Калькулятор самогонника

Зміст

  • Калькулятори
  • Теоретична інформація

Калькулятори

Розрахувати прямо на сайті потрібні параметри бродіння, проконтролювати процес — в цьому вам допоможуть онлайн калькулятори, представлені нижче. Якщо вам не вистачає якихось калькуляторів, або є сумніви у їх роботі, пишіть в коментарях.

Калькулятор розбавлення спирту водою

Скільки потрібно додати води, щоб одержати спирт необхідної фортеці.

Обсяг спирту:літрівПотрібно додати ? літрів водиВідсоток спирту:%Відсоток спирту бажаний:%

Калькулятор контролю бродіння

Для рефрактометра з шкалою SG-Wort. Підрахунок ефективності бродіння.

Питома щільність на початку:Сусло містить ?% спирту.В кінці:

Калькулятор цукрового сусла

Підрахунок параметрів браги і спирту в ній після бродіння.

Вага цукру:кгНа виході вийде брага з вмістом ?% спирту і питомою щільністю ?. Потрібно ? літрів води.Об’єм розчину (вода і цукор):літрів

Калькулятор глюкоза — сахароза

Скільки треба взяти глюкози, щоб замінити сахарозу.

Вага сахарози:кгВам потрібно ? кг глюкози.

Калькулятор змішування алкоголю

Розраховує підсумкову фортеця рідини при змішуванні двох рідин різного градуси.

Обсяг першої рідини:літрівВийде ? літрів рідини з фортецею ? градусівФортеця першої рідини:%Обсяг другої рідини:літрівФортеця другий рідини:%

Теоретична інформація

Для початківця самогонника перегонка самогону здається дуже простим і захоплюючим процесом. Тільки почавши діяти, ви зрозумієте, що не знаєте про багатьох речах. Можна знайти бувалого самогонника і розпитати. Доступніше звернутися до інтернет-джерел, а для розрахунків використовувати калькулятор.

Вибір і підготовка сировини для самогону

До параметрів якості самогону відносяться міцність напою у відсотках і його чистота. Під чистотою розуміється відсутність сторонніх домішок. Найнебезпечніший ? метанол має спиртовим запахом.

Основними класичними продуктами для самогону є: Калькулятор самогонникацукор, дріжджі і вода. Для визначення їх кількості треба з’ясувати, скільки напою потрібно на вихід. Якщо робити самогон міцністю 40°, на 1 кг цукру виходить 1,2 л рідини. Наприклад, застосувавши калькулятор, можна порахувати, що для отримання 5 л самогону 40° необхідно 5 х 1,2 = 6 кг цукру.

Інші продукти розраховуються по відношенню до цукру. Формула для розрахунку проста: на 1 частину цукру — 0,1 дріжджів — 3 частини води. У нашому прикладі 6 х 3 = 18 л води і 6 кг х 0,1 = 0,6 кг = 600 г дріжджів. Калькулятор для цього нескладного розрахунку не потрібно.

Необхідно врахувати, перегонка самогону дає реальний вихід кінцевого продукту, менше розрахункового. Це залежить від якості сировини, температури і швидкості процесу. Тому формула буде такою: отримана кількість продукту помножити на 1,2. Використовуючи калькулятор, отримуємо 7,2 кг цукру — 800 г дріжджів — 21,6 л води.

Самогон можна робити з різних фруктів, ягід та інших продуктів. Все залежить від доступності цукру і його вартості у вашому регіоні. Коефіцієнти поправки розрахунку враховують цукристість і змісту вологи в суміші. Якщо вам потрібна наливка, то використовуйте фрукти і ягоди.

Бродіння

Бродіння сусла відбувається при температурах від 18 до 24°. Чому так Калькулятор самогонникаважливо підтримувати певну температуру? Спирт утворюється при бродінні дріжджів. Якщо фортеця браги більше 15°, більшість дріжджів гине. Цукор не встигає перебродити. Вихід — робити температуру в приміщенні для бродіння постійною.

В результаті окислення спирту утворюються шкідливі продукти. До них відносяться:

  • оцтовий альдегід
  • метанол
  • оцтова кислота
  • хвости

Вкрай небезпечний метанол. Він-то і сприяє утворенню оцтового альдегіду. Метанол викликає важкі форми отруєння. Нерідкі смертельні наслідки. Якщо метанол потрапив в організм у великій концентрації, то ніяка закуска вже не допоможе. Отруєння може закінчитися повною сліпотою. Врахуйте, що розслаблятися не варто. Навіть прочитавши, що при виготовленні самогону з цукру, метанол практично не утворюється.

Корекцію сусла по кислотності треба робити лимонною кислотою. Оптимальна кислотність для бродіння — 4,0 — 4,5 рН. Формула для розрахунку

Калькулятор самогонника

Бражная колона

кількості лимонної кислоти містить інтегральні вирази. Потрібно користуватися спеціальним калькулятором. Але можна просто взяти на кінчику ножа на 5 л сусла.

Стверджують, що пили і перебродившую брагу, якщо була гарна закуска на столі. Але брага не зрівняється з кінцевим продуктом, який видає перегін самогону.

Бражная колона дає хороші показники перегонки. Колона має холодильник-конденсатор, термометр, дефлегматор і кран для точного дозування рідини. У заводських умовах, яку висоту має колона визначає продуктивність і якість розділення на фракції. Будинки висота визначається пропорційно діаметру. Колона повинна мати діаметр, який ви можете поставити нагрівати.

Перегонка самогону з великих обсягів браги можлива, якщо застосовується безперервна бражная колона. Цей вид перегонки використовується в промисловості.

Додатковий етап при отриманні самогону

Початківці самогонники задають питання: ?Чому потрібен другий етап перегонки??. Відповідь проста ? для отримання якісного продукту.

Самогонний апарат виглядає як заводська колона, але з однією стадією Калькулятор самогонникаперегонки. Тому для подвійної перегонки, рідина треба зливати в окрему ємність.

Щоб не допустити метанол і інші хвости в самогон, перед повторною перегонкою, продукт треба остудити до кімнатної температури. З-за високої міцності напою після першої перегонки, шкідливі речовини погано виводяться. Отримана на вихід після першої стадії рідина, розбавляється питною водою до отримання фортеці 40°.

Потім здійснюється наливка в перегінну ємність і нагрівання на великому вогні до 60?65°. Першу фракцію, отриману на вихід, застосовують тільки для харчових цілей або виливають. Обсяг фракції становить приблизно 1-2% від усього обсягу. Це так звані голови. Тут містяться легкокипящие домішки. Голови треба відбирати при зниженій температурі кипіння.

Другу фракцію отримують після прискореного нагріву з максимальною температурою 85-95°. Можна відбирати основну частину. Для її дегустації Калькулятор самогонникаповинна бути приготована закуска. У третій фракції, що надходить на вихід, міститься дуже малий відсоток спирту. Зате вміст сивушних масел (хвости) високо. Займатися хвостами недоцільно. Їх, як і голови, краще взагалі не використовувати. Ємності для голів і хвостів займають від 3 до 7 % від загального обсягу. Беремо калькулятор і знову лічимо.

Голови і хвости зливають в каналізацію. На столі чекає закуска. Зайшли на вогник друзі допоможуть оцінити якість продукту.

Правила розведення самогону

На заводі колона забезпечена різними датчиками. В арсеналі домашнього самогонника повинен бути як мінімум калькулятор і ареометр для визначення міцності.

Формула визначення кількості води для розведення самогону містить Калькулятор самогонниканаступні параметри: Ки — фортеця наявної рідини; Кв — фортеця, яку треба отримати на вихід; Vо — загальний обсяг продукту.

Формула має вигляд: кількість води = (Кі /Кв) * Vо — Vо. Наприклад, 2 л міцністю 85 град. Треба отримати 40°. Знову беремо калькулятор. Розрахунок обсягу води = (85/40)*2-2 = 2,25 л.

Проводиться наливка води в самогон, а не навпаки. Виконувати процес треба без поспіху і за один прийом.

Додаткове очищення самогону углеванием

Для очищення на заводах застосовується ректифікаційна колона з так званими тарілками. В них здійснюється виділення окремих домішок. Щоб відібрати метанол іноді встановлюється окрема колона. Але ми робимо самогон із цукру, і метанол нам не страшний.,

Важливо дати охолонути рідини до кімнатної температури. При підвищеній температурі багато домішки не виділяються при будь-якому способі очищення.

Калькулятор самогонника

Процес перегонки

Старовинний метод хімічного очищення готового продукту — це очищення вугіллям або углевание. Як вихід, найчастіше використовується активоване вугілля, куплений в аптеці. Але набагато ефективніше проводити углевание деревним вугіллям.

Тут не потрібен калькулятор, досить дотримувати співвідношення. На 6 л самогону беруть 200 г деревного вугілля і настоюють. У ємність складають вугілля і робиться наливка рідини. Вугілля спливають. Коли всі вони осядуть на дно, ємність треба струсити. Робити цю операцію треба двічі.

Вихід з положення з пошуку деревного вугілля — робити вугілля самому. Розпаліть багаття, бажано, з березових гілок і кори. Візьміть глиняний горщик і складіть перегорілі, але не остиглі дрова. Деревну золу треба здути. Щільно закрийте горщик і залиште до повного охолодження. Отримані шматочки трохи подрібніть. Можна проводити углевание.

Для бувалого самогонника не секрет як зберігати самогон. Але зберігається він зазвичай не довго. Для отримання повного задоволення від процесу самогоноваріння дуже важлива закуска. Закуска готується заздалегідь, так як вся увага зосереджена на процесі.

Сфера застосування самогону в побуті широка. Наливка, зроблена з самогону, може мати знижений градус. Використовуйте калькулятор при розведенні спеціально для жінок. Наливка — це справа смаку. Звідси і різноманітність продуктів для настоянки на самогоні.