Гриб валуй: характеристика і опис, помилковий, як готувати, рецепт, спосіб

Царство грибів багато і різноманітно, воно налічує майже 100 тис. типів нижчих рослин. Гриб валуй фахівці відносять до загону сыроежковых і роду сироїжка. Цього представника лісів нерідко називають у нашій країні умовно їстівним, але західні фахівці вважають його грибом четвертої категорії. Крім основної назви, валуй іменують в народі як сироїжка смердюча, кубарь, бичок, подтопольник і навіть сопливчик.

Гриб валуй: характеристика і опис, помилковий, як готувати, рецепт, спосіб

Знайомство з валуем

Опис гриба варто почати з верхньої частини — капелюшки. У молодих представників вона майже куляста, слизька, край плодового тіла загнуті до ніжці. Колір спорообразующей частини гриба жовто-бурий. У процесі дорослішання капелюх рослини збільшується в обсязі до 15 см, стає прямої, з часом краї капелюха набувають невеликі розсічення.

Валуй гриб росте на ніжці, вона порожня. Дорослі представники мають ніжки з декількома камерами, порожнина яких темна. Ця характеристика валуя не дуже приємна, але такий вже цей валуй гриб.

Всі сыроежковые представники є пластинчастими грибами, валуй не виняток, його тіло крихке. Молоді рослини мають білий колір пластин, пізніше вони набувають жовтуватий відтінок, іноді з’являються темні плями. Ця особливість не вважається ознакою псування продукту.

Також рекомендуємо прочитати:Як виглядають і де ростуть літні опеньки
Як виглядають і де ростуть серухи
Гриби дощовики: опис видів і лікувальних властивостей
Гриби грузді: опис їстівних і неїстівних видів

Гриб валуй: характеристика і опис, помилковий, як готувати, рецепт, спосіб

Крім цього, на пластинах можна спостерігати краплі виступив молочного соку. Емульсія білого кольору має дошкульно-пекучий смак, з-за даного показника гриби валуї не можна вживати в сирому вигляді. Цей ознака визначив рослинний продукт до умовно їстівних грибів. Гриби валуї відрізняються не самим приємним ароматом, який схожий з запахом згірклого масла. Гіркота і поганий запах видаляється в період вимочування або теплової обробки продукту.

Читайте також: Що являє собою гриб парасолька

Варто відзначити, що грузді, які мають особливу популярність у грибників, також не здатні порадувати в сирому вигляді своїм смаком, їх перед засолкою кілька годин вимочують в холодній воді. Такий спосіб обробки підходить для багатьох нижчих рослин.

Гриб валуй (відео)

Місця зростання валуєв

Поширені бички, або валуї, в лісовій зоні, у вологих тінистих березняках, змішаних лісах, чагарниках. Селяться грибочки групами і поодинці. У великих кількостях їх можна зустріти в Красноярському і Алтайському краях. У Примор’ї сімейство сыроежковых теж поширене, але більшу популярність вони в цих місцях не придбали. Можна зустріти валуї в Європейських лісах, а от у Східній Сибіру їх майже немає.

Гриб валуй: характеристика і опис, помилковий, як готувати, рецепт, спосіб

Фотографія описуваного представника нижчих рослин може стати гарною підмогою при визначенні гриба валуй. Важливо знати, що у нього є помилковий вид, який в народі прозвали хріновий гриб. На фото видно, що цей отруйний продукт має подушковидную капелюшок, її колір жовто-коричневий. У центрі верхня частина тіла темніше, ніж краї. Пластини помилкового представника наділені нерівними краями і буруватим відтінком. Запах отруйного валуя відрізняється від умовно їстівних рослини, він сильно схожий з ароматом хрону або редьки. Циліндрична ніжка гриба валуя помилкового трохи роздута біля основи.

Читайте також: Що таке гриб на дереві?

Краще всього шукати валуї в березових гаях і колках (дрібнолисті ліси в лісостеповій місцевості). Добре ростуть родичі сироїжки в перелісках біля поля.

Як приготувати гриб валуй (відео)

Різні способи приготування валуя

Перед використанням валуєв варто дізнатися, як готувати лісовий продукт. Переробка може зайняти певну кількість часу, але це варто того, щоб отримати безпечний і смачний гриб. Способів приготування всього лише 2 — валуй можна відварити або надовго замочити у воді. Після запропонованих процедур сопливчики засолюються.

Спосіб вимочування найбільш прийнятний, він допомагає ефективно позбавитися від гіркого соку, рослинного продукту. Валуї очищають від листя та сміття, викладають у велику ємність і заливають холодною водою. В такому стані подтопольники повинні знаходитися протягом 4-5 днів. За цей час вода змінюється кілька разів. У тому випадку, якщо приготування засолювання необхідно прискорити, час вимочування допускається скоротити до 3 діб, при цьому воду краще міняти 2 рази на день.

Гриб валуй: характеристика і опис, помилковий, як готувати, рецепт, спосіб

Відварювання — другий спосіб приготування валуєв. Швидкий і для багатьох найзручніший метод заготівлі грибів. Промиті сирі валуї поміщаються в каструлю, заливаються водою і нагріваються до кипіння. Процес варіння, після закипання триває не менше 30-40 хвилин, після цього можна використовувати вибраний рецепт засолки лісових продуктів.

Читайте також: Хибні опеньки: опис видів та мета зростання

При будь-якому способі, який би не вибрав кулінар для попередньої підготовки подтопольников, важливо виключити з грибів гіркий смак. Надалі вони придатні для приготування в солоному вигляді, маринування і навіть для гасіння.

Гриб валуй: характеристика і опис, помилковий, як готувати, рецепт, спосіб

Досвідчені грибники впевнені, самий оптимальний спосіб використання валуєв — це соління. Багато вважають солоні валуї делікатесом, важливо правильно приготувати напівфабрикат. Засолювання повинна відбуватися в посуді, яка виконана з скла або дерева. Приготування оцинкованої або керамічної глазурованої ємності здатне спровокувати отруєння.

Гриб валуй: характеристика і опис, помилковий, як готувати, рецепт, спосіб

Підготовлений лісовий напівфабрикат укладають у банки рядами і засипається сіллю. На 1 кг грибів потрібно 1 ст. л. солі. Спосіб засолювання простий: банку слід наповнювати до самого верху, для смаку за бажанням додаються листя смородини, лаврового листа або чорний перець горошком. Банку з продуктами закривається поліетиленової кришкою і забирається в прохолодне місце. Через 40 днів після засолювання, грибочки стануть готовими до вживання.

Не всі знають, як готувати валуї в розсолі гарячим способом. Рецепт приготування аналогічний попередньому, різниця лише в тому, що у даному випадку використовуються гриби відварені. Перемішані з сіллю валуї виділяють сік, він повинен повністю покрити продукт в банку.