Грецький алкогольний напій Метакса: опис і склад бренді, як виготовляється, види і рецепти

Грецький алкогольний напій Метакса: опис і склад бренді, як виготовляється, види і рецептиМетакса є дуже популярним міцним грецьким алкогольним напоєм.

В основі цього благородного напою лежать дистиляти, тобто виноградні спирти і мускатне виноградне вино, а також додаються різні натуральні екстракти.

Виробництво

Грецький алкогольний напій Метакса: опис і склад бренді, як виготовляється, види і рецептиБагато хто задається питанням про те, що таке Метакса – це коньяк або бренді. Можна сказати, що Метаксаце і коньяк, бренді, так як в основі виготовлення алкоголю лежать дистилятори. Виробляється коньяк ” Метакса в кілька етапів.

Також рекомендуємо прочитати:

На першому етапі алкогольний напій виготовляється за тією ж технологією, що і бренді. Для цього беруться дистиляти різних сортів винограду.

Після цього напій певний час наполягаєте, а потім змішується з невеликою кількістю мускатного вина, яке виготовляється на таких островах, як Самос і Лемнос. Острови знаходяться в Егейському морі. Після змішування дистилятів з мускатним вином додаються різноманітні середземноморські трави і прянощі, які виробники тримають в таємниці.

Бренді Метакса є дуже м’яким напоєм і м’якість йому забезпечує мускатне вино в його складі. Дистиляти можуть зберігатися у французьких бочках, які виготовлені з лимузенского дуба або ж у підвалах. Французькі бочки мають менше часу саме тому вони вважаються найбільш придатними для зберігання дистилятів, ніж північноамериканські бочки.

Історія походження напою

Грецький алкогольний напій Метакса: опис і склад бренді, як виготовляється, види і рецептиБренд алкоголю названий на честь першого засновника заводу з виробництва Метакса. Засновником заводу є грецький підприємець і торговець Спірс Метакса. Народився Спірс на острові Евбея.

Спірс не тільки є творцем першого грецького коньяку, але він також в 1888 році заснував перший перегінний завод.

Коли Метакса полюбилася великій кількості поціновувачів алкоголю і стала популярною, Спірс вирішила відкрити нові заводи в таких містах, як Стамбул і Одеса. З 1990 року грецький бренді почав експортуватися в США під назвою Летючий бренді.

Після того як Спірс помер, його родина продовжувала займатися виготовленням Метакси і робила це досить успішно. У 1968 році був відкритий новий завод в Кіфісіі в передмісті Афін. Завод, де виготовлялася Метакса був удостоєний безлічі різноманітних нагород.

Читайте також: Бехеровка своїми руками: рецепти

Асортимент

На сьогоднішній день завод з виробництва бренді Metaxa виготовляє такі види алкогольного напою:

 • Метакса 7 зірок.
 • Метакса 5 зірок.
 • Метакса 12 зірок.
 • Метакса хані шот.
 • Метакса прайвет ресерв.
 • Розглянемо характеристики кожного з видів:

  • Грецький алкогольний напій Метакса: опис і склад бренді, як виготовляється, види і рецептиMetaxa 7 зірок. Цей алкоголь має своїм унікальним характером. Спирти, на основі яких виготовляється напій, витримуються протягом 7 років. Розливається даний бренді в пляшки, які зроблені на зразок грецьких амфор. У Стародавній Греції саме в таких амфорах зберігалися кращі сорти вин.
  • Metaxa 5 зірок. Є найпопулярнішим серед колекції бренді Metaxa. Спирти, на основі яких створюється грецький коньяк, витримуються протягом п’яти і більше років в бочках, зроблених з дуба. Напій розливається в пляшки, дизайн яких пов’язаний з історією архітектури Греції. У Росії цей напій з’явився ще за правління Олександра III.
  • Metaxa 12 зірок. В основі виготовлення такого напою лежать спирти, які витримуються в бочках протягом більше 12 років. Метакса 12 зірок воліють вживати справжні цінителі бренді. Такий напій є відмінним подарунком.
  • Metaxa Honey Shot. Є оригінальним смаком і ароматом алкогольним напоєм. У його складі знаходиться темний грецький мед і мускатне вино. Напій має яскраво виражений світло-бурштиновий колір. За смаком Honey Shot солодкий, в ньому добре відчуваються нотки винограду сушеного рису, різних спецій і дуба. Аромат у напою соковитий, ньому присутні нотки меду, жасмину, фініків і флердоранжу. Витримується такий алкогольний напій 6 місяців.
  • Metaxa Private Reserve. Є найбільш стародавнім видом грецького бренді. Вартість такого напою досить висока, так як спирт витримується на протязі цілих 20-25 років. Бренді має темно-бурштиновий колір. Смак напою наповнений нотками апельсина, родзинок, тютюну та інжиру. Аромат бренді наповнений нотками меду, шоколаду, кави, солодких спецій.

  Як пити Метакса

  Грецький алкогольний напій Метакса: опис і склад бренді, як виготовляється, види і рецептиБагато людей задаються питанням з чим п’ють метакса і як? Існує кілька способів вживання грецького коньяку. Першим способом є прийом Метакси в чистому вигляді без додавання будь-яких інших інгредієнтів і напоїв. Другим способом вживання є прийом алкоголю з іншими напоями. Третім способом є вживання Метакси у складі різних коктейлів.

  Читайте також: Особливості і рецепти приготування напою Бонда — Веспера

  Розглянемо більш детально ці способи.

  Перший спосіб. Напій розливається і п’ється з лікерних чарок. Охолоджувати алкоголь заздалегідь не рекомендується, а вживати його потрібно при кімнатній температурі. Даний спосіб вважається найбільш оптимальним, так як розкриває смак і аромат бренді. З кожним ковтком здається, що по тілу все більше і більше розноситься тепло. Багато поціновувачі напою воліють пити алкоголь з льодом, але при такому поєднанні аромат практично не відчувається і це важливо враховувати. Якщо витримка Метакси становить 4-5 років, то в такому випадку дозволяється додавання льоду в напій.

  Що стосується закуски, то для вживання в чистому вигляді Метакси підійде така закуска, як помаранчі і виноград. Дуже добре напій поєднується з молочним шоколадом та листям салату, а також закускою може бути запечене м’ясо і різні сири.

  Другий спосіб. Для того щоб зменшити міцність напою, Метакса часто змішують з тоніком і соком з цитрусів в пропорції 1:1. Цей вид грецького бренді багато люди додають в чай або каву. У Греції вживання Метакси з чорним чаєм дуже популярно і вважається лікувальним. Варто запам’ятати, що розводити Метакса газованими напоями або алкоголем не можна ні в якому разі.

  Третій спосіб. Дуже часто Метакса вживають у складі різних коктейлів. Бармени зі всього світу придумали кілька досить оригінальних коктейлів, у яких грецький коньяк відіграє важливу роль. Такі коктейлі поширені по всій земній кулі.

  Коктейлі з Метаксой

  Грецький алкогольний напій Метакса: опис і склад бренді, як виготовляється, види і рецептиГрецький коньяк ” Метакса входить до складу багатьох коктейлів. Коктейлями, які містять в собі Метакса як інгредієнт є:

 • Грецький мохіто.
 • Метакса сауер.
 • Олександра.
 • Метакса з чаєм.
 • Грецький коктейль мохіто

  Щоб приготувати грецький мохіто знадобляться такі інгредієнти, як:

  • м’ята – 3 аркуша;
  • цукор – 2 чайні ложки;
  • лайм – 1 штука;
  • Метакса – 50 мілілітрів;
  • спрайт – 80 мілілітрів;
  • лід.

  Читайте також: Бразильський алкогольний напій-Кашаса

  Першим етапом приготування грецького мохіто є додавання м’яти і цукру у високу склянку. Після цього необхідно в склянку видавити сік лайма і все акуратно перемішати. Наступним етапом є додавання самої Метакси і кубиків льоду. Завершальним етапом є заповнення простору, що залишилося спрайтом.

  Метакса сауер

  Цей рецепт коктейля придумав Спірос Метакса. До складу напою входять такі інгредієнти:

  • апельсиновий сік – 30 мл;
  • сік лимона – 20 мілілітрів;
  • Метакса – 50 мілілітрів;
  • газована вода — 100 мл;
  • лід – 4 кубики.

  У шейкері необхідно змішати лід, сік апельсина, сік лимона і Метакса. Шейкер потрібно наповнити наполовину. Змішувати інгредієнти в шейкері необхідно протягом 1 хвилини. Після цього треба перелити рідину з шейкера у високий стакан і для заповнення простору, що залишилося додати газовану воду.

  Олександра

  Даний коктейль вважається створеним на честь англійської королеви Олександри Датської. Королева правила Британською імперією у 1902-1910 рр. Інгрідієнтами у складі напою є:

  • бренді Метакса – 30 мілілітрів;
  • лікер шоколадний – 30 мілілітрів;
  • лікер Бейліс – 30 мілілітрів.

  Готувати коктейль Олександра дуже легко і його приготування не займе більше 5 хвилин. Всі інгредієнти, які входять до складу напою, необхідно змішати в шейкері, а потім цю суміш перелити в келих. Так як лід не входить до складу коктейлю, то його потрібно подавати без льоду.

  Метакса з чаєм

  Цей напій вважається освіжаючим, хоча за назвою цього не видно. До складу коктейлю входять такі компоненти, як:

  • апельсиновий сік – 50 мл;
  • лимонний сік – 20 мілілітрів;
  • Метакса – 25 мілілітрів;
  • холодний чорний чай – 60 мілілітрів;
  • лід.

  Спочатку потрібно лід помістити в келих, а після налити апельсиновий сік і лимонний, а також Метакса. Наступним кроком є додавання холодного чорного чаю у високий келих. Пити напій необхідно через трубочку.