Калькулятор розбавлення спирту водою, використання в роботі самогонника таблиці розведення самогону

Калькулятор розбавлення спирту водою, використання в роботі самогонника таблиці розведення самогонуПри самогоноварении або роботі з готовим спиртом виникає необхідність визначити кількість води, яку потрібно розбавляти спиртовий розчин до потрібної фортеці. Багато хто робить це «на око». Але все-таки набагато краще, коли під рукою є таблиця або ж формула для розрахунку.

Потреба в сировину при виробництві цукрового самогону

Основна частина самогонників воліє гнати алкоголь з цукру. Це простіше і менш трудомістким. Для цього потрібні тільки:

 • Чиста вода, бажано джерельна.
 • Цукор.
 • Дріжджі.

Щоб визначити кількість необхідних продуктів, виробник самогону виходить від кількості кінцевого продукту. Відомо, що від одного кілограма цукру отримують 1,2 літра самогону з сорока відсотковим вмістом спирту. Використовуючи калькулятор, виробник визначиться в кількості основного інгредієнта. При потребі в десяти літрах самогону потрібен цукор в кількості 12 кілограмів.

Також рекомендуємо прочитати:

Потреба в інших продуктах розраховується виходячи з кількості цукру. Тут формула дуже проста:

 • Цукру 1 частина.
 • Води 3 частини.
 • Дріжджів 0,1 частини.

Щоб визначитися з необхідною кількістю інгредієнтів і калькулятор не потрібно.

Визначення міцності спирту-сирцю при перегонці

При дистиляції цукрових браги в спирт-сирець завжди приходить час, коли потрібно встановити відсоток спирту в вихідному продукті. Старий «дідівський» спосіб визначення по горінню дистиляту давно пішов в минуле. Для цього необхідно мати:

 • Скляну Колбу об’ємом 0,5 літра.
 • Калькулятор.
 • Термометр.
 • Ареометр (спиртометр).
 • Калькулятор розбавлення спирту водою, використання в роботі самогонника таблиці розведення самогонуВстановлений на джерело тепла куб самогонного апарату заповнюється на дві третини (можна трохи більше) цукрової брагою. Перші краплі підуть при температурі исходника 88-89 градусів. Першу перегонку зазвичай ведуть при максимальній температурі, але не доводячи до кипіння браги. Відбір головної і кінцевої фракцій при цьому, як правило, не роблять. Спирт-сирець після першої перегонки виходить з неприємним запахом і смаком. Це відбувається з-за того, що при високій температурі оболонки дріжджів розриваються і білки розкладаються.

  Читайте також: Калорійність горілки. Чи можна поправитися від горілки?

  Після закінчення перегонки потрібно визначити вміст спирту в отриманому продукті. Для цього в колбу набирається спирт-сирець. Температура у відборі доводиться до двадцяти градусів. Тільки при такій температурі визначається фортеця самогону.

  Друга перегонка

  Друга дистиляція практично нічим не відрізняється від першої. Тільки потрібно підготувати вихідний продукт. Потрібно розбавляти спирт-сирець до 15-20 відсотків, тобто долити потрібну кількість води самогон. В інтернеті є калькулятор самогонника. Вказавши там вихідні параметри, можна розрахувати необхідну кількість води в онлайн-режимі.

  Досвідчений самогонник рідко користується калькулятором спирту. У нього є формула пропорцій розведення самогону водою. Нічого складного в самостійному розрахунку немає. По ній легко визначити кількість води, якою розбавляють самогон.

  NP / M – P = X.

  Де:

  • P – Обсяг спирту-сирцю до розведення самогону водою.
  • M – Необхідна міцність розчину.
  • N – Фортеця рідини до розведення водою.
  • Х – Необхідна кількість води для додавання в спиртовий розчин.

  Отриманий спиртовий розчин дають відстоятися не менше години. Після цього починається процес другої перегонки. На цей раз проводиться відбір трьох фракцій в окремі ємності: головна фракція, «серце», «хвіст». Відбір «голови» роблять до тих пір, поки при розтиранні на долоні зникне маслянистість і не буде ефірного запаху. Або ж можна розрахувати на калькуляторі кількість головної фракції за наступною формулою: Гф = 0,16 х Кі, де:

  • Гф – кількість головної фракції в літрах.
  • Кі – кількість вихідного розчину спирту в літрах.
  • 0,16 – коефіцієнт.

  Читайте також: Приготування самогону з винограду в домашніх умовах

  Калькулятор розбавлення спирту водою, використання в роботі самогонника таблиці розведення самогонуОтриману «голову» можна вилити або ж додати в наступну порцію для перегону. Якщо ж для приготування самогону використовується брага на основі цукру, то там відсутня метанол. І цей «первак» можна сміливо вживати. Якщо ж брага зернова, то в ній є небезпечний для здоров’я метанол.

  Основну фракцію самогону відбирають не поспішаючи. При цьому потрібно постійно проводити ареометром (спиртометром) виміри обсягу спирту на виході. Досвідчений самогонник тримає цей показник в діапазоні від п’ятдесяти до сімдесяти відсотком. Перегін здійснюється до тих пір, поки краплі не почнуть пахнути сивушними маслами.

  Кінцеву фракцію можна вилити, але краще «вичавити» насухо, майже до двох–трьох відсотків спирту в розчині. Отриманий «хвіст» додають в чергову партію. Можна провести і третю перегонку самогону. Наприклад, при виробництві ірландського віскі третій перегін обов’язковий.

  Доведення до необхідних кондицій самогону

  Після перегонки зазвичай в самогоні вмісту спирту буває більше п’ятдесяти відсотків. Для доведення самогону до комфортних для вживання сорока відсотків, його розбавляють водою. Тільки не водою з-під крана. Найкраще підійде джерельна природна вода. Можна купити в магазині негазовану воду.

  Читайте також: Що таке напій арак і як готують пальмову горілку

  Зазвичай для визначення необхідної кількості води визначають по таблиці розведення спирту.

  Д/П 90 85 80 75 70 65 60 55 50 45 40 95 6,5 13,2 20,8 29,6 39,2 50,2 62,8 78,1 96,1 117,5 144,5 90   6,5 13,9 21,9 31,1 41,5 53,6 67,9 84,8 105,2 130,9 85     6,9 14,6 23,2 33,1 44,6 57,8 73,8 93,5 117,4 80       7,3 15,5 24,6 35,5 48,2 63,1 81,3 104,1 75         7,7 16,5 26,6 38,4 52,5 69,6 90,9 70           8,3 17,7 28,5 41,8 57,9 77,5 65             8,9 19,1 31,2 46,1 64,4 60               9,6 20,7 34,6 51,6 55                 40,5 22,8 38,6 50                   11,5 25,5

  Де:

  • Д – фортеця самогону до розведення.
  • П – вміст спирту в самогоні після розведення.

  Калькулятор розбавлення спирту водою, використання в роботі самогонника таблиці розведення самогонуЯкщо під рукою немає таблиці розведення самогону, то можна скористатися наведеною вище формулою самогону.

  У разі, якщо при зростанні алкогольного продукту використовувався звичайний самогонний апарат, а не апарат з ректифікаційної колонкою, то отриманий продукт рекомендується додатково очистити методом углевания. Углевание потрібно виробляти тільки тоді, коли самогон охолов. Найкраще профільтрувати через активоване вугілля з аптеки.