Чача являє собою національний грузинський алкогольний напій. Так званий в народі «Грузинський самогон» особливо популярний серед народів Кавказу, але і за його межами багато цінителі хорошого алкоголю знайомі з цим чудовим напоєм. Подібно більшості алкогольних напоїв, які робляться на винограді або ж з будь-яких інших фруктів, чача має досить-таки м’який, терпкий смак. Якщо напій виготовлений за класичною рецептурою, то він буде мати приємне, м’яке ізюмні післясмак. У разі якщо напій був виготовлений з інших продуктів, то будуть також присутні відповідні смакові відтінки.

Але варто зауважити — більшість тих, хто пробував чи хоче спробувати цей напій, мало що про нього знають, багато хто називає його кавказької горілкою, ніж трохи помиляються. З чого роблять чачу? Скільки градусів? Як, з чим і з чого пити цей напій? На ці та деякі інші питання читач знайде відповідь в даній статті.

З чого роблять грузинську Чачу

Існує досить велика різноманітність рецептів приготування грузинського самогону, але за класику вважається виключно дистилят на виноградній основі. На відміну від деяких інших алкогольних напоїв, наприклад, коньяку, який, як відомо, робиться на вині, класична чача виготовляється на бразі, яка утворюється в процесі ферментації відходів виноробства. До цих «відходів» можна віднести: макуха, кісточки, гребінці, а також недозрілі грона. Після перегонки, напій розливають по пляшках або ж наполягають в дубових бочках. Дистилят, який після перегонки був розлитий по пляшках, називають «Білою чачею», а той що наполягають в бочках — жовтою.

Також рекомендуємо прочитати:Японська горілка
Скільки градусів алкоголю в лікері
Рецепт самогону на винограді
Горілка перцівка

Крім класичної виноградної рецептури, можна також зустріти чачу мандаринову, абрикосову, алычовую і навіть инжирную.

Градуси

Багато з тих хто хоче спробувати цей напій, цікавляться тим, скільки градусів в чачі. Фортеця чачі залежить від того, де і при яких умовах вона була виготовлена. Домашній дистилят зазвичай міцніше, ніж заводський і його міцність коливається від 55 до 70 градусів. Заводський же продукт може похвалитися лише 45-50 градусів. Незважаючи на такий високий градус, напій п’ється легко, і ранок, на диво, від нього не так погано, як від деяких інших алкогольних напоїв.

Читайте також: Як наполягати самогон на дубовій корі в домашніх умовах

Як правильно пити чачу і чим її закушувати

Серйозних обмежень як пити чачу немає. Зазвичай грузинський самогон п’ється з невеликих чарок маленькими ковтками. Якщо продукт натуральний і зроблений за всіма правилами рецептури, то перед вживанням він повинен бути кімнатної температури, для того щоб можна було скуштувати фруктовий букет напою у всій його красі. Якщо ж продукт не поступається за якістю домашньому дистилляту, то його слід охолодити до 5-10 градусів, щоб уникнути неприємних смакових відчуттів, які можуть виникнути у разі вживання не настільки якісного напою.

Чим закушують чачу? Жителі північної частини Грузії, наприклад, воліють після чарочки терпкого напою з’їсти пару ягід винограду або ж якусь іншу смакоту. А жителі східної частини країни віддають перевагу різного роду соліннями. Переваг до закуски, загалом-то, немає, на смак і колір, як говориться.

Коктейлі

Традиційно даний напій п’ється в чистому вигляді без змішування з якими-небудь іншими напоями. Але в деяких регіонах Кавказу грузинський самогон запивають вином. Варто двічі подумати, перш, ніж робити такий «Йорж», так як змішування цих двох алкогольних напоїв призводять до миттєвого сп’яніння і досить-таки сильного похмілля на ранок. Так що далі буде розумним розглянути кілька більш безпечних варіантів змішування чачі. Коктейлі з чачею повільно, але впевнено набирають популярність у народі, що самі запам’ятовуються і смачні з них це: «Тбілісі Фікс» і «Грузинський персик».

Читайте також: До скількох дозволено продавати алкоголь в Росії?

Коктейль «Тбілісі Фікс»

Інградієнти:

 • Цукор (5г);
 • Лимонний сік (30мл);
 • Вишневий лікер (45мл);
 • Чача (5г).

Спосіб приготування:

Для початку необхідно наповнити склянку кубиками льоду, після чого насипати цукор і після цього додати залишилися інгредієнти перемішати. Коктейль готовий.

Коктейль «Грузинський персик»

Інградієнти:

 • Персиковий лікер (20мл);
 • Чача (60мл);
 • Лимонний сік (10мл).

Спосіб приготування:

Змішати зазначені вище компоненти разом з льодом в шейкері, після чого розлити напій в келих. Коктейль готовий.

Не буде зайвим розглянути і кілька інших, не менш гідних рецептів приготування коктейлів з чачі.

Коктейль «Батумі фіз»

Інградієнти:

 • Чача (30мл);
 • Мандариновий сік;
 • Лимонний сік;
 • Цукровий сироп.

Спосіб приготування:

Перемішати зазначені інгредієнти в шейкері. Отриманий коктейль перелити в стакан з льодом. Після чого додати 100 мл газованої води і акуратно перемішати. Подається цей коктейль з скибочкою лимона і часточкою мандарина.

Читайте також: Самогонний апарат з міді аламбік

Коктейль «Сакартвела»

Інградієнти:

 • Чача (40 мл);
 • Лимонна горілка (20мл);
 • Червоний вермут (20мл).

Спосіб приготування:

Інгредієнти перемішати в шейкері. Перелити отриманий коктейль в чарку, можна прикрасити цедрою лимона. Коктейль готовий.

Корисні і шкідливі властивості

У помірних дозах грузинський самогон може бути корисний у разі застуди. Але розумніше буде розбавляти його з чаєм, ніж пити в необмежених кількостях. Також даний вид бренді має протинабрякову і протизапальну дію. Помірне вживання даного алкогольного напою підвищує артеріальний тиск, що сприяє підвищенню тонусу серцево-судинної системи. Також чача буде корисна і для травлення, так як він прискорює обмін речовин. Але варто пам’ятати, що межа між отрутою і ліками — в дозі. Тому тільки помірне вживання даного виду алкоголю може дати позитивний ефект.

Що ж про шкоду, то крім всім відомого згубного впливу алкоголю на організм (при надмірному вживанні), грузинський дистилят містить у собі деякі отруйні олії, які неминуче утворюються у випадку кустарного виробництва, і навіть наступна перегонка не в силах вивести їх повністю. Тому відкриваючи пляшку цього міцного напою, потрібно бути розсудливим і пам’ятати про помірність.