Ірландський віскі, виробництво алкогольного напою, смакові особливості та різноманітність видів і бренди

Ірландський віскі, виробництво алкогольного напою, смакові особливості та різноманітність видів і брендиЦінителі шляхетних високоякісних алкогольних напоїв, безсумнівно, по достоїнству оцінили ірландський віскі. Цей напій дійсно заслуговує поваги і не тільки в Ірландії, але і всюди. Ірландський віскі по праву визнаний одним з найстаріших міцних алкогольних напоїв. Напій має неймовірну популярність, конкуренцію йому створюють канадське і шотландське віскі, а також бурбон.

Екскурс в історію

Історія походження покрита таємницею і мороком. Але прийнято вважати, що технологія твори ірландського віскі належить ірландським ченцям. У п’ятому столітті, подорожуючи по Європі, на чолі зі святим Патріком ченці навчилися шляхом дистиляції отримувати цей благородний напій. Після подорожей, повернувшись додому, рецепт дбайливо зберегли і користувалися ним для приготування ліків від кольок і віспи. В ірландському фольклорі донині приказка, яка не втратила актуальності — «Якщо віскі не виліковує хворобу, то вона, ймовірно, невиліковна». Ірландський народ консервативний у питаннях лікування та угледівши, у вас перші ознаки застуди напевно запропонують вам пити гарячий віскі.

Ірландський віскі, виробництво алкогольного напою, смакові особливості та різноманітність видів і брендиРецепт напою зберігається в найсуворішому секреті до правління короля Генріха XVIII, за наказом якого були розпущені всі монастирі, а ченців чекала доля вигнання або смерті. Ця подія відбулася приблизно в 1541 році та історія віскі отримала новий виток. Секрет «ірландця» перестав бути секретом і тоді напій став доступним для населення. Уолтер Тейлор власник винокурні в 1608 році зміг отримати першу ліцензію для виробництва ірландського віскі. І почався світанок «ірландця». Потому, всього двісті років виробництво зросло завдяки зростанню попиту і популярності віскі.

Також рекомендуємо прочитати:

Але після настали непрості часи. У зв’язку зі своєю популярністю і доступністю віскі, як і багато інші спиртні напої привели до проблеми алкоголізму. Велика частина населення вирішила проблему радикальним методом просто відмовившись від міцних напоїв. Виробництво несло величезні збитки. Потім настає час, коли економічна криза в Америці призвів до сухого закону, тим самим перекривши доступ на цей ринок. Вся ситуація загострювалася і конкуренцією з боку англійців, які виробляли шотландський скотч і заповнювали їм ринок.

Всі ці фактори вплинули на зниження виробництва ірландського віскі, знадобилося чимало часу і зусиль для вирішення проблем. На сьогоднішній день виробництво повернув втрачені позиції й упевнено рухається вперед.

«Ірландець» та його різновиди

На батьківщині, яка і дала напою однойменну назву, виробляють чотири сорти ірландського віскі. Кожен з сортів наділений середньої витримкою від восьми до п’ятнадцяти років. Поговоримо докладніше про види:

 • Купажований — цей вид, ймовірно, здасться самим простим у виготовленні, так як купаж виходить шляхом змішування трьох перерахованих сортів віскі.
 • Ірландський віскі, виробництво алкогольного напою, смакові особливості та різноманітність видів і брендиОднозерновой — для цього виду використовується інший апарат, який називається колонний. При приготуванні однозернового віскі необхідно зерно, а не ячмінь.
 • Односолодовий — цей вид ірландського віскі виходить за допомогою перегінного куба. Для приготування ірландського односолодового віскі обов’язково використовується солод ячмінний стовідсотковий.
 • Чистий — це особливий сорт з перегінного куба. Виключно проводиться тільки на батьківщині — в Ірландії. Так, і що ж в ньому такого особливого, хочеться вас запитати. А унікальні особливості у цього сорту дійсно присутні — унікальний інгредієнт зелений ячмінь непророщенный, саме він надає віскі неповторний смак. І також для виробництва використовується солод ячмінний.

Читайте також: Віскі Вільям Лоусон (William Lawson), різновиди, ціна та історія

Цікаві факти про айріш віскі можна знайти покопавшись на просторах інтернету. Справа в тому, що існують спеціальні бази даних, в яких описуються запах, присмак і смак різних сортів віскі. При бажанні можна легко ознайомитися з подібною цікавою інформацією.

Ірландські винокурні

1.У Північній Ірландії, на території графства Антрім знаходиться завод з виробництва. Ця найстаріша винокурня виробляє ірландський алкоголь і відома отриманням королівської ліцензії. Різні часи бачив і пережив завод — втрати, пов’язані з сухим законом, пожежа, контрабандистів. Незважаючи на це вистояв і благоденствує до сьогоднішнього дня. Чи жарт — сто сімдесят тисяч бочок з віскі на зберіганні і випускає віскі брендів:

 • Ірландський віскі, виробництво алкогольного напою, смакові особливості та різноманітність видів і брендиOld Bushmills.
 • Black Bush.
 • 1608.
 • Bushmills.

Одним з найважливіших досягнень винокурні є отримання нагороди та звання — «Кращий ірландський віскі в світі».

2. Графство Корк знамените іншим заводом з виробництва лікеро-горілчаної продукції. Потужності цього заводу не менш значні і великі, ніж у попереднього. Дата заснування з 1966 року. Завод відкриває свої двері для екскурсійних програм, протягом круглого року. Можна на власні очі побачити, як виробляють і зберігають справжній хороший алкоголь. Завод випускає відому всьому світу продукцію марок:

 • Jameson.
 • Tullamore Dew.
 • Powers.
 • Paddy.
 • Midleton.
 • Redbreast.
 • Green Spot.

3. Неподалік від Дубліна знаходиться ще один завод, що заслуговує уваги. Завод прославлений використанням і відродженням традиційного виготовлення і дисциляции. За це отримані нагороди їх більше трьохсот — «Світовий виробник року». Завод пропонує кілька марок:

 • Ірландський віскі, виробництво алкогольного напою, смакові особливості та різноманітність видів і брендиKnappogue.
 • Connemara.
 • Michael Collins.
 • St. Patrick.
 • Finnegan.
 • Tyrconnell.

Заводів насправді набагато більше трьох, але багато з них стали музеями і пам’ятками для туристів, наприклад, в Дубліні і Талламоре.

Головні процеси при виготовленні віскі

Виготовлення напою — це складний, трудомісткий і кропіткий труд. Виробництво поділено на три основних етапи:

 • Ферментація.
 • Дистиляція.
 • Старіння.
 • Починається робота з ферментації зерен, потім відбувається перегін, а вже після настоювання в спеціальних бочках з дуба. Відмінною рисою при виробництві віскі є відсутність в процесі торфу, сказати, до речі, торф використовується при виготовленні скотча.

  Солод сушать в спеціальних печах — цей метод наділяє кінцевий продукт усіма відтінками смаку. Ця технологія трудомістка і тривала за часом, оскільки технологічний процес вимагає потрійного проходження дистиляції і щонайменше трьох років для старіння напою.

  Читайте також: Бокали для віскі. Різновиди посуду і їх назви

  Що стосується компонентів для приготування хорошого ірландського віскі, то все гранично зрозуміло і просто — ячмінний солод, ячмінь, жито, овес і пшениця. Є і секретний інгредієнт, без якого віскі не зможе називатися ірландським — це природна, найчистіша вода.

  Ірландський віскі, виробництво алкогольного напою, смакові особливості та різноманітність видів і брендиДетальніше поговоримо про виробничих етапах при виготовленні віскі. Перше — зерно замочується, на це йде близько двох днів. Після, зерну, разложенному тонким шаром, дають проростати. Частина крохмалю, що знаходиться в зернах, під впливом реакції, перетворюється в цукор. Як тільки це сталося, пророслі зерна переміщують у спеціальні печі — процедура важлива і необхідна для того, щоб виключити домішки сторонніх присмаків і запахів. Смак самого солоду стає більш м’яким.

  Потім зерна перемелюють і перемішують ячмінь і солод. Після перемеленої і змішана маса переміщується у спеціальні чани і заливається гарячою водою. Таким чином, вивільняється і розчиняється у воді цукор і крохмаль і від зернового осаду відокремлюється рідина, відбувається перегін цієї рідини в іншій чан.

  Настає головне дію — додавання дріжджів. Витримка сусла відбувається протягом двох діб. В процесі витримки сусла цукор перетворюється на спирт і вуглекислий газ. Як тільки закінчилося визрівання сусла, приходить час для дистиляції. Дистиляція не одна їх три етапи.

  Після першої дистиляції спирт виходить 30% майже як горілка, після другої 70%. Третій етап дистиляції не підвищить градуси, а відбудеться очищення. Отримана рідина і є довгоочікуваний віскі, саме його розливають по знаменитим дубовим бочок, які дбайливо зібрані вручну. Зберігають ці бочки в приміщеннях позбавлених звуків і світла, така необхідність обумовлена тим, що нічого не повинно втручатися в процес витримки.

  В процесі витримки будуть сформовані ті самі смакові нотки, які притаманні тільки віскі. А також, витримка потрібна для того, щоб напій набув чудовий золотистий колір. Як тільки пройшло необхідну кількість часу, бочка роздруковується і проводиться дегустація. Якщо смак, колір та всі необхідні показники влаштовують фахівця, то відбудеться подальша обробка — змішування. Одна бочка може містити тридцять і більше різних сортів. Після необхідно відфільтрувати напій і додати знамениту ірландську воду і тільки після цього напій потрапить в пляшки.

  Прийміть на замітку

  Вибираючи, ірландський віскі звертайте свою увагу на етикетку пляшки. Якщо ви помітите напис — pure malt, то це означає, використання тільки ячмінного солоду, але різних сортів. Напис — single malt означає використання єдиного сорти солоду, тобто це хороший односолодовий алкоголь. Можна зустріти напис — blended, значення якої в тому, що ви купуєте змішаний віскі. Односолодовые і купажовані сорти відрізняються за смаком.

  Який же віскі краще

  Віскі не потрібен привід. Це найблагородніший з напоїв, для пиття якого необхідні знання про те як вибрати віскі і вільний вечір. Неможливо говорити про те, що якийсь із сортів віскі поганий — це абсолютно неправильно. Просто різноманітність віскі може привести в тупик. Ми не будемо окремо зупинятися на Jameson, тому що це візитна картка ірландського віскі і, ймовірно, кожен міг пити цей віскі. Краще придивіться до нових незвіданих смакам:

 • Connemara Peated Single Malt — віскі наділений солодким ароматом і легкою торф’яної нотою.
 • Ірландський віскі, виробництво алкогольного напою, смакові особливості та різноманітність видів і брендиKilbeggan Blended Irish Whiskey — помірно пекучий і солодкий. Один з найбільш прийнятних варіантів для початку вивчення чарівного напою, його неймовірно приємно пити. Доступна ціна порадує.
 • Bushmills Blended Irish Whiskey — відмінний вибір для новеньких в справі пізнання віскі. Дуже м’який і ніжний напій, який приємно пити, володіє нотами ванілі, яблука і груші. Віскі має чудовий золотистий колір.
 • Michael Collins Single Malt 10 Year Whiskey — смакові ноти дерева, родзинок, злегка відтінені димом. Має приглушений м’який смак, підійде новачкам.
 • Knappogue Castle 12 Year Old Single Malt Irish Whiskey — сильне початок солодощі, хитросплетіння смаків меду, клена, молочного шоколаду і підсмаженого солоду. Один з найдостойніших і складних представників «ірландців».
 • Red Breast 21 Year Old Irish Whiskey — початок кислинка з домішкою легкої гостроти зеленої груші, перцю і дуба. В основі смаку — карамель, дуб, перець запашний, солод, мед, яблуко і груша. Залишає приємне і дуже довгий післясмак.
 • Tullamore Dew Blended Irish Whiskey — смак розкривається нотами карамелі з домішкою зеленого яблука і зерна. Приголомшливий аромат поєднується з сильним початком. Цей віскі не залишить вас байдужим, завдяки багате розкривним нотах. До початку домішується відтінок солі, потім повною мірою можна відчути ноти дуба і перцю, ледь помітний натяк на шоколад тонко проникає до вашим смаковим рецепторам. Достойний і душевний кандидат для дегустації, він зможе стати бажаним гостем у вашому келиху.
 • Powers Gold Label Irish Whiskey — має дуже сильне солодке початок, переміняється на ноти ванілі, коричневого цукру і деревини зі спеціями.
 • Yellow Spot Single Pot Still Irish Whiskey — цей хлопець має власну гордість і темно-золотистий колір. Слабкий відтінок деревини дуба привертає початкове увагу. Початок з молочним шоколадом і медом, оповите ароматами і смаковими нотками персика і добірних вершків, завершує вступ смак солоду. Але чим більше ви виявите, тим дивніше для вас відкриється картина з підсушеними нотами дуба, чорного і запашного перцю. На завершення цей віскі залишає післясмак свіжості.
 • Teeling Small Batch Irish Whiskey — початок відкриється смаками карамелі, меду, дубовим нотками і смаком солоду. Потім ви зможете зануритися в феєричне поєднання гвоздики і кориці, ванілі і шоколаду. Цей фантастичний потік поглине вас вмілим поєднанням, що містяться в ньому смаків. Але будьте уважні і обережні — це дуже гарячий хлопець, який має характер.
 • Читайте також: Віскі Singleton (Сінглтон Даффтаун)

  ?