Кіндзмараулі — грузинське вино з унікальних сортів винограду

Кіндзмараулі — грузинське вино з унікальних сортів виноградуПівденні країни давно відомі своїми унікальними винами. Кожна з них певні сорти винограду вирощує, зберігає традиції приготування алкогольних напоїв. Грузія не стала тут винятком. Сотні років тому в країні готували свої унікальні вина. Кіндзмараулі одне з них. Воно почало застосовуватися не так давно, але рецепт заснований на вікових традиціях. Нарівні з Хванчкара — вино Кіндзмараулі було улюблене Сталіним. Мабуть, вони нагадували йому про батьківщину.

Грузинське вино Кіндзмараулі — опис напою

Будь-який досвідчений сомельє скаже: при купівлі вина вивчайте місце виготовлення. Крім технології виготовлення, велику роль відіграють сорти винограду. Всі вина умовно за солодощі ділять на три групи:

  • сухі;
  • напівсолодкі;
  • солодкі;

Вино Кіндзмараулі відносять до групи напівсолодких. У нього не додають цукор, смак досягається за рахунок природних особливостей сорту винограду. Міцність напою всього 12 градусів. Для його виготовлення підходить сорт винограду Сапераві. У Грузії він росте тільки в одній місцевості — в Кахетії (Алзанской долині). Будь сомельє оцінює не тільки смак напою, але його аромат, консистенцію і багато іншого. Кіндзмараулі напівсолодке володіє насиченим червоним кольором, тягуче, красиво стекающее по стінках келиха.

Також рекомендуємо прочитати: Читайте також: Вина та виноробства Південної Африки

Унікальний букет цього виду вина, який складається з фруктових ноток. В ньому можна відчути стиглу вишню, абрикоси, чорну смородину і гранат. При вживанні напою на розум приходять тільки чудові епітети. Багато залежить від дати збору врожаю і року виготовлення, але Кіндзмараулі червоне завжди буде пізнавано любителями.

Порівняння

Кіндзмараулі — грузинське вино з унікальних сортів виноградуГрузія вже протягом багатьох століть славиться своїми унікальними винами. Хванчкара — один з таких прикладів. Як і червоне вино Кіндзмараулі, воно належить до групи напівсолодких вин. Для нього вирощують сорт винограду — «Александроулі», проростає він тільки в одному місці — в регіоні Рача. До нього додають ягоди «Муджуритули». Поєднання двох сортів робить напій неповторним.

Грузинський народ дуже пишається своїми виноробними. Можливо комусь здасться занадто висока ціна за ту чи іншу пляшку. Але якісний продукт не може коштувати дешево. Виробник витрачає багато часу для догляду за виноградниками, збирає ягоди і виготовляє напої. Цим пояснюється рівень цін на вино.

Для Кіндзмараулі потрібен виноград, який не тільки певного сорту, але і зібраний в певний час. Це перші три тижні вересня. Щільні грона винограду з дрібними ягідками дбайливо збирають з лоз. Ягоди глибокого фіолетового кольору з білим нальотом, щільною шкіркою роблять Сапераві «королем винограду».

Читайте також: Південна Італія – виноробство і вина

Технологія приготування

Кіндзмараулі — грузинське вино з унікальних сортів виноградуКожна грузинська сім’я зберігає свої традиції приготування вин. Багато залежить від місцевості проживання. Грузія завдяки гірському рельєфу наповнена унікальними місцями. Алазанська долина — одна з них. Річки навесні наповнюються селевими потоками, після чого заливають грунт. Така земля стає насиченою мінералами, за запевненням деяких з сріблом і золотом. Все це передається у виноград. Тому такий мікроклімат не можна відтворити на будь-якій території Грузії.

Виробник вина в приготування напою використовують давні технології. Вони називаються кахетинського методами. Він передбачає витримку дворічну. Для цього використовували спеціальні резервуари. Кіндзмараулі в глиняного пляшці поміщається в землю. Так відбувається дозрівання напою. При температурі +14 градусів бродіння йде повільно, тому процес займає два роки. Глиняний посуд дозволяє підтримувати стан вина.

Види

Грузинський завод «Киндзмараулми» виготовляє не тільки однойменне напівсолодке червоне вино, але й інші алкогольні напої. Свою діяльність завод почав у 1942 році. За чутками, він готував продукцію для Сталіна. Вождь країни любив вина з своєї батьківщини. Грузія надавала йому кращі екземпляри.

Грузинської країні вдалося домогтися для Кіндзмараулі особливого статусу. Як коньяк і портвейн, його відстежують за місцем виготовлення, контролюючи всю технологію виробництва. Це робить напій унікальним і виправдовує його ціну або якість високого рівня.

Читайте також: Як вибирати портвейн

За окремим місцем виготовлення напою можна визначати його смакові нотки. Так, з грузинського села Тамариани буде володіти нотками ожини і стиглої вишні. Воно теж напівсолодке червоне.

Сьогодні виробники більше уваги приділяють різним видам продукту, роблячи з Кіндзмараулі бренд. Можна зустріти під такою марки білі або сухі вина, які теж будуть досить смачними. Це породжує велику кількість підробок. Не кожен червоний напівсолодкий напій може бути якісним.

Відрізняємо оригінал від підробки

Кіндзмараулі — грузинське вино з унікальних сортів виноградуПеред тим, як купити алкоголь — вивчіть пляшку. На етикетці має бути повна інформація про назву напою, його виготовлення, місце походження і про багато іншого. Повинні бути переливаються наклейки — голограми. Фраза «виготовлено за рецептом» повинна насторожити — це безперечно підробка.

Обов’язково струсніть пляшку: сухий напій червоний або білий — не повинен містити великої частини осаду. При спостереженні такого явища можна насторожитися і запідозрити неякісний товар.

Способи вживання

Будь-яке вино — біле сухе червоне солодке — вживається з певними продуктами. Це дозволяє краще розкритися букету напою. Для Кіндзмараулі краще відійти від традиційних переваг і поставити:

  • Легкі десерти.
  • Морозиво.
  • Фрукти.

. Келихи використовують класичні, наповнюючи їх на третину. Пляшку краще зберігати при температурі 14 градусів.