Кальвадос з яблук в домашніх умовах: що він із себе представляє, особливості приготування

Кальвадос з яблук в домашніх умовах: що він із себе представляє, особливості приготуванняПротягом тривалого часу кальвадос ставився до напою простолюдинів. Це пов’язано з тим, що основними інгредієнтами вважаються яблука. Переломний момент стався, коли письменник Е. Ремарк «прорекламував» напій у своїх творах. Тоді на яблучний самогон звернув увагу елітний прошарок суспільства, і напій увійшов у моду.

Зазначимо, що кальвадосом прийнято називати напій, виготовлений в окремому регіоні Франції – Нормандія. Він знаходиться на північно-заході країни. В іншому випадку яблучний напій іменується бренді.

У цій статті розглянемо, що з себе представляє напій, як зробити кальвадос своїми руками, а також рецепт приготування оригінального напою і яблучної горілки.

Що являє собою кальвадос

Кальвадос з яблук в домашніх умовах: що він із себе представляє, особливості приготуванняКальвадосом називається міцний алкогольний напій на основі звичайних яблук. При виготовленні ніякі додаткові продукти не використовуються. В оригінальному рецепті потрібні звичайні яблука різних сортів (солодкі, кислі й гіркі) і вода.

Сама назва кальвадос перекладається, як «лисий берег», адже з’явилося воно від круч Вірменії та Асмель, які знаходяться на північно-західній стороні Франції.

Фахівці стверджують, що перша згадка про яблучному самогоні зустрічається в 16 столітті. Трохи пізніше, вже в 17 столітті, з’явилися підприємства, які займалися приготування кальвадосу повсюдно. У цьому період алкоголь з яблук став широко продаватися.

Яблучний спирт став популярний завдяки французькому письменнику Е. А. Ремарку. Після того, як він став згадувати напій у своїх творах, кальвадос став цікавий середнього і вищого суспільства. Хоча до цього моменту його використовували лише бідняки.

Принцип приготування

Відповідаючи на питання, як робити кальвадос розглянемо загальні принципи приготування горілки з яблук. Етапи приготування яблучного напою виглядають наступним чином:

 • Кальвадос з яблук в домашніх умовах: що він із себе представляє, особливості приготуванняОтримання сидру. Він являє собою слабоалкогольний напій у вигляді забродженого яблучного соку.
 • Перегонка дистиляту. Для цього необхідно з яблучного соку отримати самогон.
 • Витримка самогону, тобто його настоянка в дубовій бочці.
 • Фільтрування напою.
 • Читайте також: Домашні рецепти торта «П’яна вишня»

  Нагадаємо, що в приготуванні алкоголю знадобляться тільки яблука. І чим вони краще і якісніше, тим смачніше буде виготовлений напій. Фахівці рекомендують використовувати вересневі яблука, щоб вони були солодкі і соковиті на смак і обов’язково зрілі.

  Звичайно, в сучасний час робити оригінальний коньяк достатньо складно і трудомістко. Адже для цього потрібно дубова бочка, а також точна можливість виміряти рівень спирту на різних етапах приготування. Для цього можна скористатися спиртометром.

  Оскільки рецепт оригінального кальвадосу в домашніх умовах з яблук все-таки складно приготувати, то на сьогодні існують більш прості способи виготовлення яблучного алкоголю. При цьому напої за своїми смаковими якостями нічим не поступаються оригінальним кальвадосу. В якості додаткового інгредієнта до яблучного самогону можна додати кисло-солодкі груші. Це додасть напою більш різноманітний смак.

  Традиційний рецепт кальвадосу

  Кальвадос з яблук в домашніх умовах: що він із себе представляє, особливості приготуванняОригінальний напій має чудовий аромат і приємний смак. Маючи трохи терпіння можна отримати кальвадос, який відрізняється від справжнього.

  Рецепт кальвадосу з яблук в домашніх умовах передбачає наступні інгредієнти:

  • Традиційний склад: солодкі, кислі й гіркі яблука. Складові беруться в пропорції 7:2:1.
  • Ідеальний склад: солодкі, гіркі і кислі яблука. З залишають беруться в пропорції 4:4:2.

  Після того, як визначитеся який вибрати склад, беремо яблука. Акуратно витягуємо фрукти, щоб вийшов сік і залишаємо на добу настоюватися. Можна це зробити за допомогою сучасної побутової техніки, наприклад, соковижималки.

  Читайте також: Кальвадос: історія напою, як пити і чим закусувати елітний алкоголь

  Після з соку з допомогою ложки знімаємо пінку і перелити в пляшку або банку. На шийку ємності одягнути гумові рукавички. При цьому один з пальців потрібно обов’язково проколоти голкою. Таким чином, вийде своєрідний гідрозатвор. Ємність з напоєм поставити в темне місце.

  Як тільки напій став світлішим, на дні з’явився осад, і рукавичка здулася, то можна далі продовжувати приготування. Для початку сидр ретельно фільтрують від осаду. Після процесу фільтрації потрібно самогонний апарат. З його допомогою виганяють дистилят. Виміряти рівень фортеці самогонки і розбавити до 18-20 градусів. Для цього необхідно просто додати чисту воду.

  Самогон женуть ще раз. Перша доза (12 градусів) непридатна для вживання. Тому її виливають. Перегнавши напій, повинен вийде самогон з рівнем фортеці 70-80 градусів.

  Отриманий напій розводять чистою холодною водою до 40 градусів. Подальше наполягання здійснюється в дубовій бочці. Її можна замінити скляною ємністю, всередину якої покласти дубову тріску. Скляну тару щільно закрити кришкою і поставити в прохолодне темне місце. Кальвадос наполягати від 6 до 12 місяців.

  Після закінчення покладеного часу, яблучний напій фільтрують і розливають по пляшках. Оригінальний кальвадос готовий і його вже можна буде подати до святкового столу.

  Рецепт кальвадосу на горілці (яблучна настоянка)

  Більш простий спосіб приготування кальвадос в домашніх умовах з використанням горілки. Фортеця подібного напою становить 32-35 градусів. Для рецепту кальвадосу в домашніх умовах знадобляться наступні інгредієнти:

  • Кальвадос з яблук в домашніх умовах: що він із себе представляє, особливості приготуванняЯблука;
  • Горілка;
  • Цукровий пісок;
  • Ванільний цукор;
  • Вода.

  2 кг яблук ретельно вимити, очистити і нарізати на дрібні кубики. Скласти фрукти в скляну тару і змішати з 10 г ванільного цукру. Вміст заливається літром горілки, закривається кришкою і настояти в темному місці протягом 14 днів.

  Читайте також: Апельсиновий Блю Кюрасао — алкогольний напій з Карибів

  Після закінчення покладеного часу, суміш ретельно фільтрувати, а фрукти процідити через марлю.

  Приготувати цукровий сироп. Для цього змішати 200 г цукру і 150 мл води. Суміш проварюють близько 5 хвилин на середньому вогні. Вміст остудити і додати до яблучної настоянці. Напій акуратно перемішати і розлити по пляшках.

  Кальвадос зберігається в прохолодному місці. Термін зберігання становить 3 роки.

  Перегонка яблучного кальвадосу

  Кальвадос з яблук в домашніх умовах: що він із себе представляє, особливості приготуванняПриготувати яблучний коньяк можна двома методами. Перший варіант полягає в одноразовій перегонці напою. Проводять цю процедуру за допомогою спеціального дистилятора.

  Другий варіант полягає в подвійній перегонці. Для цього потрібно самогонний апарат. При первинній перегонці виходить спирт, непридатний для вживання і потрібно вторинна дистиляція.

  В такій перегонці спирт розділяється на три фракції: «голова», середня частина і «хвіст». Перша фракція непридатна для вживання, її використовують тільки в якості технічного спирту для господарських та інших потреб.

  Саме середня частина продукту придатна для вживання. Для цього необхідно розвести чистою водою до потрібного рівня фортеці (40 градусів і вище). Потім отриманий спирт витримують належним чином.

  «Хвіст» обов’язково зберігають. Його можна використовувати для додавання в новий сидр. Робиться це тільки перед перегонкою.

  Тепер ви добре знаєте, як зробити кальвадос в домашніх умовах. Це дуже приємний напій, який має насичений яблучний аромат. Для його приготування потрібно трохи часу і мінімальна кількість грошових коштів. За рецептами, запропонованим у цій статті, з легкістю можна приготувати кальвадос, нітрохи не поступається оригінальному смаку.