Італійське шампанське Ламбруско: історія напою, різновиди lambrusco і культура пиття фруктового вина

Італійське шампанське Ламбруско: історія напою, різновиди lambrusco і культура пиття фруктового винаОзираючись на історію і всесвітню повагу до ігристих вин, можна з упевненістю сказати: хороше шампанське коштує дорого. Але чи так це насправді? Виробники шипучого алкоголю Lambrusco сміливо спростовують цей факт. Шампанські вина можуть бути смачними і доступними одночасно.

Вино Ламбруско

Вина Ламбруско відносяться до легкої молодий випивки. Міцність такого напою залежить від сорту, але, як правило, не перевищує 9%. Це яскрава, соковита випивка для тих, хто любить все свіже і смачне.

Фруктові вина — це витончене доповнення трапези як на молодіжній вечірці, так і під час романтичної вечері.

Також рекомендуємо прочитати:

Виробництво

Ламбруско — ігристе вино, яке виробляється з винограду з тією ж назвою. Існує кілька різновидів плодів, тому вина також можуть бути різні: рожеві, білі і червоні. У деяких випадках букет вина Ламбруско роблять більш глибоким за допомогою сорти винограду Анчелотта.

Але смак і нюанси готового напою залежать не тільки від сортів, але і від інших факторів:

 • Регіону, в якому виріс виноград. Географічна складова важлива, оскільки сорти ягід розвиваються і запилюються, змішуючись і трансформуючи з роками свій смак.
 • Погодні умови під час піку дозрівання;
 • Часу збору врожаю і стиглості плодів.

Італійське шампанське Ламбруско: історія напою, різновиди lambrusco і культура пиття фруктового винаІгристі вина Ламбруско виготовляють двома способами. У першому випадку бульбашки стають результатом природного бродіння. Така випивка цінується більше і коштує дорожче. Більш доступний метод — насичення вина вуглекислим газом. В герметичних ємностях рідина проходить спеціальну обробку і стає бульбашкової без тривалої витримки. Таке шампанське доходить до необхідного стану вже у закупореному вигляді. Воно коштує дешевше, але якість, як правило, погіршується не занадто.

Більшість рядових споживачів помітять різницю в ціні таких вин, але не помітять її якості.

Історія шипучого напою

Будь якісний алкоголь має свою історію. Не стало винятком і вино Ламбруско, яке виконує не тільки історичні факти, але і красиву міфічну легенду.

Автором міфу став Луїджі Бертеллі, який наприкінці XIX століття опублікував красиву історію появи ігристого напою. Згідно з міфом, під час воєн між Болоньєю і Моденою, армії обох сторін несли важкі втрати. Кровопролитна війна не залишила байдужими навіть римських богів. Марс, покровитель війни, співчував моденским солдатам, а Діоніс, бог виноробства, нагородив загиблих воїнів зернятком винограду. Незабаром зернятко дало лозу, яка плодоносила чудовим сортом винограду, пізніше легшим в основу вина.

Читайте також: Як відкрити шампанське: по класиці, ножем. Що, якщо зламалася пробка?

Не залишилася осторонь і покровителька любові, Венера. Дізнавшись про терпкий напій, який п’ють обидві ворогуючі сторони, вона додала в нього чарівний нектар, після чого вино набуло грайливість.

Щодо назву також є своя легенда. Розповідь оповідає про трактирнику, яким припав до душі дрібний сорт винограду. У закладі, власником якого був винороб, з’явилося нове освіжаюче вино. Однак, більшість відвідувачів, спробувавши напій, цікавилися його незвичайним смаком. Шинкар відповідав, що любить терпке. Звучало це як «L ” amo brusco», що співзвучно з сучасними назвою вина.

Інша версія свідчить, що основою назви стало слово «Labrusco», в перекладі означає «дикий». У будь-якому випадку ця версія має право на існування, оскільки напій є простою і доступною випивкою, а не вишуканим напоєм.

Італійське шампанське Ламбруско: історія напою, різновиди lambrusco і культура пиття фруктового винаСучасна історія вина Ламбруско починається в 1939 році, коли п’ятірка сімейних виноробів об’єднала свої зусилля для створення компанії Cantina Puianello. Союз був настільки вдалим, що виробництво діє і сьогодні. Мало того, «Кантіна» є наикрупнейшим виробником шипучих вин сорту Lambrusco, а компанії належить 80% всіх виноградників цього сорту.

Піком популярності ігристих вин стали 1970-е роки, коли уряд не затьмарювало громадян сухими законами, а головні споживачі винної продукції, хіппі і бітники, ще процвітали.

Сьогодні смак громадськості перетерпів деякі зміни. Більшість споживачів воліють несолодкі «брюты» і випивку тривалої витримки.

На зниження популярності напою вплинув і той факт, що сорт вина Ламбруско не належить жодній виноробної компанії. Це означає, що будь-який виробник може випускати випивку з цією назвою, не дотримуючись основну технологію. Рятує ситуацію лише те, що деякі регіони Італії ввели своєрідний контроль якості виробленої на їх території продукції.

Відмінності шампанського і Ламбруско

На перший погляд, шампанське і Ламбруско практично однакова випивка. Насправді, ці два напої мають безліч відмінностей:

 • Італійське шампанське Ламбруско: історія напою, різновиди lambrusco і культура пиття фруктового винаОбидва сорти випивки виробляються з певного сорту винограду;
 • Справжнє шампанське проводиться тільки в регіоні Шампань, тому смак напою завжди однаковий. Чого не скажеш про Ламбруско, букет якого залежить і від регіону, і від клімату;
 • Справжнє шампанське насичується бульбашками при природному бродінні, а Ламбруско виготовляють за спрощеною технологією;
 • Класичне шампанське — білого кольору. Ігристі напої Італії можуть мати різні відтінки;
 • Наипопулярнейшее Ламбруско — солодке. Шампанські вина зайняли іншу позицію: популярністю користуються напівсухі сорту.

Читайте також: Історія шампанського: як з’явилося, види і смаки ігристих вин

Ламбруско ігристе вино об’єднує в собі більше 60 різновидів напою. Кожна з них має свій букет. Але у всіх сортів є спільні риси: це легкість, грайливість і аромат фруктів. Саме ці якості дозволяють відрізнити справжню випивку від підробок.

Також варто пам’ятати, що шампанське Lambrusco не може бути десертным. З однойменного сорту можна отримати тільки напівсолодкі або сухі напої.

Залежно від структури, розрізняють два види шампанського Ламбруско:

 • Ігристе;
 • Тихе.

Ігристі сорти відзначаються маркуванням «Frizzante» на пляшках.

Більшість сортів при виробництві зберігаються в сталевих бочках, а бульбашками насичуються за методикою Шарму. Якщо ж на пляшці вказано застосування Класичного методу», то шампанське це найвищої якості серед свого сорту.

Сорти Ламбруско

Lambrusco di Sorbara

Виготовляється з контрольованої технології Особливістю сорту є штучне скорочення періоду цвітіння лози, в результаті чого ягоди насичуються сильним смаком.

Відноситься до кислуватим сортів з високою смаковою насиченістю і сильним ароматом. Дегустатори відзначають легке біле післясмак. Рекомендуется вживати з жирними стравами.

Salamino di Santa Croce

Італійське шампанське Ламбруско: історія напою, різновиди lambrusco і культура пиття фруктового винаУ складі шампанського присутня не тільки сорт винограду Ламбруско, але і Анчелотта, а також Бруньола. З такого набору готують як напівсолодке, так і сухе. Полусладкую різновид часто називають «полуигристой», однак, класичне «ді Санта Кроче» вважається ігристим.

Найбільш висока вартість серед вин Ламбруско належить саме цього сорту. Прозоре рубінове шампанське володіє вираженим фруктовим букетом. Його необхідно пити «Молодим», оскільки «Саламино» не прийнято вистоювати.

Ламбруско червоне напівсолодке краще розкривається в поєднанні з м’ясними стравами.

Giacobazzi Lambrusco Rosso

Червоне напівсолодке вино міцністю 7,5%. Володіє солодкуватим смаком і класичним фруктовим післясмаком. Для приготування цього сорту використовуються традиції батьківщини Ламбруско — Емілія-Романья.

У італійців є своя традиція щодо вживання рожевого Ламбруско «Россо»: його прийнято подавати до десертів і кондитерських виробів. Ламбруско рожеве краще всього поєднується з легкими солодкими смаками, тому до солених страв подають рідко.

Grasparossa Castelvetro di

Цей сорт не тільки яскраво-червоний, але й насичено-чорнильний. Про якість такого напою може свідчити щільна малинова піна. «Граспаросса» фортеця має трохи вище інших сортів, а також підвищений вміст таніну.

При приготуванні використовується не тільки класичний сорт винограду , але і досить рідкісна його різновид Мальбо Джентіле. Фахівці розрізняють в букеті цього вина нотки фіалки, вишні, сливи і стиглої полуниці.

Читайте також: Фраголіно – неймовірний смак полуниці в ігристе шампанське

Червоне і міцне вино служить чудовим доповненням до трапези з жирних страв, ідеально — до свинини.

Lambrusco Mantovano

Італійське шампанське Ламбруско: історія напою, різновиди lambrusco і культура пиття фруктового винаТакий напій буває червоним, так і рожевим. Ламбруско цього сорту роблять з восьми різних сортів винограду. У «Мантовано» відсоток алкоголю значно нижче, ніж у «побратимів».

Популярність різновид знайшла у вісімдесятих роках минулого століття, коли виробництво вин Ламбруско стало контролюватися на території Італії.

Воістину універсальний напій. Ламбруско рожеве підійде як до жирних страв, так і до легкого десерту.

Lambrusco Cubista Rose

Рожеве ігристе вино з категорії напівсолодких. Міцність такого напою — 8%. Виробництво не контролюється, однак, неповторний смак вина подарував йому багато відданих шанувальників по всьому світу.

У «Кубіста» є ягідне післясмак, в результаті чого воно нагадує «полуничне» вино. Солодкувате і яскраве, воно доповнює будь-яку страву, будь то м’ясо, десерт або салат.

Крім відомих сортів виноградного вина, існують і інші різновиди терпкого напою:

 • Італійське шампанське Ламбруско: історія напою, різновиди lambrusco і культура пиття фруктового вина«Ламбруско Б’янко» — біле. Напівсолодкий напій золотистого кольору. П’ють його з сиром, фруктами чи піцою. Біле вино люблять не тільки за смак, але і за його легкість і ароматний букет.
 • «Емілія Россо». Ламбруско Рожеве ігристе вино оптимальної фортеці, виготовлене за класичною технологією. Яскравий представник шампанських вин Італії, Емілія Россо — одне з найпопулярніших шампанських вин бюджетної категорії.
 • «Емілія бланко» — Ламбруско біле. Ігристе напівсолодке вино. Післясмак його нагадує грушу й ананасові нотки. Ламбруско біле напівсолодке підходить для більшості класичних закусок: від пасти до сиру і морепродуктів;
 • «Ламбруско дель Емілія». У складі більшу частину займає виноград Анчелотта — 85%. Смак «Емілія» кардинально відрізняється від звичного.

Культура пиття

Традиційні келихи для шампанського не підходять, якщо мова йде про Ламбруско. Щоб зберегти бульбашки довше, віддайте перевагу фужери з рівними стінками або келихах з звужуються догори гранями.

Незалежно від того, яке вино Lambrusco Ви вибрали, деякі закуски припадуть до речі завжди. Це твердий сир, фрукти або паста з вершковим соусом. Якщо ж потрібно почати застілля з легкої випивки, то фруктове вино стане непоганим аперитивом, особливо це стосується білих сортів «Емілія».

Ігристе вино lambrusco — алкоголь з дуже лояльними «смаками». До нього підійде практично будь-яка кухня і всі види частувань. Не варто обмежуватися італійськими макаронними традиціями. Зробіть крок далі, приготувавши до білого або червоного вина ковбаски, гриби або будь десерт. До червоним сортам краще всього підійдуть м’ясні страви.