Король Гамбрінус: винахід пива, історія пивоварні Gambrinus і сорти пива

Король Гамбрінус: винахід пива, історія пивоварні Gambrinus і сорти пиваКожен любитель пива хоч раз в житті задавався питанням, звідки ж взявся цей напій. І напевно зустрічав в історіях міфічного персонажа, якому приписувалося створення пінної випивки. Як звали казкового фламандського короля — винахідника пива? І хто ж такий Гамбрінус? І чому він вважається автором всіма улюбленого напою?

Версії

Скільки існує пиво, стільки ж і ходять по землі історії про його створення. У більшості з них є казковий король, винахідник пива. Існує кілька версій про те, хто ж такий цей король Гамбрінус:

 • Мова йде про супроводжує Карла Великого, паладине, ім’я якого співзвучна з міфічним персонажем. Може бути, це і є той самий король, винахідник пива?
 • Внаслідок помилки назва осілого в Німецьких краях народу Гамбрифиус трансформувалося в «Гамбринус».
 • Слово «Камба» — кельтське назва котла, в якому готувалося сусло.
 • Згідно з однією з теорій, фламандський король, винахідник пива, зовсім не герой, а просто словосполучення. Від латинського «п’є в шинку» — g?neae birrinus.
 • Читайте також: Знамените бельгійське пиво, які основні сорти і назви

  Німецька легенда

  Крім описаних версій, існують і такі, коріння яких заховані в міфології. Так, згідно з переказами, спадкоємець одного з королів Германських племен, Гамбривиус, вступив у шлюб з богинею родючості Изидой. Та в знак любові подарувала обранцеві рецепт напою, яким він негайно поділився зі своїми одноплемінниками. Так рецепт пива перетворився з подарунка в народне надбання.

  Також рекомендуємо прочитати:

  Король Гамбрінус: винахід пива, історія пивоварні Gambrinus і сорти пиваЗгідно з німецької легендою, в XV столітті ім’я сина короля було исковеркано настільки, що в результаті стало знайомим нам «Гамбринусом».

  Ще одна версія свідчить, що Gambrinus — це ім’я герцога Брабантського Яна Гримуса. Крім титулу, Ян був почесним пивоваром. А скорочення імені пояснюється тим, що любителі пінного напою в хмелю просто не могли виразно вимовити «Ян Гримус», від чого ім’я і прізвище герцога перетворилися в одне слово — Гамбринус. Через століття особистість пивовара стала щільно асоціюватися з винаходом пива, а пізніше Гримусу і зовсім присвоїли авторство, в результаті чого він став своєрідним королем пива.

  Як би те ні було, казковий Гамбрінус не був винахідником пінного напою. Історія цієї випивки починається задовго до появи легенд про фламандською короля. Перші згадки про пенном алкоголь датуються ще часами Месопотамії та Стародавнього Єгипту. А європейські пивовари просто потребували якесь міфічне створіння, яке буде захищати їх справі.

  Читайте також: Варіння пива в домашніх умовах: рецепт домашнього пива

  Марка Gambrinus

  Існував насправді персонаж-пивовар, невідомо. Однак легенди, що передаються з покоління в покоління, не могли не знайти відображення в сучасному пивоварінні. Першими ім’я фламандського короля використовували чехи. У 1869 році почалося будівництво пивоварного заводу, пізніше іменованого «Перше акціонерне пивоварне суспільство р. Пльзень».

  Король Гамбрінус: винахід пива, історія пивоварні Gambrinus і сорти пиваЧерез рік, завод приступив до виробництва продукції. Першим сортом, випущеним на новому підприємстві, став «Gambrinus» — світлий пілзнер низького бродіння. Винахід Гамбрінуса було дуже вдалим. Через три роки «напій королів» приніс своїм власникам нагороду Міжнародної виставки у Відні.

  Самий складний період в історії пивоваріння припав на роки Другої світової війни. У той час генеральним директором заводу був Франтішек Главачек, представник династії Hlav??ek. Сімейство керувала виробництвом багато поколінь. Однак саме завдяки Франтішеку після війни виробництво було відновлено практично з руїн.

  Читайте також: Пиво «Жигулівське»: від рецептів «Віденського» до Гостів СРСР

  На сьогоднішній день керує компанією, що виробляє Gambrinus, онук Франтішека — Ян Главачек. Етикетки пива Gambrinus прикрашені підписом нинішнього власника. Сама ж броварня до сьогоднішнього дня зарекомендувала себе як гідний виробник не тільки світлого, але і інших сортів пива.

  Сьогодні торгова марка «Gambrinus» належить одному з найбільших виробників пінного напою в світі — корпорації «SABMiller».

  Сорти Gambrinus

  Пивоварня, виробляє напій в честь короля Гамбрінуса, випускає лінійку з чотирьох видів пінного:

  • Sv?tl?. Світлий сорт, класичний представник чеського пивоваріння. Міцність напою 4.1%, щільність — 10,5%.
  • Король Гамбрінус: винахід пива, історія пивоварні Gambrinus і сорти пива11° Excelent. Пиво міцніше попереднього — 4,7%. Проводиться за порівняно нової технології «потрійного охмеления». Виробництво сорти почалося в 2008 році.
  • Premium. Наступний по фортеці сорт — 5% і щільністю 13%. Світле пиво преміум класу.
  • Dry. Сорт світлого пива для тих, хто стежить за живленням. У «Dry» знижений рівень цукру, а фортеця залишається класичною — 4%.

  Пиво Гамбрінус можна придбати в пляшках, банках та кегах. Єдиний сорт, який можна придбати тільки в компактній півлітровій пляшці — «Dry».