Головна деталь самогонного апарату

Зміст

 • Пристрій і принцип роботи самогонного апарату
 • Змійовик для самогонного апарату
 • Царга
 • Апарат-бульбулятор своїми руками
 • Особливості купівлі самогонного апарату

Існують різні типи і моделі самогонних апаратів. Схожі за своїм принципом дії – нагріванню рідини з низьким процентним вмістом спирту до температури утворення пари і його конденсації, пристосування, незалежно від моделей, матеріалу з якого вони зроблені і країни, де вони застосовуються, діляться на два типи.

Пристрій і принцип роботи самогонного апарату

Найпростіші бульбулятори – апарати для приготування міцних напоїв закритого типу і перегінні пристрої, що утворюють міцний алкоголь з допомогою змійовика. Самогонні апарати різних конструкцій, є дистилляционными пристроями. Для отримання високоякісного спирту без різних ефірних олій у своєму складі, застосовуються інші пристосування: ректификаторы-царги.

Головна деталь самогонного апаратуСамогонні апарати, робота яких заснована на використанні змійовика, є не тільки найбільш сучасними, але і поширеними пристроями. Змійовик в таких умовах, є основною деталлю, «серцем» самого пристрою, що визначає продуктивність вироби і якість продукції, що виготовляється.

Під час перегонки спиртовмісної рідини під дією температур на міцний алкоголь, змійовик, який у світі науки має назву «холодильник Грехема», виконує вкрай важливу роль. Саме завдяки його застосуванню відбувається конденсація проходить пари і охолодження самогону.

Процес відбувається в результаті обміну теплом через його стінки з середовищем холодильника, в якому змійовик знаходиться. В результаті проходить теплообміну, різкого зниження температури, пари спирту охолоджуються, перетворюються в краплі конденсату і, накопичуючись у вигляді рідини з високим вмістом алкоголю, під тиском власної ваги стікають в підготовлену ємність.

Змійовик для самогонного апарату

Існують певні характеристики, якими має володіти ця головна, необхідна деталь цієї моделі самогонного апарату.

 • Довжина змійовика самогонного бульбулятор. Під цими показниками мається на увазі загальна довжина трубки, з якої він світ. Прийнято вважати, що довжина трубки, з якої його було виготовлено, повинна бути не менше 2 метрів. Такі показники в змозі забезпечити достатній контакт площі пристосування з охолоджуючим середовищем холодильної установки для оптимального зниження температури процесу конденсації.
 • Діаметр трубки. Чим цей показник більший, тим вище рівень контакту площі змійовика з водою холодильника і нижче рівень опору перегоняемой рідини.
 • Товщина стінок трубки, з якої пристрій виготовлено. З точки зору теорії, чим тонші стінки, тим краще відбувається температурний обмін, але зате, нижчий рівень міцності самого пристосування. Як стверджують знавці самогоноваріння, такі показники мають значення тільки з точки зору надійності пристрою і при його виготовленні. У процесі приготування самогону, товщина стінок трубки практичного впливу не надає.
 • Матеріал, з якого змійовик був виготовлений. Застосовується для виготовлення пристрою матеріал, повинен володіти наступними характеристиками: не бути токсичним і володіти високими теплопровідними властивостями. Крім цих характеристик, матеріал повинен бути ще і доступним. Наприклад, срібло, володіє відмінними теплопровідними властивостями, є для виготовлення змійовика занадто дорогим, а пристосування, виготовлене з не вступає в хімічні реакції скла, надто крихким, його краще використовувати, маючи доступ до лабораторної посуді.

  З урахуванням цих особливостей, застосування для виготовлення змійовиків набули мідь, алюміній, латунь і різні марки легованої сталі. З практичної точки зору, мідь є Головна деталь самогонного апаратуоптимальним рішенням для виготовлення пристрою. Вона володіє високими теплообмінними властивостями, що дозволяє підтримувати потрібну температуру. Крім того, при попаданні в організм, елементарні частинки міді не принесуть шкоди – цей метал вважається необхідним для життєво важливих функцій людини.

 • Розташування змійовика є важливим чинником, що визначає роботу пристрою. Можливі три варіанти орієнтації пристрою: вертикальне, горизонтальне і похиле. Найвдалішим способом, є розміщення, при якому прилад розташований вертикально, і самогон з такого змійовика, буде стікати самостійно, прямуючи під тиском своєї маси.
 • Вибір способу охолодження для роботи змійовика, також робить свій вплив на продуктивність процесу виготовлення самогону. Існує два основних варіанти застосування холодильних приладів для змійовика: автономний і проточний.

Автономний спосіб – це застосування різних охолоджувальних матеріалів (сніг, лід і вода) до підвищення їх температури та заміну новою порцією. Хоча це досить простий метод, але народна думка внесла в процес модернізацію, зробивши за допомогою електричного насоса його автоматизованим.

Охолодження проточним способом – це варіант, коли зниження температури змійовика здійснюється з допомогою безперервного руху холодної води з-під крана. Вступ холодної води відбувається через вхідний отвір холодильної ємності, а сток – через вихідний, по шлангу, в зливний отвір кухонної раковини.

Царга

Існують різні пристосування, що дозволяють приготувати високоякісний алкоголь без різних добавок у вигляді ефірних масел в домашніх умовах. Царга – це спеціальне приєднання, пристрій, який призначений для приготування міцних напоїв, шляхом поділу складових частин испаряемого сировинного спирту. Завдяки застосуванню царги, самогонний бульбулятор можна вдосконалити від побутового дистилятора до рівня ректифікаційної колони, що дозволяє відокремлювати ефірні масла від основного продукту.

Царги виготовляються з кераміки або легованої сталі. При виборі такого пристосування, слід враховувати його висоту – чим царга вище, тим вище якість одержуваного продукту.

Апарат-бульбулятор своїми руками

Виготовити пристрій для перегонки браги в домашніх умовах – найпростіший бульбулятор не Головна деталь самогонного апаратускладно. Але перш ніж приступити до реалізації планів, необхідно визначитися з вибором конструкції приладу. Знаючи принцип дії, а це: закипання браги під дією високої температури, конденсація парів спирту і перетворення їх в самогон, залишається вибрати тільки варіант виробу, виходячи з підручних матеріалів і власних умінь і навичок.

Найпростіші самогонні бульбулятори, службовці для приготування самого простого міцного напою, виготовляються з каструлі, шматки поліетилену і плівки або двох скляних банок. Можна також виготовити пристосування, що працює за изометрическому принципом (без змійовика) з потужністю двох каструль, сита і чашки. Самогон, який готується при такому виробництві, буде низької якості і мати у своєму складі різні масла і важкий запах.

Конструювання апарату зі змійовиком потребує певних технічних навиків при виготовленні змійовика, холодильника і підготовки кришки ємності для перегінного куба. Але зате технологічність процесу виготовлення дозволить створити продукт більш високої якості.

Особливості купівлі самогонного апарату

Перш ніж купити самогонний апарат, необхідно звернути увагу на наступні деталі: з якого матеріалу виготовлені комплектуючі частини пристрою, яке дно перегінного куба, довжина шлангів, що надходять у комплекті до пристрою, наявність вбудованого термометра і допоміжних пристроїв (дефлегматора або краплезбірника). Крім того, бажано уточнити: чи може на цьому типі самогонного апарату проводиться модернізація у вигляді встановлення царги ректифікаційної.

Не варто забувати і про обсяг перегінного куба і загальну вагу всієї конструкції – чи зможе це виріб знаходиться всередині брагою, витримати плита. При використанні індукційної плити для виробництва самогону, необхідно враховувати, що дно куба, який буде на ній нагріватися, повинне бути рівним, товстим, та виконано зі спеціального сплаву.