Мексиканський алкоголь знаменитий своєю різноманітністю. Яскравим представником «випивки в сомбреро» є мескаль – знаменитий напій з сюрпризом. Що це за напій і як його правильно пити, розповість стаття. Назва випивки «mezcal» перекладається з іспанського як «напій».

Опис

Прийнято вважати, що найпопулярнішим мексиканським напоєм є текіла. Але не багатьом відомо, що у цього напою є набагато старший попередник – мескаль. Теоретично, текіла – це один із сортів мескалю.

Назва випивки «mezcal» перекладається з іспанського як «напій». Фортеця мексиканської випивки становить від 37-43 градусів. В основі рецептури лежить зброджування і дистиляція соку, отриманого з аборигенних сортів мексиканської агави. У складі присутній цукор і деякі інші складові.

Також рекомендуємо прочитати:

Історія

Історія мескалю починається за часів ацтеків – корінного населення сучасної Мексики. Конкістадори, покушавшиеся на ці землі, виявили, що місцеве населення вживає сбродивший сік з агави. Мутнувата рідина мала фортеця близько 6 градусів, що не влаштовувало іспано-португальських завойовників.

Однак запаси привезеного міцного спиртного швидко виснажилися. Потрібно було вирішувати проблему з розважальними напоями. Тут конкістадори і вирішили застосувати давно відоме їм майстерність дистиляції до слабоалкогольного питтю аборигенів. Так на світ з’явилася випивка із соку агави з необхідною для завойовників фортецею.

Поступово з напою для обраних мескаль перетворився в товар, який охоче купували місцеві жителі.

Перший завод з виробництва мескалю промисловим способом був заснований в 1600 році. Дон Педро Санчес де Тагли заснував підприємство під назвою Cuisillos. Через 8 років після початку виробництва король Іспанії обклав «бізнес» податком і встановив контроль якості на «важливий експортний продукт».

Читайте також: Склад Кампарі і з чим його пити в домашніх умовах?

Асортимент

На сьогодні рецептура цього мескалю розрізняється за низкою ознак. Щоб не заплутатися в численних нюансах, було прийнято класифікувати мексиканський самогон по тривалості витримки:

 • Білий – «Blanco» або «Natural». Такий алкогольний напій не піддається витримці і надходить у продаж відразу після виготовлення. Серед інших сортів він відрізняється найменшою вартістю. Молодий напій має прозору текстуру.
 • «Спокійний». Напій, що піддався середньої тривалості витримки. Золотисто-прозору випивку відстоюють від шести місяців до року.
 • «Anejo» – найстаріший представник «мескаль». Колір алкоголю з Мексики насичений янтарний з переливом. Витримка такого напою становить щонайменше рік.
 • Виробники

  Право на виробництво цієї текіли «мескаль» мають багато підприємства, однак тільки деякі вийшли на світовий ринок як лідери виробництва напою з Мексики. Самі купуються в світі марки:

  • Cusano Rojo (Кусано Рохо);
  • Monte Alban (москаль Монте Албан );
  • Miguel de la Mezcal.

  Чи варто говорити, що успешнейшими виробниками знаменитої випивки були і залишаються її автори – мексиканці?

  Технологія

  Як вже зазначалося, мескаль виробляють зі зростаючого на території Мексики рослини агави. Шишки культури використовуються для виробництва і інших сортів алкоголю. Приміром, текілу роблять з певного сорту агави – блакитний. Для приготування мескалю потрібні цілих п’ять різновидів рослини. У хід йдуть навіть здичавілі сорти корисного у виноробстві куща.

  На відміну від виробництва текіли, мескаль роблять не з шишок рослини, а з його стебла. Серцевину рослини прибирають в гаях і піддають пропарюванню в спеціальних печах конічної форми. Сировина нудиться на гарячому камені і вугіллі протягом декількох днів, укритий шаром пальмового листя і грунту.

  Після того як стебла агави пройшли таке «прогрівання», сировина насичується ароматом диму. Після розпарювання з серцевин добувають сік, який проходить триденна зброджування без додавання цукру. Найдавніша рецептура свідчить, що мескаль потрібно переганяти один раз, але сучасні виробники проводять дистиляцію двічі.

  Читайте також: Унікальні рецепти приготування настоянок з ягоди журавлини

  У результаті виходить ні з чим не порівнянний напій. Смаки у мескалю і текіли кардинально різні, незважаючи на їх спорідненість. Мескаль володіє гострою смаковий «начинкою» і пікантним запахом. Текіла трохи м’якше і «поступливим».

  Таємниця гусениці

  Мескаль має не тільки неповторним смаком, але і оригінальною подачею. В кінці минулого століття виробництво алкоголю з агави різко зросла. У гонитві за прибутком винороби почали придумувати для своєї продукції оригінальні маркетингові ходи.

  Однією з рекламних фішок, збереглася і сьогодні, є текіла з гусеницею. Мексиканці дали такого «улюбленцю» ім’я. Хуаніто, що живе в мескале – це всього лише черв’як, що живе в рослинах агава. Його опускають в квадратні пляшки для декору і в якості сувеніра.

  Деякі виробники придумали й інше застосування личинкам метелики gusano: до шийки пляшки прикріплюється мішечок, в якому знаходиться жменька солі, змішана з сушенными подрібненими гусеницями гузан. Таку суміш вживають в якості закуски до міцного мескалю з черв’яком.

  Примітно, що в ролі Хуаніто можуть спробувати себе далеко не всі черв’ячки. У пляшку потрапляють тільки ті гусениці, які були знайдені в самій рослині агава. Білі черв’яки живуть на листі, і виявити їх нескладно. Такі «жителі» пляшок цінуються не так, як їх червоні брати. Червоного черв’яка знайти складніше. Він живе в стеблах агави. Але колір – справа непринципова, оскільки під впливом великої кількості алкоголю мескале всі види черв’яків стають білими.

  Ніякої магії

  З зростанням популярності мескалю напій набував все більше міфів і повір’їв. Вважається, що гусениця у випивці надає алкоголю цілющі і навіть магічні властивості. Насправді все набагато простіше. Черв’як у випивці не що інше, як рекламна акція. Також поширена думка, що «мешканець» пляшки є афродизіаком і допоможе споживачу в його амурних справах. Це теж неправда, тому є гусеницю з пляшки не треба.

  Читайте також: Рецепт приготування глінтвейну в домашніх умовах

  Ще один сюрприз

  Деякі виробники випускають напій не з гусеницею, а з рослинної складової. Ціла груша, поміщена в пляшку, здавалося б, незбагненним чином, вигідно прикрашає текілу або москаль.

  Щоб створити таке «диво», в травні винороби прив’язують до гілки з зав’яззю груші пляшку, в яку опускається майбутній плід. Фрукт проростає всередині ємності, а потім відрізається разом з частиною гілочки. Вміст пляшки миється, а сама вона наповнюється напоєм.

  Як правильно пити

  Мексиканський алкогольний напій потрібно пити за певними правилами. Існує кілька способів вживання алкоголю з агави:

 • В чистому вигляді. Так пробують мескаль з гусеницею вперше. Щоб відчути аромат і присмак, напій радять пити невеликими дозами, повільно смакуючи вміст келиха. Мексиканська традиція свідчить, що гусеницю Хуаніто слід розділити порівну між усіма учасниками застілля. Це знак поваги до присутніх.
 • Метод текіли. Напій п’ється з агави так: на руку з тильного боку сиплють сіль (яка з перемеленими гусеницями). Лизнувши цієї солі, перекидають стопку і закушують шматочком лимона.
 • Запиваючи сангрітой. Ще один популярний мексиканський напій на основі текіли. Випиваючи його будинку, можна використовувати звичайний томатний сік.
 • У якості закусок до напою мескаль підходять страви з традиційної мексиканської кухні. Гостре м’ясо, птиця і риба підкреслять колорит напою. Сир, квасоля і картопля урізноманітнюють застілля.