Історія, факти і види віскі беллс (Bell’s Original / Royal Reserve / Spiced та інше)

Історія, факти і види віскі беллс (Bells Original / Royal Reserve / Spiced та інше)Оригінальний купажований шотландський віскі Bell’s по праву вважається національним символом, свого роду класикою віскі. Це відмінний алкогольний напій зі своєрідним вишуканим, злегка торф’яним присмаком, батьківщиною з Шотландії. Ця марка вже багато років є безумовним лідером продажів в таких країнах, як Великобританія, США, Південна Африка, Іспанія, Бразилія, а також країни північної Європи.

Шотландський віскі Беллс

Вживають цей алкоголь як у складі різних коктейлів, так і в класичному вигляді, з льодом.

Шотландський купажований віскі — це міцний спиртний напій, що виготовляється з різних зернових культур, а особлива технологія приготування вимагає досить тривалої витримки в спеціальних дубових бочках.

Історія напою

Історія, факти і види віскі беллс (Bells Original / Royal Reserve / Spiced та інше)Саме перша згадка про віскі датується 1495 роком. Вже в ті часи древні кельти займалися перегонкою браги. Одержуваний напій, в нинішні часи відомий як віскі, вони називали «вода життя».

Також рекомендуємо прочитати:

Таку назву він заслужив за рахунок своїх лікувальних властивостей. Стародавні кельти вважали, що він позитивно позначається на здоров’я людського організму, допомагає при віспі, паралічі, болях в животі і навіть подовжує життя.

У розглянутого нами бренду віскі Bell’s досить багата історія, що бере свій початок ще аж в 1825 році, в країні під назвою Шотландія. В ті часи нащадок однієї із знаменитих сімей торговців, Томас Сандерман, відкрив свою крамницю з продажу чаю та спиртних напоїв у місті Перт в центральній частині Шотландії, в ті часи адміністративному центрі графства Пертшир. Самого віскі bell s тоді ще, ясна річ, не існувало. Створений цей бренд буде лише через тридцять років.

У Томаса Сандермана був приятель по бізнесу Джеймс Рій, який, у свою чергу, допомагав займатися торгівлею і навіть після смерті Томаса він продовжив роботу в крамниці з продажу різних сортів чаю, алкогольних напоїв і в тому числі, віскі. Через деякий час, в 1845 році до нього на роботу прийшов якийсь молодий чоловік на ім’я Артур Белл, на той час вже має деякий досвід роботи в торгівлі, а також відчуває великий інтерес до власного виробництва віскі.

Читайте також: Віскі chivas або чівас ріґал — благородний алкоголь

До 1851 році Артур став хорошим партнером Джеймса Роя і почав самостійно розробляти рецептуру свого віскі. Справа в тому що в ті часи не існувало як такого в алкогольній промисловості купажування віскі. Купаж — це змішування у встановленому співвідношенні різних видів алкогольного продукту в цілях поліпшення якості, створення нового сорту і випуску, в подальшому, однорідних партій.

До Артура Беллса нікому не приходило в голову змішувати вже попередньо витримані сорти віскі. Іноді змішувалися молоді спирти, але витримані віскі — ніколи, в той час як Артур був впевнений в тому що можна створити відмінний напій грамотно змішавши кілька різних вже витриманих сортів віскі, створивши тим самим свій, унікальний купаж.

Після більш ніж дванадцяти років розробки рецептури, в 1863 році Артур Беллс випустив, нарешті, перший офіційно купажований скотч і відкрив власне відділення в Лондоні, а потім напій став експортуватися в інші країни по всьому світу — в Індію, Австралію, країни Європи. Називати, однак, свій авторський напій Артур не хотів своїм ім’ям зважаючи релігійних мотивів. Тільки після чотирьох років після смерті його ім’я з’явилося в назві напою.

За три роки до своєї смерті, завдяки синам, Артур Беллс реєструє компанію Arthur Bell & Sons та патентує назву Extra Special Old Scoth Whisky. Напій досить швидко завоював певну популярність. Лише після смерті в 1904 році продовжили справу сини назвали даний віскі ім’ям свого батька, а також додали назву компанії на етикетки пляшок. Компанії вдалося пережити Першу світову війну, «сухий закон» у США та багато інших труднощів, однак, до 1942 марка залишалася все ж досить маловідомої на великих ринках і популярною була виключно в досить вузьких колах.

Після смерті братів, у 1942 році розвитком компанії став займатися хтось Вільям Гован. Йому вдалося краще сконцентруватися на рекламі та просуванні бренду, за рахунок нього віскі Bell s стало акціонерним товариством у 1949 році і вже в 1954 напій з назвою Arthur Bell був експортований в більш ніж 120 різних країн. А в 1978 році за рахунок грамотного управління компанією, Вільяму Говану вдалося домогтися того, що bells, віскі зайняло перше місце з продажів у Великобританії, залишаючись на даній позиції і по сей день.

Читайте також: З чого роблять віскі? Технологія його виробництва

Технологія виробництва

Історія, факти і види віскі беллс (Bells Original / Royal Reserve / Spiced та інше)За весь час існування купажу Bells його складу не зазнавав жодних значущих змін, а знавці відзначають той факт, що навіть смак напою сильно нагадує вироблений ще в п’ятдесятих роках минулого століття.

При всьому при цьому ціна на віскі бэллс досить скромна для напою з такою багатою історією і вельми непростий технологією виробництва.

Практично кожен може дозволити собі покупку напою, який, варто відзначити, що є в наявності майже у кожному поважаючому себе алкогольному супермаркеті по всьому світу. У чому ж секрет виготовлення такого одночасно недорогого і високоякісного, вишуканого продукту?

Шотландський віскі Bell’s виготовляють завдяки змішуванню декількох досить поширених, шотландських солодов, таких як

  • Blair Athol.
  • Dufftown.
  • Inchgower та інших.

У 30-х роках минулого століття брати Белли скупили однойменні винокурні, що дозволило налагодити постачання для напою, а також уникнути змін у смакових якостях. До складу купажу Bells, в загальній складності, входять різні віскі з більш ніж 30 винокурень зі всієї Шотландії, причому зміст деяких вкрай мало і присутній виключно для додання дуже тонких відтінків смаку. Змішування всіх цих видів віскі при створенні кінцевого продукту виробляється в точно вивірених пропорціях завдяки чому різні смаки в результаті ніяк не перебивають один одного, а, навпаки, чудово поєднуються і доповнюють один одного.

Для додання ефекту прянощі в напої після досить складних процесів дистиляції його витримують у спеціальних бочках з-під хересу (особливу кріплене вино, виробляється з білого винограду, родом з Іспанії).

Особливості напою

Історія, факти і види віскі беллс (Bells Original / Royal Reserve / Spiced та інше)Всі купажі напою Bells мають ароматами карамелі з легкими нотками торф’яного диму.

Смак продукту — м’який і ніжний, з відтінком прянощів, яблук, меду і мигдалю. Настільки багатогранний смак з нотами солоду, екзотичних трав і горіхів віскі отримує завдяки змішуванню великої кількості спиртів у своєму складі.

Читайте також: Приготування віскі в домашніх умовах. Види віскі

П’ють шотландський віскі Bell’s як з використанням льоду, в класичному, “чистому” вигляді, так і в складі різних коктейлів, за рахунок прекрасної сполучуваності продукту з іншими напоями.

Види віскі Bell’s

  • Історія, факти і види віскі беллс (Bells Original / Royal Reserve / Spiced та інше)Найпоширеніший вид напою — це віскі Bell’s Original. Це класичний, найбільш популярний сорт, зарекомендував себе з кращого боку на ринках алкогольної продукції. Відомий вишуканим смаком і високою якістю в поєднанні з невисокою, бюджетною вартістю. Витримка напою Бэллс Оріджінал становить три роки, а міцність 40 градусів.
  • Bell’s Royal Reserve. Двадцятирічна витримка, фортеця також 40%. Віскі медового кольору з солодким присмаком, нотками меду, смородини та імбиру. Має трохи більш різким свіжий аромат з легкими відтінками яблука і торф’яного диму.
  • Bell’s Limited Christmas Edition. Як правило, володіє восьмирічної витримкою і 40% фортецею. Згідно щорічної традиції виходить у переддень Різдва.
  • Bell’s Spiced. Скотч «преміум» класу з п’ятирічною витримкою, 35% фортеці і темно-бурштиновим кольором. Має солодкуватий смак з нотами вершкових ірисок і легким ароматом весняних трав і використанні.

Висновок

Хочеться відзначити, що віскі Беллс — це чудовий напій, який рекомендується подавати після їжі, володіє неймовірною історією, традиціями і незмінним м’яким смаком.

Однак, завдяки своїй порівняно невисокій вартості, завжди слід побоюватися підробок. Близько половини віскі, що продаються в магазинах — це низькоякісні підробки. На офіційному сайті компанії Bells представлений зовнішній вигляд оригінального продукту. Найчастіше виробники підробок сильно економлять на створення пляшок та етикеток. І також в ароматі і смаку ні в якому разі не повинні бути присутні нотки спирту, а при збовтуванні в віскі повинні з’являтися досить великих розмірів бульбашки. Віскі високої якості на вигляд здається злегка маслянистим і повільно стікає по стінах скла. Будьте пильні при виборі напою. Ні в якому разі не купуйте підробки, вибирайте віскі грамотно і з розумом.