Настоянка чорного волоського горіха

Зміст

 • Корисні властивості
 • Застосування в медицині
 • Протипоказання
 • Особливості прийому

Дивовижне рослина під назвою чорний волоський горіх — родом з Північної Америки. У Росії він зустрічається лише в ботанічних садах, а також у Ставропольському і Краснодарському краях. У цього представника флори, на відміну від звичайного знайомого горіха, ядра більш великі, а шкірка дуже міцна, і розбити її звичними методами неможливо. В основному ж лікарські властивості чорного горіха потрібні для медичної промисловості.

Корисні властивості

Багато вчених схиляються до думки, що за сукупністю та повноти цілющого впливу чорний Настоянка чорного волоського горіхаволоський горіх в природних умовах не має собі подібних. Це пояснюється тим, що корисних речовин в ньому набагато більше, ніж в інших зразках горіхових, таких як волоський, маньчжурський, сірий, Зібольда, кешью.

 • Аскорбінової кислоти («З»-вітаміну) в несозревшіх ядрах чорного горіха присутня в 50 разів вище, ніж у цитрусових, які вважаються лідерами.
 • Багатий він жирами і біофлавоноїдами, кремнієм і магнієм, калієм і залізом, фосфором і кобальтом, селеном і марганцем, вітамінною групою «У».
 • Є в американському горісі і достатність дубильних кислот. які чудово впливають на епідерміс і неглибокий подслой слизових. Таніни потрібні для того, щоб надавати протизапальний вплив, знижувати подразливість і прискорювати процес заживання поверхні дерми. Тому препарати, що випускаються на базі чорного горіха, активно використовуються для лікування розташованих зовні новоутворень, різних висипів, грибкових ушкоджень, герпесних і лишайных проявів..
 • Але особливо потрібен американський горіх з-за своєї основної діючої речовини – юглон. Від цього елемента горіх має запах йоду. З-за нього ліки з чорного горіха (особливо настоянки, які носять назву нуксен) наділені антигрибковим, протибактеріальний і антигельмінтною ефектом. Юглон передає горіху здатність усувати з печінки, кишечника, крові і всього організму різні види гельмінтів. Речовина юглон чудово справляється з роллю природного консерванту і антибіотика, що бере участь у припиненні вироблення шкідливих бацил і має здатність пригнічувати розвиток пухлин. Одночасно з цим йому не притаманна токсичність, ніж зазвичай характеризуються хімічні препарати.
 • Застосування в медицині

  Як цілющий, американський горіх використовується з давніх часів. Ще індіанці, з повагою
  Настоянка чорного волоського горіханалежали до цього рослині, наділяли його властивостями еліксиру життя. Вони успішно застосовували горіх при вилікування безлічі недуг, у тому числі і як детокс при укусах змій.

  У наші дні у світовій медичній практиці всі перераховані вище якості потрібні для застосування лікарями. Крім цього, нуксены з його включенням дозволяють загальмувати розмноження ракових клітин, вони допомагають також при наявності інших захворювань. Експерти-медики довели результативність впливу чорного горіха на полікістоз нирок, кісту яєчників, простатит, аденому, фіброму і міому. Також у медицині застосовується здатність чорного горіха стимулювати метаболізм, імунні якості організму, враховується і загальнозміцнюючу дію препаратів на його базисі. Виявлено також антигельмінтні, антиоксидантні, антимікробні та антисептирующие якості цього представника флори.

  У нуксена з чорного горіха виявлена ефективність при очищенні крові від розщеплення породжень, що виникли від функціонування паразитуючих і пухлинних виявлень, а також інтоксикацій. Цей нуксен результативнішим інших складів усуває з організму шлаки і бере участь у попередженні передчасного старіння.

  У народній медицині горіх американський потрібен для вилікування від туберкульозу легенів і фурункулів, карбункулів і діатезів, гнійних ран і хронічних екзем, венеричних хвороб і цукрового діабету, а також від деяких захворювань гінекологічного напрямку. Причому потрібні всі частини рослини, як у природному стані, так і отриманих з них зілля.

  • Листные частини чорного горіха зарекомендували себе відмінним маточним і гіпотензивним засобом.
  • Настоянку чорного волоського горіха, отриману з околоплодника і діючу заживляюще на рани, застосовують для останавливания кровоистечения.
  • Водно-спиртовому нуксену властива боротьба з розсіяним склерозом, проблеми зі щитовидною залозою, з болючими відчуттями в м’язах, кістках і суглобах, нападами мігрені та артритами.
  • Горіх потрібен для підняття імунітету, нуксен з нього прекрасно бореться з грибковими проявами. Така настоянка продається, перш за все, в Настоянка чорного волоського горіхабільшості аптек. Але і в домашній обстановці можна зайнятися власноручним приготуванням настоянки чорного волоського горіха, потрібен тільки необхідний запас його «фруктами».

  Протипоказання

  Характерно, що це залежить від прийнятої дози нуксена. Якщо дотримуватися прийому настойки чорного волоського горіха, наближеного до середнього обсягу (до 3-х чайн. л.), то вживати нуксен можна всім. Ударні порції настоянки не потрібно приймати хворим:

  • важкими ступенями гепатиту;
  • цироз печінки;
  • з відкритою виразкою шлунка;
  • алкоголізм.

  Також після прийому такої настойки в збільшеному обсязі не можна сідати за кермо транспортного засобу.

  Приготування водно-спиртового настою

  Щоб отримати настоянку з чорного волоського горіха, потрібно взяти незрілі плоди. Зазвичай вони такими бувають на самому початку вересня. Плоди, укладені в зеленого кольору шкірку, обережно зривають з дерев так, щоб випадково не розколоти горіхи. У такому вигляді їх потрібно покласти в банку і залити горілкою по самий верх горла. Не можна допустити, щоб всередині залишався повітря. Тару щільно закупорити кришкою і поставити в темне місце. Приготування настоянки проводиться протягом 2-х тижнів, після закінчення терміну вміст профільтровивают. Зберігати настоянку теж слід в затемненому місці.

  Особливості прийому

  Перед початком лікування настоянкою чорного волоського горіха слід перевірити організм на прояв алергічних реакцій. Полягає це в прийомі 1 чайн. л. настоянки протягом 2-х днів. І, якщо виявляться небажані рефлекси, приступати до лікування настоянкою не рекомендується.

 • Вживати настоянку слід перед їжею за деякий час. Обсяг дозування нуксена варіюється і залежить від того недуги, на вилікування якого направлено його прийняття.
 • Настоянка чорного волоського горіхаЗ 5-ти крапельок починають приймати настоянку для звільнення від проблем зі щитовидною мозочка і з вищезгаданими затяжними захворюваннями. При цьому кожен день дозування повинна збільшуватися на 5 крапель (незалежно від дозування, настоянку поміщають в 1 склянки води). І так потрібно довести обсяг, рівний 30-ти краплях. Нуксен вживають протягом 6 – 12 місяців, не забуваючи робити після 30 днів тижневий інтервал.
 • Мають онкологічні хвороби і тим, хто хоче позбутися від гельмінтів, початок прийому лікарського засобу рекомендовано з 1/4 частини ложки (це денна норма). За 4 дні її величина складе 1 чайн. л., яку потрібно вжити разово.
 • Часто онкозахворюваннями потрібно вживати збільшену кількість настоянки. Однак воно не повинно бути більше, ніж 2,5 чайн. л.
 • При погляді на чорний і звичайний волоський горіх здається, що рослини ідентичні. Однак не варто забувати – це різноманітні представники флори, і не дозволяється заміна одного іншим при лікуванні.