Каша пшоняна на молоці в мультиварці

Страви з круп Режим “Молочна каша”

Січень 12, 2015

0.0 0

  • Час приготування: 5 mins
  • Готування: 35 mins
  • 5 mins

    35 mins

    40 mins

  • Порції: 4 порції

Інгредієнти

0,5 мультистакана пшона;

1,5 мультистакана будь-якої жирності молока

1 мультистакан води

3 столових ложки цукру

щіпка солі

50 грам вершкового

50-75 грам родзинок без кісточок

Покрокові інструкції

Для того, щоб каша вийшла смачною і не гірчила, слід вибирати пшоно зі свіжим терміном виготовлення, а також перед приготуванням потрібно добре промити його теплою водою і обдати окропом у друшляку.

Ізюм також потрібно перебрати від випадкового сміття і гілочок, промити теплою водою.

У чашу мультиварки висипати підготовлене пшоно, залити його водою і молоком.

У режимі «Молочна каша» або «Гасіння» слід готувати 20 хвилин, потім додати сіль, цукор, масло, родзинки, ретельно перемішати кашу дерев’яною або силіконової ложкою. Поставити ще на 10 хвилин на режим «Молочна каша».

Вийде каша середньої консистенції, якщо доготувати її на режимі «Підігрів» ще 15-20 хвилин, вийде розсипчаста каша, а для більш рідкої каші, аж до молочного пшенного супу, слід розвести готову теплу кашу перед подачею кипяченным гарячим молоком.

Відома нам з дитинства пшоняна молочна каша може похвалитися своїм вітамінно-мінеральним складом.

Найголовнішою перевагою пшоняної каші є калій. Без калію людське серце і судини не зможуть повноцінно працювати, обмінні процеси в мозку загальмуються і в кінцевому підсумку організм вимкнеться як комп’ютер без електрики.

Тому необхідно вживати продукти багаті калієм хоча б раз на тиждень. Властивість легкого засвоєння робить можливим вживання пшоняної каші маленькими дітьми і людьми, що страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Також у пшоні міститься такий рідкісний елемент як селен. Саме селен зміцнює імунну систему, стимулює вироблення Т-клітин, що відповідають за клітинний імунітет. Вітамінний комплекс пшона насичена вітамінами РР, цілим комплексом групи В, С. Молібден і магній пшенного зерна зміцнюють стінки судин і беруть участь у синтезі клітин слизових оболонок внутрішніх органів, беруть активну участь у кровотворенні і допомагають проведенню нервових імпульсів.

Ось така корисна всім відома пшоняна каша.