес приготування браги виглядає наступним чином:

 • В першу чергу ягоди або плоди очищають від кісточок і розминають до однорідної маси. Видалення кісточок, безумовно, займає певний час, проте, зрештою, це позитивно позначиться на смаку кінцевого продукту. З браги, очищеної від кісточок, вийде чудовий напій, який не буде гірчити і в той же час буде володіти приємним фруктовим запахом (в ідеалі видаляються навіть шкірки ягід і плодів, залишаючи тільки м’якоть).
 • Далі готують сироп, розчиняючи необхідну кількість цукру у Фруктовий самогонводі і додаючи його в тару з суслом.
 • У теплій воді розчиняють також і дріжджі, які забезпечують зброджування цукру в алкоголь. При цьому допускається використання будь-яких дріжджів із застереженням про те, що кожен з видів має свої характерні особливості. В ідеалі рецепт фруктового самогону передбачає застосування саме спиртових або винних дріжджів, адже тільки вони забезпечують максимальне зброджування (від 16 до 23 %) і залишають за собою невелика кількість побічних продуктів. Майбутня брага з усіма утримуваними інгредієнтами заливається розчином і ретельно перемішується.
 • На останньому етапі додається вода. Її кількість залежить від пропорцій сусла в цілому. В кінцевому підсумку брага повинна вийде рідкою.

Якщо рецепт був точно дотриманий, то вже через 7-10 днів бродіння в теплому місці брагу можна буде фільтрувати, переливаючи через марлю.

Рецепт самогону із сухофруктів і домашньої чачі

Якщо рецепт приготування браги був витриманий належним чином, то перегнати самогон із сухофруктів або ягід буде вже не складно. Однак і тут необхідно дотримуватися певних правил. У першу чергу потрібно переконатися, що до моменту перегонки сировина повністю Фруктовий самогонсбродило, інакше в процесі нагріву шкірка ягід і фруктів може пригоріти, зіпсувавши всю партію продукту. Для перегонки густих бражек рекомендують використовувати парогенератор або водяну баню, які повністю виключать ризик підгоряння.

Що ж стосується приготування чачі, то в цілому вона готується за таким же алгоритмом. При цьому, додавання глюкози в чачу – абсолютно не обов’язкове правило. В даному випадку необхідно орієнтуватися на власний досвід і відчуття. У той же час багато сходяться в думці, що застосування глюкози дозволяє пом’якшити смак напою.

Наостанок на наочному прикладі розглянемо класичні пропорції, дотримання яких необхідно для приготування самогону:

 • 10-12 кілограм сухофруктів (свіжих фруктів або ягід);
 • 100 грам сухих дріжджів або 500 грам пресованих;
 • 4-5 кілограм цукру;
 • 20-25 літрів води.