Наливка малинова

Зміст

 • Підготовка ягід
 • Класичний рецепт справжньої наливки з малини
 • Наливки з малини з високим градусом

Фруктові наливки завжди мають відмінні смакові якості і приємний аромат. Малинова наливка володіє приємним смаком і корисними властивостями. Рецепти приготування досить прості. В домашніх умовах кожен легко зможе самостійно повторити будь-який рецепт і насолодитися напоєм.

Загальний процес приготування стандартний: береться бутель з широким горлом, поміщаються ягоди на 3/4, зверху засипають цукром. Замість кришки, зав’язується марлею і ставлять в тепле місце або на сонці. Один-два рази в тиждень струшується бутель, щоб почався процес бродіння. Потім переноситься в темне місце.

Підготовка ягід

Для приготування ароматної наливки відбираються найбільш стиглі ягоди, очищені від плодоніжки і Наливка малиновачашолистки, цілі і без гнилі. Зібрані ягоди акуратно промиваються в друшляку і просушуються. Сорти малини можуть бути найрізноманітніші. Можна відібрати ягоди одного сорту або комбінувати, навіть трохи недоспевшие ягідки, можна застосовувати для приготування. Це буде впливати на відтінок смаку майбутньої наливки і в цілому не зіпсує напій.

Колір малинової наливки виходить дуже красивим і може мати цікавий темний відтінок, якщо готується з сорту малини «Кумберленд» або поєднується звичайна малина з темною. Світлі сорти малини дають менш виражений колір напою, однак, також приємні на смак і ароматні. Універсальність напою полягає в можливості комбінувати сорти малини, наливка завжди виходить ароматною з букетом смакових відтінків.

Класичний рецепт справжньої наливки з малини

Домашня наливка складається з трьох компонентів:

 • 2 кг малини;
 • 800 гр цукру;
 • 1 стакан води.

Готується наступним чином: помиті й просушені ягоди малини і цукор шарами складаються в трилітрову банку. Потім додається вода, щоб залишилося до краю 3-5 див. Ягоди можна трохи розім’яти дерев’яною ложкою або качалкою. Потім на горло банки надівається медична гумова рукавичка, в якій зроблена маленька дірочка. Банку ставиться в тепле або сонячне місце.

Спочатку рукавичка надуется, через якийсь час опаде. Це говорить про готовність наливки. Вона через марлю фільтрується і ставлять у прохолодне місце на 2-3 дні, закрита звичайною кришкою. Замість медичної рукавички, можна встановити гідрозатвор, який легко придбати у відповідних відділах магазинів.

Потім напій розливають по пляшках і щільно закривають. Наливка малиноваЗберігають у холодильнику або льосі. Наливка може зберігати свої якості більше року.

Ще один рецепт наливки в домашніх умовах:

 • 3,5 кг малини;
 • 1,3 кг цукру.

Ягоди складаються в ємність, засипають цукром і прикриваються марлею. Так, витримується 4-5 доби в теплому місці. Після цього часу, прибирається марля, ставиться водяний затвор і напій, що вистоюється 2-3 тижні до повного завершення процесу бродіння. Наливка фільтрується, розливається по пляшках і закупорюється. Умови зберігання в прохолодному місці.

Наливки з малини з високим градусом

Алкогольна складова наливки з малини може зробити його більш міцним напоєм. За основу можна взяти: самогон, горілку, коньяк, спирт (розведений до 40-50 градусів).

Рецепт номер один (м’який напій з горілкою)

 • 3 кг стиглих ягід малини,
 • 0,5 л горілки,
 • 7 л джерельної води.

У чисту суху 10-літровий бутель складаються всі інгредієнти, що щільно прикриваються кришкою. Зверху прикривається декількома шарами марлі або тканиною і зав’язується. У такому вигляді ставиться в тепле місце. Кожен день бутель струшується (так робиться 2 тижні). Коли почнеться процес бродіння (малинові ягоди спливуть і опустяться), наливку слід процідити і залишити на три дні.

Тепер готовий напій разлиается по пляшках. Для цих цілей краще Наливка малиновапідійдуть пляшки з-під шампанського. Наливати потрібно так, щоб залишався вільний простір (горлечко пляшки 5-6 см). Потім пляшки укупориваются пробками і зав’язуються мотузками або дротом, щоб не вилетіла пробка при вторинному бродінні. Через 40-45 днів малинову наливку можна вживати. Зберігається не більше півроку.

Рецепт номер два

 • 5 кг стиглої свіжої малинки,
 • 1,5 л алкоголю (спирт, горілка, самогон),
 • 1 л джерельної або очищеної води,
 • 1 кг бурякового цукру.

Малина розминається і складається в пляшку або банку, заливається горілки на 3 см вище шару малини. Накривається марлею або тканиною і настоюється так тиждень. На 8-9 добу зливається рідина, не порушуючи осад. На основі віджатих залишків вариться сироп і додається малинова горілка. Температура сиропу не повинна перевищувати 50 градусів. Наливка проціджують і витримується протягом 30 днів. Через місяць знову проводять фільтрацію і розливають по пляшках.

Наливку в домашніх умовах можна приготувати з соку малини, рецепт приготування такий же, як і просто з ягід малини. Любителі оригінальних смаків поєднують готування наливки з малини з вишнею, аґрусом і іншими ягодами, що додає напоїв цікавих смакових відтінків.