Історія створення та різновиди коньяку “Арарат” Єреванського коньячного заводу

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуВажко знайти людину, яка не чула б про коньяк «Арарат». Цей воістину вже легендарний напій є, мабуть, найвідомішим вірменським брендом з усіх існуючих. Прославлений своїми чудовими, а головне, неповторними характеристиками, такими як смак, аромат і колір, коньяк «Ararat» назавжди вписав своє ім’я в історію. Як же прийшов до світової слави цей шедевральний продукт Єреванського коньячного заводу?

Унікальний виноград

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуГора Арарат, яка подарувала ім’я вірменського коньяку, є одним з головних символів Вірменії. Тут завершив своє довге плавання Ноїв ковчег. І хто знає, може бути саме цій обставині долина Арарат зобов’язана своєю унікальністю.

В захищеному горами від вітру долині сонце світить майже цілий рік — триста днів. Тому розташована на рівні семи сотень метрів над морем, Араратська долина є просто ідеальним місцем для вирощування винограду.

Також рекомендуємо прочитати:

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуВтім, не тільки кліматичні особливості цієї місцевості зробили росте там виноград неповторним по своїм смаковим властивостям. Коли виноградники всього світу були охоплені навалою попелиці, погубила весь урожай, долина Арарат залишилася неушкодженою.Зазнали чималих збитків виноградарі врахували сумний досвід. Були виведені особливі сорти винограду, стійкі до хвороб і шкідників. Вирощуванням цих сортів і зайнялися виноградарі.

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуОднак, генні зміни несли в собі не тільки благо. Стали вже традиційними, винні сорти винограду, які використовуються протягом тривалого часу і у виготовленні коньяку, після модифікації назавжди змінили свій смак. Винороби були змушені звикати до нових смакових характеристик своєї продукції.

Єдиним винятком став чудово убереженный від напасті виноград, що росте на плантаціях в Араратській долині. Він не був порушений епідемією і не був підданий генних модифікацій. Виноград місцевого сорту залишився колишнім і зберіг свій незрівнянний, насичений, але витончений смак. Саме з цього сорту проводиться і по сей день коньяк «Арарат».

Історія створення

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуПерший крок на шляху до створення майбутньої легенди був зроблений в кінці дев’ятнадцятого століття, коли купець-філантроп Нерсес Таирян, впровадив на що належав йому Єреванському заводі традиційний французький метод викурювання спирту.

Багато в чому цьому нововведенню посприяв двоюрідний брат купця — знаний винороб Василь Таїров, який до того ж був ученим. Досвід і знання дозволили Василю оцінити не тільки неймовірна якість винограду, що росте в Араратській долині, але і фантастичний мікроклімат цієї місцевості.

Читайте також: Як приготувати коньяк в домашніх умовах: рецепти і способи

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуЗнайшовши спонсорів у своєму близькому оточенні, брати модернізували завод. Виробництво було оснащене перегінними апаратами типу «Шарант». Крім того, було обладнане спеціальне приміщення, де витримувався спирт. Інтуїція не зрадила виноробів — їхня витівка стала справжнім проривом в технології виробництва вірменського коньяку. Вірменія виходить на новий рівень у коньячному справі.

Шустовское бренді

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуВ останньому році дев’ятнадцятого століття процвітаючий Єреванський коньячний завод був придбаний російським товариством «Шустов і сини». Голова товариства — іменитий промисловець Микола Шустов — вирішив негайно здійснити повну реконструкцію купленого підприємства.

Завод оснастили новітньою технікою. Для роботи на виробництві були найняті кращі технологи. Особливо серед них виділяється талановитий, навіть геніальний фахівець в області коньячного справи Мкртич Мусінянц. Отримавши заслужену посаду керуючого заводу, вже досвідчений автор Мусінянц сміливо пробував нові, придумані ним, рецептури. Однією з найяскравіших його вигадок є «Финьшампань Добірний» — перший вірменський марочний коньяк, створений в 1902 році.

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуПочаток двадцятого століття ознаменувався для Коньячного заводу блискучим участю в Паризькій виставці, де були зібрані кращі напої від виробників зі всього світу. Всім учасникам суворе журі перевагу продукт під назвою «шустовское бренді» — творіння Мусинянца, що стало згодом вірменським коньяком «Арарат». Експерти поставили напою вищі оцінки. Бренді отримала «Гран-прі».

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуСліпа дегустація шустовського бренді пройшла з неймовірним успіхом і принесла небувалі і абсолютно несподівані результати. Продукт настільки вразив знавців, що вони вирішили привласнити даного напою назву «коньяк», незважаючи на той факт, що він був виготовлений не у Франції. Так шустовское бренді з волі суддів перетворилося на вірменський коньяк. Вперше в історії коньячне виробництво офіційно вийшло за межі французької держави.

Після приголомшливого успіху на виставці в Парижі, вірменський коньяк відразу придбав світову популярність. А Шустов, як виробник, отримав гучне звання — ні багато, ні мало — «Постачальник двору Його Імператорської Величності» — Микола Другий не залишився байдужим до напою, підкорила не тільки Росію, але і Європу, і Америку.

Читайте також: Коньяк підвищує або знижує кровоносне тиск?

У вогні революції

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуКрім створення легендарного напою, одним з найбільш значущих досягнень технолога Мусинянца, безсумнівно, можна назвати збереження вироблених спиртів. Поки слава араратского коньяку ширилася і набирала обертів, Вірменія виявилася охоплена революційним вогнем. Супроводжуючись незліченними грабежами і погромами, революція поставила під загрозу все, що створювалося з таким трудом і старанністю.

Перед керуючим Єреванським заводом виникає вибір — власна безпека безпека результатів тривалої діяльності багатьох людей. Мусінянц без будь-яких вагань став на захист останнього. З неймовірною мужністю та стійкістю він вберіг надбання свого народу. Дубові бочки з уже закладеними на витримку коньячними спиртами залишилися неушкодженими. Якби все інакше, виробництво було б знищено.

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуУ 1923 році націоналізований після закінчення революції Коньячний завод разом з іншими вірменськими підприємствами-виробниками алкогольної продукції увійшов до тресту під назвою «Арарат».

У радянський період виробництво вірменського коньяку зміцнює свої позиції. І не зупиняючись на досягнутому, продовжує успішно розвиватися. Саме в цей час створюються коньяки-різновиди вже всесвітньо відомого «Арарату».

Різновиди коньяку «Ararat»

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуВірменський коньяк «Арарат», як поняття, що включає в себе цілий ряд продукції Араратского коньячного заводу. Входять в число цієї продукції коньяки відрізняються за смаком і ароматом, терміном витримки і, звичайно, вартістю.

Відкривають лінійку коньяків «Арарат» Єреванського коньячного заводу тризірковий і п’ятизірковий коньяки з однойменною назвою. В коньяку «Арарат», 3 роки выдерживающемся в бочці, можна відчути пахощі квітучих по весні дерев, грушеві нотки і навіть неповторний аромат свіжоспечених булочок.

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуКоньяк Єреванського коньячного заводу «Арарат» 5-річної витримки має переважно фруктовий смак і аромат — при вживанні вгадуються солодкі нотки персика і сливи, розбавлені легкою кислинкою чорної смородини.

Далі в лінійці продукції слідують:

  • 6-річний коньяк «Арарат Ані«. Незмінно асоціюється з сонцем і теплом. «Ані» має насичений цитрусовий запах і смак, до якого домішуються ноти солодкого мигдалю та інжиру
  • 7-річний коньяк «Арарат Добірний«. Один з найбільш вишуканих у всій лінійці. Гіркий мигдаль, карамель і цедра апельсина — ось головні інгредієнти цієї різновиди коньяку «Арарат», створюють у поєднанні один з одним чудову смакову гаму
  • Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводу10-річний коньяк «Арарат Ахтамар«. Також славиться витонченим смаком і ароматом. Композиція, складена з поєднання волоського горіха і бджолиного воску і доповнена чорносливом, робить цю різновид незабутньою
  • 15-річний коньяк «Арарат Васпуракан«. Укладає в собі всю солодкість знаменитих сухофруктів з Вірменії, приправлену легкими деревними нотками і яскравими кавовими
  • 20-річний коньяк «Арарат Наірі«. Доведеться по смаку гурманам. Приємна гострота химерно змішується з солодкістю. У букеті «Наірі» відчуваються і прянощі, і золотисто-прозорий мед, і кедрові горішки, і навіть трохи перчику

Читайте також: Коньяк Hine: англійські традиції алкоголю Vsop і Xo

Завершують представлену лінійку продукції представники колекційної серії. Її відкривають:

  • Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуконьяк «Арарат Двін«. Незвичайний своєрідний аромат і смак — головна особливість «Двіна». Яскраво виражений сигарний запах (трохи деревний, трохи димний) набуває цікаве звучання в союзі з фундуком і гвоздикою
  • коньяк «Ararat Вірменія«. Справжня окраса колекції. Пахне кардамоном, корицею і шоколадом. Після вживання залишає післясмак пряне

І, нарешті, останні представники лінійки продукції Араратского коньячного заводу. «Вінці творіння» вірменських майстрів-виноробів по праву вважаються:

  • Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводу25-річний коньяк «Ararat«. Має унікальний смак, в якому без праці впізнаються медові і ванільні нотки, золотистий родзинки і чорний кава
  • 30-річний коньяк «Арарат Еребуні«. Відрізняється неповторним терпкуватим смаком з деревним відтінком (приємно нагадує про довгому терміні витримки в дубовій бочці), а також з нотами підсмаженого лісового горіха і цукатів

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводуДо складу перерахованих вище коньяків входять виключно натуральні компоненти. Все виробництво, всі його етапи повністю проходять у Вірменії. Незалежно від різновиду, всі стадії створення напою — від збору винограду до закупорки пляшок — здійснюються під суворим контролем виробника.

Новий рівень популярності

Історія створення та різновиди коньяку Арарат Єреванського коньячного заводу

У 2016 році слава коньяку «Ararat» вийшла на новий рівень — про напій почали співати. Музичний колектив, який ховається за ім’ям Зіновій Бертман (або Биртман), випускає своєрідну «оду» легендарному вірменському алкоголю — пісню з нехитрою назвою «Коньяк Арарат». Композиція стала вельми популярною. І хто знає, може бути на зміну «Чарці горілки на столі» прийде саме «Коньяк Арарат».