Зміст

 • Очищення самогону, використовуючи кокосове вугілля
 • Очищення активованим вугіллям самогону
 • Очищення самогону, використовуючи деревне вугілля
 • Наскільки безпечна очищення вугіллям?
 • Очищення самогону маслом

Після перегонки в самогоні залишаються сторонні домішки у вигляді сивушних масел, мурашиної або оцтової кислоти і тому подібних. Щоб позбавитися від них досить провести процедуру очищення. Для цього використовують різні продукти – молоко, марганцівка і багато іншого. Але найбільш простим і безпечним є очищення активованим деревним вугіллям і маслом. Виникає питання – яким саме продуктом скористатися в домашніх умовах?

Очищення самогону, використовуючи кокосове вугілля

Аптечний активоване вугілля виготовляється з деревини і, в принципі, підходить для очищення домашнього алкоголю, але в ньому присутні додаткові речовини, такі як тальк і крохмаль, які можуть нашкодити смаковими якостями самогону, додадуть йому гіркоту.

Одним з найбільш популярних і ефективних є кокосове вугілля. Виготовлений з шкаралупи кокоса і перевершує деревне у здатності вбирати шкідливі домішки за рахунок наявності пір меншого розміру. Це дозволяє швидко і якісно позбутися від небажаних домішок.

Щоб позбавити самогон від додаткових домішок, використовуючи кокосовий абсорбент необхідно:

 • засипати абсорбент в самогон в пропорції 2 ст. ложки на 1 л напою;
 • добре перемішати отриману суміш;
 • залишити на тиждень настоюватися;
 • час від часу збовтувати ємність для поліпшення ефекту;
 • готовий напій процідити через фільтр.

Очищення активованим вугіллям самогону

Активоване вугілля має високу абсорбуючим ефектом. Це забезпечується наявністю мікропор на поверхні. Залежно від розміру цих пір, він здатний очищати рідина від різних домішок.

Раніше активоване абсорбент вироблявся з кісток тварин. Продукт такого походження має дуже маленькими порами, які не здатні поглинути досить великі молекули сивушних масел. Тому при виборі вугілля необхідно звернути увагу на те, з чого він отриманий. Для очищення домашнього алкоголю необхідний абсорбент, отриманий за допомогою піролізу деревини. Цей процес досягається шляхом випалювання її дрібних частинок в промислових печах при великій температурі і відсутності кисню.

Для очищення алкоголю можна використовувати і аптечний активоване вугілля. Потовкти його в порошок і застосовувати метод, описаний в розділі про кокосовому вугіллі. Також з такого вугілля можна виготовити саморобний фільтр і пропустити через нього алкоголь.

Очищення самогону, використовуючи деревне вугілля

Існують різні сорти деревного вугілля. Для очищення самогону краще використовувати березовий вугілля, його можна придбати в звичайному магазині. Важливо, щоб в продукті не було додаткових домішок, які можуть розчинятися в алкоголі. Цю інформацію можна прочитати на упаковці.

Деревне абсорбент легко зробити і в домашніх умовах. Для цього досить спалити березову деревину на багатті. Процес піролізу імітується в самозаймистою ємності з щільною кришкою, яка не буде пропускати всередину кисень. Очищення алкоголю деревним вугіллям ідентично способом з використанням кокосового вугілля. Перед використанням необхідно максимально подрібнити його, для збільшення ефективності.

Ще один простий спосіб позбавлення від самогону шкідливих речовин – пропустити напій через звичайний фільтр, придбаний в магазині або виготовлений самостійно. Виготовлений у домашніх умовах фільтр має назву вугільної колони для очищення самогону. Для цього беремо воронку і кладемо в неї кілька ватних кульок або кілька шарів марлі. Зверху засипаємо березовий вугілля. При використанні домашнього фільтра процедуру необхідно повторити кілька разів, для отримання прийнятного результату. Перед кожним повторенням сировину в саморобному фільтрі потрібно замінювати.

Очищення самогону в домашніх умовах відбувається в чотири етапи:

 • фільтрування від великих домішок через побутовий фільтр;
 • наполягання дистиляту, використовуючи березове активоване абсорбент;
 • відстоювання;
 • проціджування через вугільну колону.
 • Наскільки безпечна очищення вугіллям?

  Активоване вугілля найбільш екологічний продукт для застосування в процесі очищення. Деревне абсорбент використовують у фільтрах для води, протигазах, фільтри для акваріума і т. д. Можна застосовувати саме цю сировину. У разі такого вибору необхідно поставитися з обережністю до ряду джерел.

  Вугілля у фільтрах для води включає в себе додаткові домішки, які дозволяють пом’якшити воду. Для самогону це не критичний параметр і на смакові якості кардинально не вплине, але досвідчені винороби не схильні застосовувати такий фільтр.

  Якщо застосовувати сировину з протигаза, необхідно впевнитися, що він раніше не використовувався, так як міг увібрати в себе шкідливі речовини, здатні розчинитися в спирті і зіпсувати напій не тільки в плані смакових якостей, але і зробити його просто небезпечним для вживання.

  Очищення самогону маслом

  Даний метод заснований на ефекті розчинення сивушних масел в інших оліях. Тоді як сам спирт при рясному розведенні з водою у ньому не розчиняється. Для того щоб за одну процедуру позбутися і від альдегідів в дистилляте рекомендується перед очищенням олією додати в алкоголь луг – це дозволить альдегідів стати розчинними.

  В домашніх умовах користуються рафінованим рослинним маслом. Це необхідно для того, щоб убезпечити самогон від зміни запаху після закінчення очищення. Єдиним мінусом такого вибору може бути необхідність другої перегонки сировини.

  Послідовність очищення домашнього алкоголю маслом:

  • упевнитися в тому, що масло не має запаху і підходить для очищення самогону;
  • розвести спирт-сирець до 15-30 градусів за допомогою води;
  • влити в ємність з алкоголем масло в пропорції 20 мл на 1 літр напою;
  • закрити ємність щільною кришкою і трясти безперервно протягом 1 хвилини, дати відстоятися і через 3-5 хвилин повторити процедуру струшування;
  • залишити напій в стані спокою на добу в темному прохолодному приміщенні, рекомендована температура повітря при цьому 5-16 градусів, корисніше буде саме нижній поріг;
  • через добу на поверхні самогону з’явиться плівка з масла, який в себе шкідливі домішки. Не пошкодивши її необхідно злити самогон. Це відбувається за допомогою трубки, на поверхні плівки робимо воронку і через неї зливаємо самогон;
  • злитий самогон рекомендується додатково профільтрувати, для цього можна скористатися вугільним фільтром.

  Після такої очистки маслом самогон готовий до другої перегонки.

  Крім перерахованих вище способів очищення самогону існує ще багато варіантів. Усі вони спрямовані на очищення самогону від сивушних масел і альдегідів. Очищення самогону масло або активованим деревним вугіллям є найбільш екологічною, так як по суті не є хімічним очищенням, все засновано на фізичних властивостях речовин. Саме тому ці способи вважаються найбільш безпечними і простими.