Креслення самогонного апарату

Зміст

 • Вибір ємності для перегінного куба
 • Виготовлення змійовика
 • Холодильник
 • Відстійник

Більшість людей розуміє, що натуральність – це головне в нашому світі. Саме тому так важливо використовувати тільки природні продукти харчування, навіть якщо це стосується алкогольних напоїв. Для того щоб приготувати спиртне в домашніх умовах, необхідно використовувати самогонний апарат. Саме з його допомогою ви зможете очистити отриману брагу від сивушних масел і інших домішок, а на виході отримати високоякісний самогон. Але, далеко не завжди є гроші на покупку якісного апарату, а тому можна зробити його самому. Самогонний апарат має безліч креслень і не складний у виготовленні.

Вибір ємності для перегінного куба

Перегінний куб – це ємність для вливання самогону в первісному вигляді. Тобто, від його обсягу залежить яку кількість браги ви зможете перегнати за один раз. Багато хто вважає, що він повинен бути як можна більшого обсягу. Але насправді, варто пам’ятати, що зі збільшенням обсягу збільшуватиметься Креслення самогонного апаратувартість апарату, та кількість необхідної енергії для її нагріву.

Якщо ви все ж надумали змайструвати самогонний апарат своїми руками, зручніше за все буде використовувати бідон з-під молока або ж скороварки, які на відміну від звичайних каструль мають герметичну кришку і виконані з нержавіючої сталі. Але пам’ятайте, якщо вони мають гумові ущільнювачі, їх доведеться замінити, адже при перегоні спирт вбере в себе пластмасовий присмак. На заміну підійдуть силіконові деталі.

Крім того, напевно, у кожного в господарстві знайдеться яка-небудь ємність, виконана з нержавіючої сталі у вигляді бака або куба, що має отвір під горловину, вона відмінно підійде в якості перегонной ємності.

Якщо ж у вас, або у ваших знайомих не знайдеться такої посудини, її буде необхідно купити. Враховуючи такі фактори, ви зможете купити якісну ємність для перегінного куба:

 • Посуд для перегінного куба повинна бути виконана з нержавіючої сталі.
 • Об’єм ємності не повинен бути менше 25 літрів, в меншій каструлі це робити буде просто незручно.
 • Горловина вашої посудини повинна бути широкою. Пам’ятайте, що практично після кожного приготування, вам доведеться мити посуд, а іноді і віддирати брагу від днища. А тому, заздалегідь подбайте про те, щоб вам було зручно.
 • Вибирайте такий матеріалу, щоб після декількох нагрівань він не деформувався, і не зіпсувався. Пам’ятайте, що від цього безпосередньо залежить якість вашого напою.
 • При виборі обсягу пам’ятайте, що під час перегону не можна заповнювати ємність повністю, в посудині повинно залишатися місце для відходу парів з браги.

Виготовлення змійовика

Змійовик – це частина самогонного апарату, спрямована на конденсацію парів спирту. Незважаючи на те, що його призначення звучить досить складно, виконати його може практично кожен. Для цього вам потрібно лише тонка трубка з алюмінію, міді або нержавіючої сталі.

Креслення самогонного апаратуВізьміть трубу, вона повинна бути досить товстою, адже її діаметр буде відповідати діаметру вашого змійовика. Заповніть трубу сипучим матеріалом або наберіть в неї воду і заморозьте. Це необхідно зробити для того, щоб під час намотування металу, труба не деформувалася і не зіпсувала ваш змійовик.

Подбайте про те, щоб під час накручування ваша труба не змінювала місце розташування. Для цього закріпіть кінці трубки дерев’яними заглушками. Після того як ваш змійовик буде готовий, можете сміливо використовувати його для охолоджувальної частини самогонного апарату.

Холодильник

Практично всі креслення для самогонних апаратів мають холодильник, як складову частину. Діє він завдяки тому, що деталі є трубка меншого розміру, а між ними проходить холодна вода. За рахунок цього на виході ви отримаєте вже очищене і охолоджене самогон.

Після того як ваш змійовик буде готовий, встановіть його в трубу велику по діаметру, підведіть до нього патрубки для того щоб вода подавалася в змійовик і з нього. Після цього вам потрібно буде міцний корпус, з заглушками. Він повинен бути повністю герметичним, інакше самогон буде виливатися. Закрийте всі дірки суперклеєм або ж за допомогою паяльника.

При першому перегоні регулюйте надходження води в холодильник. Пам’ятайте, що самогон з нього повинен виходити злегка теплим, але не холодним. Якщо ж навпаки, він виходить гарячим, швидше за все ваш холодильник має негерметическую поверхню. У цьому випадку, будьте граничних обережними, адже у взаємодії з вогнем, це може бути небезпечно.

Відстійник

Після того як самогонний апарат очищає спирт від сивушних масел і інших домішок, вони відправляються в відстійник, або як правильно це називати ще його називають дефлегматором. Краще всього заздалегідь придбати цю частину, але якщо ви не хочете витрачатися, можете спробувати виконати його своїми руками. Для цього вам знадобиться:

 • Креслення самогонного апаратускляна банку з щільною кришкою – вона може закручуватися або просто закриватися;
 • термостійкий клей для герметизації банки;
 • гайки;
 • штуцери.

Після того, як всі предмети будуть готові, приступайте до збору вашого отходника. Відзначте на кришці місця для штуцерів, з допомогою шила проробіть дірки в зазначених місцях, закрутіть штуцери використовуючи гайки. Після цього гарненько герметизують банку, щоб в неї не потрапляли зайві компоненти. Приєднайте пристрій до змійовика і перевірте апарат на герметичність.

Самогонний апарат – це складний пристрій, що вимагає якісного підходу. Він служить для того, щоб очищати брагу від шкідливих домішок. Завдяки йому, на виході ви отримуєте чистий самогон, готовий для вживання. Практично кожен алкогольний напій має у своєму складі малу частку сивушних масел і шкідливих частинок. Однак, якщо їх буде занадто багато, це може зашкодити вашому здоров’ю. Саме тому, так важливо, щоб процес очищення алкоголю проводився правильно, у відповідності з усіма правилами безпеки. Якщо ви не впевнені у своїх силах краще використовуйте вже готові самогонні апарати. Звичайно ж, вони обійдуться набагато дорожче, ніж саморобний варіант, зате ви точно будете впевнені в якості такого алкоголю.