Зміст

  • Підготовка бази
  • Підготовка дубових чіпсів
  • Рецепт виготовлення домашнього коньяку

Справжній коньяк коштує дуже дорого, і придбати його може не кожен. Пропоновані в магазинній продажу дешеві аналоги володіють низькою якістю. Більшість з них набувають смакові якості шляхом різноманітних присадок, що додаються виробником.

При наявності хорошого самогонного апарата можна зробити гідний коньяк в домашніх умовах. Для власного виробництва коньяку в домашніх умовах потрібно добре очищений самогон міцністю 45 градусів, дубова тріска, хороший рецепт і велике терпіння. Дубова тріска імітує наполягання спирту в цій бочці і надає використовуваному самогону благородні відтінки, аромат та терпкий.

Підготовка бази

Даний рецепт виготовлення домашнього коньяку на щепках зажадає якісний самогон, виготовлений з винограду. При відсутності такого можна використовувати продукт, отриманий з фруктів, зерна або цукру. Головне в цьому питанні якісна перегонка та очищення спиртовмісної рідини від сивушних масел, альдегідів, ефірів та інших домішок. Тому самогон слід використовувати подвійної перегонки і минулий якісну очистку. Тільки з такою базою може бути виготовлена якісна домашня настоянка — імітація коньяку.

Підготовка дубових чіпсів

Дубові чіпси можна придбати в спеціалізованих магазинах, але вони розташовуються тільки у великих містах. Придбання чіпсів через інтернет це купівля кота в мішку, при цьому вартість пересилки буде досить високою. Якщо ви знаєте рецепт і маєте в розпорядженні вихідний матеріал, то тріска з дуба може бути виготовлена самостійно.

Заготовлені дубові полешки, очищені від кори, колють за розміром 15х3х0,5 см, вимочують у воді і сушать при підвищених температурах. Вимочування проводиться протягом доби, при цьому вода повинна змінюватися за цей час не менше 3-4 разів. Це дозволить позбутися від надлишку дубильних речовин. Вимочену тріску заливають на 6 годин содовим розчином з розрахунку 1 ч. на 5л води. Після содової ванни промиті кілочки кип’ятять протягом однієї години, для підтримки температури використовують максимально слабкий вогонь. Після кип’ятіння дубову тріску сушать протягом однієї доби у підвішеному стані в провітрюваному приміщенні.

Заключним етапом підготовки дубових чіпсів є їх просмаження в розігрітій приблизно до 160со духовці. Від ступеня обсмаження дубової тріски багато в чому буде залежати смак і колір отриманого домашнього коньяку.

  • Легкий випал (світло-коричневий колір дубової тріски) надає настоянному самогону квітковий аромат з легкими нотками ванілі. Колір отриманого напою буде солом’яний.
  • Середній випал (коричневий колір дубової тріски) і настоянка отримає аромат мигдалю і карамелі, а коньяк буде більш насиченого кольору.
  • Більш сильне обпалення, до темно-коричневого кольору тріски, додасть смак шоколаду.

    Слід зазначити, що правильно приготовлена настоянка може мати різні відтінки солом’яного кольору. Інші кольори говорять про те, що при підготовці тріски була порушена технологія процесу.

Рецепт виготовлення домашнього коньяку

Для приготування в домашніх умовах коньяку настояного на дубовій трісках знадобиться чиста нейтральна посуд (краще всього скляна), потрібну кількість підготовлених чіпсів, самогон міцністю 45 градусів і час. Кількість дубової тріски необхідної на 1 літр самогону становить від 30 до 60 гр. У банку закладається необхідну кількість підготовленої тріски, заливається самогоном, герметично закривається і забирається в темне прохолодне місце на строк від 3 до 6 місяців.

По закінченні цього часу отриманий коньяк розливають по пляшках і герметично закупорюють. З метою кольорового насичення отриманого продукту, отриманий коньяк додається невелика кількість карамелі, яка і додасть напою звичний колір. Слід зазначити, що наполягання і додавання карамелі в самогон знижує його міцність до 2-3 градусів.

Процес виробництва напою можна прискорити, для цього на літр напою додається 0,3 гр. ваніліну, кілька гвоздичок і горошин запашного перцю. Такий рецепт дозволить використовувати напій вже через 3-4 тижні.

Зі спеціями слід поводитися дуже обережно, велика їх кількість може повністю зіпсувати отриманий продукт. А ось з кількістю тріски і часом настоювання можна поекспериментувати. Для цього в невеликі скляні місткості (0,5 л банки) закладається різний кількість дубових чіпсів і тримається до тих пір, поки напій в одній з банок не придбає бажаний смак. Після цього знаючи необхідний вага чіпсів і час можна наполягати домашній коньяк на самогоні у великих ємностях.

Закінченням процесу настоювання бренді в домашніх умовах є фарбування, насичення киснем та розлив по пляшках. Отриманий бренді попередньо фільтрують. Краще всього для цього підходить паперовий фільтр і воронка. Стікає тонкою цівкою через фільтр домашній коньяк не тільки очищається від осаду, але і насичується киснем, покращуючи смак напою. Висота падіння струменя повинна бути не менше 0,5 м.

Як вже говорилося, надавати колір коньяку слід карамеллю. Скільки брати карамелі залежить від того, який колір буде надано напою. Зазвичай на літр напою додають столову ложку пережженного цукру. Його нагрівають на вогні до коричневого кольору і розчиняють у невеликій кількості заздалегідь відібраного продукту. Для кращого розчинення карамелі бренді можна підігріти до 40-50°С. Перемішують до повного розчинення карамелі, отриманий колер додають в основну ємність з домашнім коньяком до отримання потрібного кольору.

Підфарбована рідина розливається по добре промитим, простерилизованным і просушеним пляшках і щільно закривають пробками, обмежують випаровування спирту отриманого з таким трудом коньяку.

Даний рецепт настоювання самогону на дубовій трісках вказаної технології найбільш близький за смаковими якостями до продукції французьких виноробів. Якщо використовувалося якісне сировину (самогон) добре очищене від сивушних масел, альдегідів та метанолу, то відрізнити справжній французький коньяк від зробленого домашнього бренді непрофесіоналові буде практично неможливо. Особливо якщо отримана настоянка буде укладена в пляшки від оригінальних виробників, а рецепт не буде порушений.