Любителі різних вечірок вже давно дали оцінку переваг коктейлів. Ці смачні напої здатні не тільки створити легке настрій і привести до швидкого сп’яніння, але і встигли потрапити в наше життя досить непомітно, але дуже впевнено. Багато любителів коктейлів вже освоїли початкові навички барменів, обзавелися шейкерами і мірними стаканчиками, завели книгу з рецептами, в яких зберігають склади своїх найулюбленіших алкогольних напоїв. І не на останньому місці серед таких алкогольних напоїв знаходиться коктейль «Мімоза».

Цей коктейль є абсолютно нетяжким алкогольним напоєм. Він ідеально впишеться в новорічне або весільне меню. «Мімоза» підкорив шанувальників коктейлів і по праву займає почесне місце на святковому столі.

Давайте більш детально ознайомимося з рецептами коктейлю «Мімоза» як алкогольного, так і безалкогольного.

Трохи історії

Як це б дивно не звучало, але точних відомостей про появу цього напою не існує. Найпопулярнішою версією вважається та, яка говорить, що коктейль «Мімоза» був придуманий і вперше надано світу французьким барменом Франком Мейером, який працював у 1925 році в паризькому готелі «Рітц».

Але існує й інша теорія походження напою, яка є більш значущою. У цій версії замішаний бармен з Лондона Мак Гаррі, який придумав складу цього напою ще на 4 роки раніше, щоб знайти вихід з тупикової ситуації. До нього прийшов гість та замовив коктейль «Белліні», але в барі на той момент не виявилося персикового пюре, і бармен запропонував чоловікові замінити його апельсиновим соком.

Читайте також: Основний рецепт коктейлю Космополітен (Космо) та його різновиди

Швидше за все, саме з цієї причини “Мімоза” в Англії більш відомий як “Buck’ s Fiz “. Ця назва належала клубу, в якому на той момент працював бармен Мак Гаррі. В інших країнах світу цей напій відомий за назвою квітки, так як його відтінок дуже схожий на забарвлення мімози.

Не дивно, що алкогольний напій завоював таку велику популярність. Відомо, що коктейлі набувають світову популярність, як правило, завдяки своєму простому складу. А щодо «Мімоза» вважається одним із неперевершених коктейлів. За традицією складу напою включає в себе лише два компоненти.

Класичний рецепт коктейлю «Мімоза»

За традиційним класичним рецептом напою в келиху змішуються шампанське і апельсиновий сік. Але під час приготування напою необхідно дотримуватися декількох обов’язкових умов:

  • Апельсиновий сік, що входить до складу «Мімози» обов’язково повинен бути свіжовичавленим. Фреш необхідно робити перед самим його додаванням в келих. Не допускається фреш замінювати звичайними соками з пакета.
  • Що стосується шампанського, то воно повинно бути напівсухим або брют. Тільки такий вид шампанського зможе перебити солодкість апельсинового фрешу. Тому кислинка шампанського в коктейлі просто необхідна.
  • Напій подається в охолодженому вигляді. Тому для досягнення такого ефекту апельсини, і шампанське перед приготуванням коктейлю повинні знаходитися в холодильнику. Якщо такої можливості немає, то в келих з коктейлем можна покласти кілька кубиків льоду. Але тут теж є один невеликий нюанс – коли келих стане досить прохолодним від льоду, його треба вийняти. Також можна просто заморозити келих в морозилці.

Читайте також: Рецепти коктейлів на основі віскі

Грунтуючись на першу версію походження коктейлю, до складу напою входить і трохи цитрусового лікеру, основою якого є коньяк. Для цього ідеально підійде лікер «Тріпл Сек». В якості прикраси келиха, як правило, використовують листочки свіжої м’яти, апельсинові скибочки або апельсинова шкірка. Ободок по краю келиха можна оформити цукром.

Інші варіації «Мімози»

В даний час полюбився багатьом напій модифікований багатьма барменами. Найвідомішими іншими рецептами «Мімози» є наступні:

  • Крем-коктейль «Мімоза». Дві частини апельсинового соку перемішуються з половиною частини жирних вершків. В кінці додається шампанське в такій же кількості, як і вершки. В якості прикраси келиха можна використовувати апельсинову цедру, шкірку або відрізаний кружечок.
  • «Мімоза» під Різдво. Береться одна частина журавлинного білого соку і змішується з двома частинами шампанського. Прикрасити келих можна червоно-зеленим цукром.
  • Грейпфрутова «Мімоза». Для приготування цього напою необхідно просто замінити апельсиновий сік грейпфрутовий.

Читайте також: Белліні — готуємо шедевральний персиковий коктейль з самої Венеції

В принципі, апельсиновий сік в напої можна замінити будь-яким. Тут залишається лише проявити фантазію. Дуже смачним варіантом вважається варіант «Мімози» з гранатовим соком і шампанським. Багатьом подобається версія з грушевим соком. А ось що стосується вишневого соку, то це поєднання вважається не зовсім вдалим.

Безалкогольна «Мімоза»

Незважаючи на те, що цей коктейль вважається напоєм «для дорослих», підліткам і дітям його теж можна запропонувати, якщо приготувати безалкогольну версію. Для цього необхідно змішати між собою:

  • Апельсиновий сік;
  • Лимонну (або лаймову) шипучку.

Шипучку, до речі, можна замінити «Фантой» або «Спрайтом». Але якщо використовувати «Фанту», то смак лимонаду буде занадто зливатися з апельсиновим соком.