Гриб паутинник (49 фото): біло-фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео

Паутинниками люди називають гриби, що зустрічаються в різних типах лісів. Деякі прихильники здорового способу життя їдять плодові тіла сирими, а також смачні вони в солоному вигляді. Відмітна ознака цих представників природного царства — своєрідне біле покривало, що знаходиться на нижній частині капелюшки і опускається на ніжку.

Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відеоПаутинниками люди називають гриби, що зустрічаються в різних типах лісів

Загальна характеристика паутинника

Гриби, що відносяться до сімейства Паутинниковых, вчені визначили порядок Агариковые. У народі описувані представники природного царства іменуються приболотниками, а дізнатися їх в лісі можна за характерним паутинистому освіти в нижній частині плодового тіла.

Форма капелюшка варіюється від полушаровидной до конічної, зустрічаються як гладкі, так і волокнисті екземпляри. Забарвлення грибів може бути різною, з віком вона тьмяніє. М’якоть капелюшки буває м’ясистою або навпаки, тонкої, колір плодового тіла на зрізі може змінюватися. Ніжка гриба булавоподібна, рідше циліндрична і з клубневидным потовщенням внизу, на ній завжди присутній залишок «покривала». Цікаво, що воно добре помітно лише у молодих екземплярів, старі плодові тіла описувана частина залишається у вигляді нальоту.

Паутинник тріумфальний (відео)

Їстівні і отруйні види паутинника

Вирушаючи в ліс, не забудьте про те, що деякі види паутинников непридатні для вживання їх в їжу. Розглянемо різновиди представників царства, які часто зустрічаються в природі.

Також рекомендуємо прочитати:Як виглядають і де ростуть літні опеньки
Гриби дощовики: опис видів і лікувальних властивостей
Гриби грузді: опис їстівних і неїстівних видів
Хибні опеньки: опис видів та мета зростання

Паутинник звичайний

Капелюшок цього гриба невелика, її діаметр рідко перевищує 5 див. У молодих плодових тіл вона напівкуляста, потім з віком верхня частина стає розпростертої і опуклою. Забарвлення паутинника звичайного варіюється від блідо-жовтого до коричневого, пластинки слабкі і часті. Паутинистая слизова тканина, його колір світліший ніж інші частини такого гриба. Ніжка циліндрична, злегка розширена, її структура щільна і суцільна. М’якоть цього виду білувата, іноді присутній неприємний запах слабкий.

Читайте також: Гриби дощовики: опис видів і лікувальних властивостей

Паутинник звичайний вважається неїстівним грибом і збирати його не рекомендується.

Паутинник лускатий

Дізнатися такий гриб можна по капелюшку, прикрашеному безліччю темно-бурих лусочок, а вінчає верхню частина плодового тіла невеликий горбок. Оливковий або охряной колір робить описуваний вид виділяється серед інших представників царства, а паутинистая тканина має світло-буре забарвлення і завжди помітна. Довжина ніжки досягає 5 см і більше, вона суцільна і порожниста, з пухкої м’якоттю. Іноді можна вловити слабкий запах затхлості, що виходить від грибів.

Паутинник лускатий є їстівним грибом, використовувати його краще в свіжому вигляді і відварювати, маринувати. В їжу придатні капелюшки грибів.

Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відеоПаутинник лускатий

Паутинник козій

Описуваний гриб в народі називають смердючим або козячим, так як він виділяє неприємний запах і тому є неїстівним. При цьому капелюшок його досить велика, в діаметрі вона сягає більше 10 см, а форма її правильна і округла з підверненими краями. Колір молодого плодового тіла фіолетово-сірий, з віком гриби робляться сизими. М’якоть дуже щільна, ніжка козячого паутинника коротка і товста, має масивне клубневидное потовщення знизу вкрита залишками павутинної тканини.

Паутинник тріумфальний (жовтий)

Цей приболотник виділяється серед інших грибів своїм яскравим забарвленням — напівкулясті капелюшки оранжево-жовтого кольору помітні в лісі, з віком їх форма робиться подушковидной і розпростертої. М’якоть плодового тіла товста, м’яка, виливає приємний аромат, що не характерно для паутинников. Пластинки у молодих екземплярів вузькі і часті, майже повністю вони закриті паутинистой тканиною.

Ніжка цього паутинника висока, довжина її досягає 10 див. Приболотник тріумфальний не містить шкідливих речовин, тому молоді плодові тіла володіють приємним смаком.

Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відеоПаутинник тріумфальний (жовтий)

Паутинник фіолетовий

Яскравий і незабутній гриб занесений в Червону книгу і при цьому є їстівним, але краще утриматися від його збору. Капелюшок такого паутинника подушковидная, опукла, з віком вона робиться плоскою і обростає дрібними лусочками. Пластинки широкі, насиченого фіолетового кольору. Голубувата м’якоть, без особливого запаху, а ніжка гриба темно-фіолетового забарвлення має потовщення в основі.

Читайте також: Як правильно готувати гриби рижики?

Паутинник красивий

Невеликий оранжево-охристий паутинник, капелюшок якого має гострий горбок, є смертельно отруйним грибом і тому збирати його не можна. Старі екземпляри робляться іржаво-коричневими, ніжка їх зростає до 12 см і стає щільною з залишками павутинної тканини. Пластинки гриба рідкісні, м’якоть не має вираженого запаху. У народі його також називають червонуватим, або особеннейшим.

Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відеоПаутинник красивий

Паутинник чудовий

Цей гриб має пластинчасте плодове тіло, на поверхні його помітні залишки павутинної тканини. Діаметр капелюшка часом досягає 15 см і більше, у міру дозрівання вона робиться плоскою і навіть втиснула. Незрілі примірники пофарбовані у фіолетовий колір, а у дозрілих верхня частина зустрічається винна або червоно-бура.

Товста ніжка паутинника чудового досягає 10 см у висоту, її м’якоть світла, з часом темніє. Гриб є їстівним, придатний до вживання в їжу будучи солоним або маринованим, можна сушити плодові тіла.

Паутинник браслетчатый

Дізнатися такий гриб можна за акуратною полушаровидной капелюшку, діаметр її поступово досягає 12 см і більше. З віком верхня частина плодового тіла розкривається, поверхня його суха. Забарвлення дарів лісу варіюється від жовтогарячого до червоно-бурого кольору, присутні також темні ворсинки.

На високій ніжці, злегка розширеної до основи, наявні залишки павутинної тканини червонуватого відтінку, за яким грибники визначають браслетчатый паутинник. Він вважається неотруйним, але в їжу не вживається.

Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відеоПаутинник браслетчатый

Паутинник біло-фіолетовий

Капелюшок діаметром від 4 до 8 см має округло-колокольчатую форму, нетипову для інших видів паутинника. У сиру погоду гриб робиться клейким, забарвлення його варіюється від сріблястого до блакитно-сірого, а з віком плодові тіла тьмяніють і втрачають частину павутинної тканини.

Ніжка біло-фіолетового паутинника слизова, товста. На відміну від схожого гриба, іменованого козячим цей дарунок лісу не має різкого запаху, однак, вважається продуктом низької якості і не збирається грибниками.

Читайте також: Готуємо швидко і смачно: солоні грузді на кожен день

Місця зростання і сезон плодоношення гриба паутинника

Зустріти паутинники можна не тільки в листяних і змішаних, але й у хвойних лісах, де ці гриби вибирають вологі місця. Плодові тіла ростуть поодинці або невеликими групами, вони здатні формувати мікоризу з березами та іншими деревами, а також побачити описуваний вид можна серед мохів.

Поширені паутинники по всій Європі, в Росії збирати гриби люди починають у травні, гриб дає хороший урожай аж до кінця вересня.

Галерея: гриб паутинник (45 фото)

Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Паутинник красивий Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відео

Рецепти приготування їстівних паутинников

Не всі види приболотников небезпечні для людини, але важливо вміти розрізняти їстівні екземпляри. Приміром, паутинник чудовий — це благородний гриб, тому його рекомендується обсмажувати і подавати на стіл з будь-яким гарніром. Для приготування страви вам знадобляться наступні продукти:

  • гриби (500 г);
  • борошно пшеничне (4 великі ложки);
  • олія соняшникова (3 великі ложки);
  • зелень за смаком.

Свіжі плодові тіла попередньо відваріть протягом 15 хвилин, неодноразово зливаючи воду. Далі, наріжте їх невеликими скибочками, обсмажте на сковороді до напівготовності, змішайте з борошном і продовжуйте гасити паутинники ще кілька хвилин. Вживати таке блюдо рекомендується в гарячому вигляді.

Гриб паутинник (49 фото): біло фіолетовий, особеннейший, жовтий, чудовий, отруйний або немає, відеоПаутинник біло-фіолетовий

Паутинники тріумфальні грибники збирають для того, щоб замаринувати їх. Візьміть наступні інгредієнти перед тим як почати готувати:

  • відварені гриби (1 кг);
  • горошини чорного перцю (10 шт.);
  • лавровий лист (3 шт);
  • часник (4 зубчики);
  • оцет столовий (4 великих ложки);
  • цукор і сіль за смаком.

Закип’ятіть воду, потім додайте в рідину всі спеції для маринаду і підготовлені паутинники. Кип’ятіть суміш протягом 15 хвилин, потім розкладіть продукт по стерилізованим банкам, здобріть оцтом і щільно закрийте кришки.

Як розпізнати паутинник лінивий (відео)

Збирайте гриби уважно і ніколи не беріть підозрілі примірники, адже вони можуть бути отруйними. Збирайте добре знайомі і відомі види паутинников, які придатні для вживання в їжу.