Купити сьогодні натуральну і якісну молочну продукцію в магазині не дуже-то й легко. Кожен раз боїшся за своє і близьких людей здоров’я. Може бути, існує інший спосіб, який допоможе купувати молочну продукцію без побоювань, наприклад, кефір?

Цей кисломолочний напій чудово допомагає при різних захворюваннях ШЛУНКОВО-кишкового тракту, а так само насичує організм корисними речовинами. До всього іншого на кефірі можна приготувати різноманітні маски для волосся і особи, що сприяє зволоженню і живленню шкіри і волосяних покривів.

Поспішаємо вас порадувати! Тепер можна зробити кефір в мультиварці в домашніх умовах без особливих клопотів.

Кефір в мультиварці (з молока і кефіру)

Вам знадобиться:

  • Молоко з відсотком жирності 3,2.
  • Кефір (якісний, свіжий) 1 стакан.

Приготування:

Для початку вам буде потрібно нагріти молоко до 40 градусів. Визначити це можна дуже просто, опустивши кінчик мізинця в молоко, ви повинні відчути легке печіння. Цю процедуру проробити, якщо ви придбали пастеризований продукт. В разі якщо ви володієте домашнім молоком, то його обов’язково потрібно прокип’ятити і остудити до 40 градусів.

Коли первинний продукт підготовлений, слід влити кефір і все добре перемішати. Пам’ятайте, що в кінцевому результаті все буде залежати від відсотка жирності кефіру. Чим вище жирність, тим густіше вийде ваш кисломолочний продукт.

Влийте молоко з кефіром в чашу мультиварки і увімкніть програму «Мультиповар». Виберіть час, для приготування потрібно 6 годин. Не забудьте виставити температуру до 35 градусів і відключити функцію підігріву!

Коли наш кефір в мультиварці приготується, його слід остудити і вилити в ємність для зберігання. Потім помістіть продукт в холодильник. Можете повністю використовувати кефір потрібних для вас цілях, але залиште 200 гр. для подальшої закваски!

Кефір в мультиварці на заквасці

Спробуйте приготувати кефір в мультиварці використовуючи не готовий магазинний кефір, а спеціальну кефірну закваску. Наприклад, Vivo або Лактина Кефір. В допомогу спеціалізовані магазини, інтернет-шопінг або просто хороші супермаркети.

Візьміть:

  • одну баночку Vivo
  • літр молока (якщо потрібно більше кефіру, додайте по баночці закваски на кожен літр молока)

Приготування:

Ретельно вимийте чашку мультиварки, можна навіть обполоснути окропом

Розігрійте молоко до 40 градусів (якщо воно було непастеризоване, то спочатку кип’ятіть, швидше всього на плиті, і потім чекаєте поки воно охолонути до 40 градусів). Для перевірки слід використовувати спеціальної термометр для рідин. Якщо термометра немає, температура повинна бути злегка гарячої якщо капнути на руку.

Тепер заливаємо трохи молока в баночку з закваскою, бултыхаем і акуратно виливаємо все в чашу мульти.

Далі виставляємо програму.

Якщо є «мультиповар» — 7 годин при 40 градусах. Якщо мультиповара немає, використовуємо такий спосіб: ставимо на годину на «підігрів», потім вимикаємо мультиварку і залишаємо її прямо майбутнім кефіром на ніч. Кришку не відкривати, щоб не скинути температуру.

Вранці повинен бути готовий смачний кефірчик.
Приємного апетиту!