Гриби козенята (55 фото): козеня і його характеристика, як готувати, як варити

Їстівних нижчих рослин у різних лісах росте набагато більше, ніж багато хто може собі уявити. Гриби козенята, фото і опис яких можна зустріти в спеціалізованій літературі, належать до малознайомих типовим представникам живого світу. Цей трубчастий представник третьої категорії належить до сімейства балетовых і роду маслюк. Значення і цінність гриба допоможе оцінити загальна характеристика продукту.

Гриби козенята (55 фото): козеня і його характеристика, як готувати, як варитиЦей трубчастий представник третьої категорії належить до сімейства балетовых і роду маслюк

Опис і корисні властивості гриба

Багато любителі тихого полювання вважають, що нижче рослина козенята є різновидом маслюків. Вони мають багато схожих рис. Крім того, козенята схожі з моховики. У різних регіонах нашої країни цього представника лісу іменую по-своєму. Козляк, решетник, іванчик, сухий маслюк, коровик і ще ряд інших назв належать одному продукту.

Читайте також: Характеристика гриба коров’яча губа

Гриби козенята (55 фото): козеня і його характеристика, як готувати, як варити

Гриб козляк за смаком нагадує маслюк, при цьому справжні гурмани здатні відчути між ними відмінність. Козеня має менший розмір, ніж маховик або маслюк. Капелюшок описуваного рослини виростає не більше 9 см у діаметрі, її верхня поверхня суха. У період дощу верхнє тіло грибка стає слизьким, в даний момент козляк складніше відрізнити від маслюків. Ніжка коровика росла, досягає 10-11 див. Вона циліндрична, у капелюшка має деяке звуження.

Як відрізнити гриб козеня (відео)

Також рекомендуємо прочитати:Як виглядають і де ростуть літні опеньки
Гриби дощовики: опис видів і лікувальних властивостей
Гриби грузді: опис їстівних і неїстівних видів
Хибні опеньки: опис видів та мета зростання

Козенята не мають «спідниці», як у маслюків, вони зустрічаються світло-жовтого, коричневого і навіть бурого відтінку. Ніжка з капелюшком мають один колір. Важлива відмінність представника третьої категорії, решетника, від маслюків та моховиков, це зміна форми капелюшки по мірі дорослішання гриба. Маленькі козенята мають акуратну верхню частину, схожу на подушечку. У дорослої рослини вона деформується, розтріскується. Фотографія цей факт підтверджує.

Читайте також: Гриб мокруха: опис видів, місця збору і варіанти приготуванняГриби козенята (55 фото): козеня і його характеристика, як готувати, як варитиКозенята не мають «спідниці», як у маслюків, вони зустрічаються світло-жовтого, коричневого і навіть бурого відтінку

Зворотний бік верхнього тіла грибка губчаста, пори неправильної форми, кутасті. Виявити нижчі рослини сімейства балетовых можна у вологих хвойних лісах. Вони можуть селитися неподалік від боліт або вздовж доріг.

Гриби козенята (55 фото): козеня і його характеристика, як готувати, як варити

Якщо за цінним і смаковими якостями козенята поступаються маслятам, то з моховики вони рівноправні. Страви з цих рослин виходять частіше нейтральними, без вираженого смаку. Компонентний склад продукту дещо вище, ніж смакові якості. Лісовий продукт містить цінні амінокислоти, наприклад, полісахарид глікоген, триптофан і лецитин. Фахівці виявили в продукті лісу корисний для людського організму каротин і фосфати, в козлятах містяться вітаміни групи В, РР і Д.

Гриби козенята (55 фото): козеня і його характеристика, як готувати, як варити

Народні цілителі запевняють, що решетник володіє цілющими властивостями, серед компонентів, що входять до багатогранний склад продукту, є сильну антимікробну речовину — небулярин.

Читайте також: Особливості грибів паразитів і сапрофітів

Гриби козенята (відео)

Способи використання гриба

З іванчика можна готувати різні страви, лісовий продукт хороший в маринованому вигляді, його можна солити, варити і навіть сушити. Перед кулінарною обробкою продукт необхідно промити і позбавити від будь-якого сміття. Перед маринуванням, засолкою або приготуванням супу, гриби необхідно відварити, цей процес займає не більше 15-20 хвилин.