Heineken: історія розвитку виробника та особливості пива «Хайнекен», правильне вимова Heineken

Heineken: історія розвитку виробника та особливості пива «Хайнекен», правильне вимова HeinekenПиво Heineken є найбільшою і однією з найбільш популярних пивоварних торгових марок в Нідерландах.

Конкуренцію йому може скласти тільки пиво Amstel. Крім того, цей пінний еліксир вже давно поширився далеко за межами своєї малої батьківщини і сьогодні є одним з найбільш продаваних у всьому світі.

Треба зазначити, що у зв’язку з популярністю цієї пивної марки практично всіх покупців цікавить питання: як правильно вимовляти по-російськи її найменування – Хейнекен або Хайнекен. Якщо підходити до розгляду питання з ракурсу гранично точної передачі звучання цього прізвища на російський мову і відповідно з нідерландсько-російської практичної транскрипцією, то правильної варіацією вважається Хейнекен. Форму Хайнекен, по всій видимості, запозичили через англійську мову, передає нідерландський двугласный [?i] з допомогою властивого йому [a?]. Але на офіційному сайті корпорації є обидві варіації.

Історична довідка

Heineken: історія розвитку виробника та особливості пива «Хайнекен», правильне вимова HeinekenПочаток історії бренду корінням йде в 1864 рік у голландську столицю – Амстердам. В ті часи одна поважна особа придбала для свого сина, якого звали Жерар Адріан Хейнекен, невелику пивоварню, що знаходиться в центральній частині столичного міста. На старті власної кар’єри в якості пивовара Жерар організував виробництво елю, який був традиційним хмільним напоєм для Європи тієї епохи.

Способом його виготовлення було верхове бродіння. Справа пішла, але без будь-яких зрушень. Тож юнак вирішив ризикнути і почати виробляти інноваційний лагер. В той часовий період такий спосіб варіння пива, як низове бродіння тільки з’явився, а його майбутнє було абсолютно не передбачуваним.

Жителям голландської столиці новий напій припав до смаку. Тим самим пивоварня Heineken відкрила місцевий ринок збуту і стала заробляти перші серйозні гроші, які спрямовувалися на розвиток виробництва. Підприємство дозволило собі відкрити лабораторію, де доктор Еліон отримав новий вигляд пивних дріжджів Heineken-А. Це подія сталася в 1886 році.

Це винахід стало імпульсом для бурхливого розвитку бренду. Вже після закінчення трирічного періоду лагер Heineken стає призером на Всесвітній виставці, що проходить в Парижі. Після отримання визнання популярність цього світлого пінного напою стала швидко поширюватися по всій Західній Європі.

Читайте також: Пиво Гіннес: звідки в ньому кульки і як його правильно пити

20-ті роки XX століття ознаменувалися початком стрімкої експансії пивоварної продукції на північноамериканський та азіатський ринки.

З закінченням Другої світової війни пов’язаний початок застосування компанією Heineken методів глобального маркетингу. Виробничі потужності для виготовлення пива цього бренду почали створюватися за межами Нідерландів. До 60-м років компанія перетворилася на найбільшого експортера пива в світових масштабах.

Але це не стало закінченням розвитку корпорації: до початку XXI століття вона встала на одну сходинку з такими лідерами світового ринку пива, як SABMiller, Anheuser-Busch та Carlsberg. Цікавим фактом є те, що за весь тривалий період діяльності компанії виключно сім’я Хейнекенов керувала пивним бізнесом.

Здійснення діяльності корпорації Heineken

Heineken: історія розвитку виробника та особливості пива «Хайнекен», правильне вимова HeinekenСтаном на 2006 рік налічувалося 130 пивоварень, які були власністю корпорації Heineken, на територіях майже 70 держав. Крім марок Heineken і Amstel, популярних у всьому світі, Heineken здійснює випуск понад 170 світових і регіональних пивних марок: Cruzcampo, Tiger, ?ywiec, Birra Moretti, murphy’s, Star і інші.

Вже на той момент загальна кількість співробітників, зайнятих у корпорації, перевищував 64 тисячі чоловік, а щорічний обсяг продукції пивної продукції становив близько 122 млн гектолітрів. Heineken посіла третє місце на п’єдесталі світових виробників пива, поступившись лише Anheuser-Busch InBev і SABMiller.

В якості прикладу фінансових оборотів корпорації варто подивитися на наведені цифри: станом на 2008 рік чистий дохід підприємства склав 209 млн євро, а виручка перевищила 14 млрд євро, що в процентному відношенні до рівня попереднього року дорівнювала 27%.

На початку 2010 року корпорація Heineken зробила покупку найбільшого пивоварного підприємства Мексики – FEMSA. Механізмом здійснення угоди став обмін акцій: Ця компанія стала єдиним власником всього пакета цінних паперів FEMSA, а акціонери мексиканського підприємства, у свою чергу, стали володарями 20% акцій Heineken. Суму угоди оцінили вище 5 млрд євро, які на той момент були еквівалентні 7,7 млрд доларів.

Станом на 2016 рік дохід компанії склав 1,54 млрд євро, що свідчило про зниження його рівня щодо попереднього звітного періоду. Однак корпорація Heineken збільшила виробничі обсяги у таких країнах, як Ефіопія, Китай, Камбоджа і В’єтнам, а також зайняла нішу на нових ринках збуту – Філіппіни і Кот-Д’івуар.

Читайте також: Пивні дріжджі з сірої складу пивних дріжджів

У поточному році Heineken стала власником пивоварного підприємства Tuatara в Новій Зеландії. А також нею була придбана одна з найбільш розгалужених мереж пабів у Великобританії – Punch Taverns. Вартість контракту оцінювалася в 403 млн фунтів. Голландська корпорація взяла під своє управління 1900 пабів. Як наслідок, вже у першому кварталі чистий дохід компанії зріс на 11% і у грошовому вираженні дорівнював 293 млн євро.

Сьогодні Heineken являє собою другу за величиною в світі пивоварну компанію. На думку фахівців, вона залишається на другій позиції, оскільки Anheuser-Busch InBev і SABMiller, що виступають у ролі основних конкурентів пивоварного титану, здійснили злиття. Саме з цієї причини Heineken непросто претендувати на зайняття лідируючої позиції на світовому ринку пива.

Heineken в Росії

У лютому 2002 року компанія стала власником свого першого заводу в Російській Федерації, після чого і почала здійснювати діяльність на російському ринку в особі ТОВ «Об’єднані пивоварні Хейнекен». Сьогодні вона є власником восьми пивоварень на території Росії:

 • Heineken: історія розвитку виробника та особливості пива «Хайнекен», правильне вимова Heineken«Пивоварня Хейнекен» в Санкт-Петербурзі.
 • «Сибірська Пивоварня Хейнекен» в Новосибірську.
 • «Шихан» в Терлитамаке.
 • «Волга» в Нижньому Новгороді.
 • «Патра» в Єкатеринбурзі.
 • «Байкал» в Іркутську.
 • Пивоварня групи «ПІТ» у Калінінграді.
 • «Амур-пиво» в Хабаровську.
 • На сьогоднішній день персонал російського філії перевищує 3 тис. осіб.

  Випуск продукції здійснюється на заводах, оснащених сучасним високотехнологічним устаткуванням, при точному дотриманні найвищих вимог до якості на всіх етапах виробничого процесу. Серед марок, що виробляються на заводах в Росії, виділяються наступні: Heineken, Amstel, Edelweiss, Guinness Original, Gosser, Buckler, Konigsberg, «Бочкарьов», «Піт», «Полювання», «Степан Разін», «Три ведмедя», «Жигулівське Хейнекен», «Вільна Сибір» та інші.

  Робота компанії ведеться згідно з принципами сталого розвитку. Вона забезпечує своєму персоналу відповідні умови праці, реалізовує соціальні вкладення в проекти охорони навколишнього середовища та здійснює пропаганду відповідального ставлення до споживання пива.

  Особливості пива Heineken

  Heineken: історія розвитку виробника та особливості пива «Хайнекен», правильне вимова HeinekenВиробник доклав максимум зусиль, щоб пляшку пива преміум-класу було легко впізнати за зовнішнім виглядом. Зелена етикетка і червона зірка, що залишалися відмітними знаками бренду з давніх пір, як раз і дозволили досягти цієї мети.

  Пиво, що має специфічний присмак продуктів бродіння, відрізняється одночасно м’якістю і насиченістю. Якщо вживати пінний напій охолодженим, то перераховані вище якості посилюються.

  Читайте також: Варіння пива в домашніх умовах: рецепт домашнього пива

  Серед любителів пива цієї марки є і ті, хто має протипоказання щодо вживання спиртовмісних напоїв. Тому їм заборонено пити навіть пиво, незважаючи на невеликий вміст алкоголю в ньому: фортеця напою цього бренду становить 5%.

  Компанія Heineken подбала і про цієї частини населення, розробивши безалкогольний сорт пива з вмістом спирту 0,0% – Heineken non alcoholic. Така розробка дала можливість бренду підкорити більш широку громадську аудиторію.

  Основні характеристики

  До основних характеристик пива Heineken відносяться наступні:

  • Heineken: історія розвитку виробника та особливості пива «Хайнекен», правильне вимова Heinekenкраїна – Нідерланди;
  • бренд – Heineken;
  • сорт – лагер;
  • колір – світле;
  • фільтрація – фільтроване;
  • пастеризація – пастеризоване;
  • фортеця – 5 обертів;
  • щільність – 11%;
  • освітлення – неосветленное;
  • склад – вода, солод ячмінний світлий, хмелепродукти;
  • якість – добре;
  • термін зберігання – 1 рік;
  • умови зберігання – в затемненому місці при температурі від 0 до 30°C.

  Нагороди пива

  Серця не тільки звичайних людей підкорені пивом «Хайнекен». Представники вищого суспільства також по достоїнству оцінили пивний напій. Пиво Heineken було нагороджено наступними призами:

  • золота медаль на Міжнародній виставці 1875 року, яка проходила в Парижі;
  • гран-прі в Амстердамі 1893 р.;
  • золота медаль на Міжнародній виставці 1889 року, проходившейся в Парижі;
  • золота медаль на Міжнародній виставці 1900 року, проходившейся в Парижі.

  Форми випуску пива

  Ця відома марка пива на споживчому ринку, як правило, зустрічається у наступних випускних тарах:

  • скляна пляшка – 0,33 л;
  • скляна пляшка – 0,5 л;
  • скляна пляшка – 0,65 л;
  • жерстяна банка – 0,5 л;
  • барило – 5 л;
  • кега об’ємом 20 л тип кеги – Euro;
  • кега місткістю 30 л.

  Серед перелічених форм найбільшою затребуваністю користується пиво Heineken в діжці з ряду причин: зберігання в жерстяній тарі, чудовий варіант для великої компанії, відносна компактність розмірів. Але є і шанувальники скляної тари, в якій випускається пиво Heineken.

  Отже, розповіді про пиво Heineken можна слухати або читати нескінченно довго. Тому набагато краще і правильніше хоча б один раз особисто відчути його смак. Тільки так людина зможе пізнати його неперевершений присмак і по праву вважати себе любителем хмільного напою.