Лимонний джем — це найкраще варення для тих, хто не любить солодке. Така парадоксальна думка, тим не менш, передає всю суть цієї страви. Пояснюю — не люблю солодощі і більше кількох ложок в себе просто не можу запхати. Вирішивши сісти на дієту і вживаючи на сніданок сир, зрозуміла, що добре було б урізноманітнити смак. Чайна ложка джему містить набагато більше корисних речовин і в два рази менше цукру, так і смачніше теж в рази, ніж звичайний рафінад. Кислинка лимона додасть аромату, але без нудотності — те що треба. Загалом для мене, людини, абсолютно байдужого до солодкого, цей джем виявився дуже смачним і таким підходящим моменту. Але, напевно, для цієї страви потрібна відповідна кислотність в шлунку.

Інгредієнти

  • лимони тонкокорі 800 гр
  • цукор 200 гр

Кроки

  • Вимийте лимони і зніміть з них цедру. Висушивши шкірку, її можна використовувати чай. Розріжте лимони вздовж і починайте нарізати плід маленькими шматочками. Таким чином ви зможете попутно видалити всі кісточки. Я різала все над мискою, щоб сік з ножа стікав на лимон.
  • Засипте все цукром і нехай лимон пустить сік. Спочатку така невелика кількість цукру здалося недостатнім навіть мені, але я подумала, що його можна додати в кінці. Але в підсумку джем вийшов таким, як треба — кисло-солодким, густим і ароматним.
  • Через півгодини-годину можна включати мультиварку. У мене було дуже багато соку, і я вирішила, що всю рідину можна і не додавати джем. Але в підсумку він все одно вийшов густим, з повною кількістю сиропу. На режимі випічка я варила лимони протягом 20 хвилин після закипання. Як тільки вони стануть м’якими, можна вимикати чудо-піч. Так збережуться вітаміни, а пюреобразная консистенція буде, як у справжнього джему.
  • З допомогою м’ясорубки перекрутіть солодку масу, регулюючи сиропом густоту на свій розсуд. Такий джем підійде як для начинок, так і в якості основного блюда на сніданок. І обов’язково зберігайте його в холодильнику — мала кількість цукру корисно для збереження вітамінів, але не для консервації.
  •