Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брют

Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютШампанське — це ігристе вино, яке виробляється у французькій провінції Шампань. Термін «шампанське» вживається у багатьох країнах світу, в тому числі і в Росії, але правильно його вживати можна лише по відношенню до сорту, який виробляється в місцевості за назвою Шампань. У всіх інших країнах його краще називати ігристе вино. Ігристі вина Іспанії можуть бути міцними і солодкими, фруктовими або квітковими, а також солодкими або сухими. Навіть якість самого відомого напою цього типу брюту буде залежати від якості винограду і роботи виробника. Кава — це газоване вино, батьківщиною якого теж є Іспанія.

Загальна характеристика напою

Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютІспанське вино кава початок вперше виготовлятися в Каталонії або Валенсії. Каталонець на ім’я Дон Хоссе Равентос разом зі своєю фірмою виробляв вина з 1551 року і став піонером у створенні іспанських шампанських вин.

Способів приготування ігристого вина він навчився у Франції і спробував провести такий же експеримент у своєму рідному місті.

Також рекомендуємо прочитати:

Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютВ Іспанії він не став наслідувати повністю технології Франції, а використав для створення брюту спеціальні сорти білого і чорного винограду, що вирощуються у своїй країні, тому що сорти, які були у Франції, в Іспанії просто не знайшлися, тому замість тих сортів він поклав три інших, вирощуваних у своїй країні.

І як не дивно, кава, отримана ним, виявилася в кілька разів краще того, що він побачив у Франції. Кава, ігристе вино буває трьохсот п’ятдесяти видів, та будь-який турист, потрапивши в Іспанію, захоче спробувати цей білий напій. Збори білого і чорного винограду, з якого готують цей напій, починають з серпня, і продовжують це робити до середини жовтня.

Збирають білі сорти винограду типу:

 • акабео;
 • парельяда;
 • шарел;
 • шардоне мальвазія.

чорні сорти:

 • Гарнача монестрель Піно Нуар;
 • Трепат.
 • Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютДля жителів, що говорять на слов’янських мовах, cava перекладається як «кава», тому для багатьох було дивно, що це назва відноситься до винам. На іспанському cava означає погріб. Сто п’ятдесят років тому в темних підвалах і народилося це дивовижне ігристе біле вино cava.

  Виробництво і території

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютІспанське ігристе вино кава створюється на землі, що складається з 159 муніципалітетів типу Барселона, Таррагона Леріда Жирона Сант — Садурні — д ‘ Анойя та інші Сан — Садурні.

  Читайте також: Національний напій крамбамбуля в Білорусії

  Д ‘ Анойя є містом в провінції Барселона в складі автономного співтовариства Каталонія, а також це центр і провідне місце у цьому районі належить йому. Він не тільки є центром по території, але й центром по виробництву шампанського сava.

  По міцності іспанське шампанське cava випускається з дванадцяти або тринадцяти процентним алкоголем.

  Різновиди Кава

  • Натуральний брют використовує в рецепті свого приготування на літр напою всього 6 грамів цукру.
  • Екстрабрют шампанське. Екстрабрют вважається елітним, рецепти його приготування повинні відповідати загальноприйнятим стандартам.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютБрют вважається самим сухим шампанським і для його приготування на літр напою потрібно буде покласти мінімум цукру. Алкоголю у складі брюту 10% на відміну від солодких сортів, де алкоголю міститься 18%. Вино Кава має різновиди:

  • екстра суха;
  • суха;
  • напівсуха;
  • солодка.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютКава брют прийняло назву натуральний, тому що готується це ігристе шампанське без всяких домішок, у тому числі і без добавки цукру.

  Смакові якості вина залежать від різновидів винограду, які використовують у процесі виготовлення, а також від місцевості, в якій росте виноград, від тривалості зберігання, кількості цукру, покладеного під час приготування, та деяких інших дуже важливих пунктів.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютНатуральне вино, приготоване без солодкого, вважається оченьпопулярнымв Іспанії. Такий сорт кава називається брютом. Брют — це сухе, ігристе вино, в якому не буває наявності солодкого або є його мінімальна кількість.

  Знавці брюту воліють цей сорт, тому що вони вважають, що цукор може повністю знищити смакові якості напою.

  Проте ж, любителі солодкого вина можуть посперечатися і висловити протилежну думку, де буде затверджуватися, що сухе вино брют має кисло-солодкий смак, який їм зовсім не подобається.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютНапівсолодке або солодке вино подобається жителям СНД або американцям.

  Ось алкогольний сухий напій кава подобається не всім і питання не в тому, що до складу включені солодощі чи ні, а в дуже цікавою технології, властивої тільки цій країні зі своїми сортами винограду.

  Технологія виробництва

  Іспанія — це країна, де завдяки м’якому клімату можна вирощувати різні ароматні сорти білого винограду. Завдяки цьому, всім відоме у світі шампанське, кава, яка виготовляється в Іспанії, є таким смачним і ароматним.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютКава — це еліксир радості та гарного настрою. Його добре вживати кожен день і під час усіх свят, але шампанське за традицією багатьох країн — це напій, який традиційно відкривається Новий рік, коли годинник пробивають дванадцять.

  Читайте також: квас з березового соку і родзинок будинку

  Перед тим, як відкрити пляшку, важливо пам’ятати, що її не потрібно трясти, відкривайте дріт повільно, тримаючи за пробку, так, щоб не було сильного бавовни.

  Цей напій робить свято веселіше і надає столу святковий вигляд.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютШампанське кава в Іспанії прийнято пити не тільки в Новий рік, але і в будні і під час всіх інших свят. В Іспанії, вважають, що кава — це напій для всіх, незалежно від віку і статі.

  В Іспанії вважають, що Новий рік треба встигнути проковтнути дванадцять виноградин, щоб у нинішній Новий рік додалося б у вас грошей і рік став би більш врожайним для вас в плані придбань.

  В Італії ж, наприклад, на Новий рік п’ють італійське вино. Пити шампанське, якщо навіть це було б дороге французьке, все одно вважається поганим тоном. Кожна країна намагається дотримуватися своїх традицій і звичаїв. Шампанське Іспанія — сорт вина cava проводиться класичним методом. Під класичним методом мається на увазі збори винограду вручну і бажано тільки стиглих ягід. Після цього слід провести перший віджим і перенести виноград в спеціально призначений посуд для бродіння.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютПотім отриманий матеріал заливають в підготовлену тару, куди кладуть винні дріжджі, пісок і трохи виноградного соку, закривають тимчасовою пробкою і залишають це вино в самій пляшці, в якій вино піде потім на продаж.

  Щоб внизу не залишався б дріжджовий осад, пляшку повертають горлом донизу і похилу заморожують. Після цього пляшку повертають у вихідне положення, тобто горлом вгору, тим самим виштовхуючи дріжджовий залишок, потім знову закривають пробкою, але вже корковою, і залишають напій в підвалі на кілька місяців.

  Терміни витримки цього напою наступні:

  • Ігристе вино Cava — вважається алкогольним напоєм з витримкою дев’ять місяців;
  • Cava Reversa — ігристе вино з витримкою рік і три місяці;
  • Cava Gran Reserva — іспанське шампанське з витримкою два з половиною роки.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютВ Іспанії, крім цього сорту вина, існує багато інших, але назвати їх кавою ніхто не може, тому що, як було зазначено вище, вони виготовляються з сортів особливих білих вин та готуються з особливою властивою тільки їй технології. Кава буває як білого, так і рожевого кольору і однієї з відмінних рис у технології цього продукту є його витримка.

  Читайте також: Рецепти коктейлів з коньяком і бренді. Як приготувати вдома?

  Найбільш популярні марки:

  • Jaume Serra (Жауме Серра);
  • Codorniu Nuviana Cava;
  • Gran Codorniu Reserva Chardonnay;
  • Masachs Brut Nature Gran;
  • Reserval;
  • Castell Llord Cava Brut DO.

  Пляшки для шампанського

  Пляшки для шампанського поділяються на 2 види:

  • стандартні,
  • магнум.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютСтандартні тари вміщують сімсот п’ятдесят грам, а магнум здатний вмістити в себе півтора літра. Шампань в пляшці магнум вважається самим високоякісним і за вартістю перевищує в два рази вартості шаманського в стандартних пляшках.

  У завершенні статті можна сказати, що хоча виробництво іспанського напою запозичена у французів, але все ж іспанський напій cava має аромат і смак, властивий тільки іспанським винам. За деякими параметрами вони сильно відрізняються. Наприклад, якщо у Франції шампанське солодке, то в Іспанії вони починають готуватись від сорту без цукру до сорти з цукром в 50 грам і більше.

  Справжнє шампанське виготовляється у Франції і продається за ціною, яка в два рази дорожче іспанської кави, і також пам’ятайте, що напій рожевого кольору завжди буде дешевше білого. Французьке шампанське продається дорожче, тому що термін витримки у таких вин в два рази вище.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брют

  Деякі виробники додають вуглекислий газ у виноградний настій замість тих оригінальних і традиційних методів, пов’язаних з технологією цього напою. Добавка газованої води зробить напій неякісним і ненатуральним.

  Іспанський напій радимо для подачі на будь-який стіл, він є дуже демократичним напоєм і підходить навіть для подачі на стіл навіть при звичайному вечері. Радимо пити його в злегка охолодженому вигляді в келихах типу тюльпан. Наливайте напій в келихи не відразу, тому що піна може вилитися назовні. Випивши вино, всі відчують його неповторний аромат і оцінять по достоїнству технологію вина, виготовленого на основі власних традицій і ритуалів.

  Іспанський напій кава: шампанське, світле і темне вино, брютВи переконаєтеся, що хоча за ціною це вино поступається французькому, але на смак воно є прекрасним напоєм.

  Ігристе вино кава дуже популярно не тільки в Іспанії, але і далеко за її межами.

  Щорічно з Іспанії експортується велика кількість цього вина, конкурентом якого є французьке шампанське.

  У 2012 році з країни було вивезено близько 160 мільйонів пляшок кави.

  Цей напій став одним з найпопулярніших в світі через його якості і доступної ціни.

  Ці два важливих моменти разом все більше і більше піднімають рейтинг цього чудового напою.