В національних традиціях місо суп рецепт дуже простий, а його приготування досить швидке — головне мати потрібні інгредієнти, які не подають без рису.

Основа супу

Використовують бульйон.

Щоб легше визначитися візьмемо 1 л. води. Доводимо її до кипіння і додаємо 15 р. рибного концентрату. Далі один розмочений гриб шиітаке нарізаємо смужками і не віджимаємо. Сушені гриби мають трохи інший смак, ніж свіжі. Поки закипає бульйон, готуємо наступні інгредієнти. У всіх видах супів використовують пасту місо, водорості, сир тофу, зелений лук. Їх кількість кидають за смаком.

За своїм складом суп дуже корисний і частіше низькокалорійний. Калорійність залежить від виду і додаткових складових. В основний варіант додають м’ясо, овочі, рибу або морепродукти. Буває з цвітною капустою, редькою, локшиною. Довго не зберігається. Рецепти супу місо в домашніх умовах різноманітні.

Приклади різних видів супів

Основи у них однакові, але відрізняються наповненням.

Кожна господиня може вибрати на свій смак.

Перший варіант з лососем.

Для нього нам знадобиться 100 гр. лосося. Нарізаємо довільно кубиками і кладемо в піалу. Додаємо 1 ч. ложку червоної ікри, 1 ч. ложку водоростей вакаме. Їх не можна замочувати, вони наберуть вологу в бульйоні. І 100 гр. сиру тофу. Його також нарізаємо кубиками і кидаємо в піалу.

Другий варіант з грибами.

У нашому випадку опеньки. Третій з вугром. Його краще нагрівати в духовці, він стане м’якше. Нарізати кубиками. Кількість опеньків або вугра кидають за смаком. Далі вимикають бульйон. Для подальшого приготування не потрібно, щоб він кипів. Додаємо 100 гр. пасти місо, протираючи через сито ложкою. Вона краще розчиниться.

Що таке паста місо?

Це паста з соєвих бобів з додаванням злакових, солі, води і цвілевих грибів. Технологія виробництва займає до 10 місяців. Паста може бути різного смаку, кольору, запаху. Солодка і не дуже. Зберігається до 3-х місяців і використовується для приготування супу місо або маринадів. Місо може пересолити суп, тому акуратно з сіллю. Якщо солі навпаки не вистачає, додають кілька крапель соєвого соусу.

Заливаємо готовим бульйоном піали з підготовленими інгредієнтами. Якщо потрібен вегетаріанський варіант супу місо, то використовуємо другий варіант з грибами і замість рибного концентрату додають водорості комбу. Її так само кидають в окріп і трохи кип’ятять, щоб вона віддала свій запах і смак.

Цікаво, що при приготуванні кухня наповнюється сильним запахом, але нічого страшного. Під час їжі суп пахне ніжно і приємно. Будь-яку страву з морепродуктів має свій специфічний запах. Якщо є алергія на якісь складові, їх можна замінити. Не рекомендується його вживання при наявність шлункових захворювань. І особливо, якщо протипоказано вживання великої кількості солі.

Додатково додають.

Сире перепелине яйце, насіння кунжуту. Останній штрих – посипаємо дрібно нарізаною зеленою цибулею. В японській традиції піалу з супом обов’язково накривають кришкою. Подають відразу гарячим. Кожна родина має свій власний, улюблений рецепт супу місо. З ним можна експериментувати. Вважається, що він покращує здоров’я і подовжує життя.